Plugins - Jetpack by WordPress.com - Development (trunk) - en to gl_ES translation catalogue (2314 entries)

en:  (Opens in new window)
gl_ES:  (Se abre en una ventana nueva)

en:  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixel. |  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixels.
gl_ES[0]: O ancho por defecto do contido do tema <strong>%1$s</strong> é de %2$d píxeles.
gl_ES[1]: O ancho por defecto do contido do tema <strong>%1$s</strong> é de %2$d píxeles.

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %s"
gl_ES: %s non está activo. Pódese activar con "wp jetpack module activate %s"

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
gl_ES: Podes ver o estado completo con "wp jetpack status full"

en: # of Tweets Shown (1 to 20):
gl_ES: # de Tweets mostrados (1 a 20):

en: %(number)s View | %(number)s Views
gl_ES[0]: %(Número)s Ver
gl_ES[1]: %(Número)s Vistas

en: %(number)s plugin | %(number)s plugins
gl_ES[0]: %(número)s plugin
gl_ES[1]: %(número)s plugins

en: %(slug)s failed to activate. %(error)s
gl_ES: %(slug)s fallou ao activarse. %(erro)s

en: %(slug)s failed to deactivate. %(error)s
gl_ES: %(slug)s non se desactivaron. %(erro)s

en: %(slug)s has been activated.
gl_ES: %(slug)s activouse.

en: %(slug)s has been deactivated.
gl_ES: %(slug)s foi desactivado.

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
gl_ES[0]: %1$d elemento do menú de comidas
gl_ES[1]: %1$d elementos do menú de comidas

en: %1$s %2$s Views
gl_ES: Vistas %1$s %2$s

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
gl_ES: %1$s (%2$s) cre que podes estar interesado no seguinte artigo:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
gl_ES: Claro que si. %1$s para engadir un novo cadro de texto, área de texto, radio, casa de verificación ou un campo despregable.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
gl_ES: Si, podes ler as mensaxes en calquera momento facendo clic na ligazón "%1$s" no menú de administración.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
gl_ES: Barra lateral de %1$s

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
gl_ES[0]: Se o teu sitio non é accesible publicamente, considera <a href="%1$s" title="%2$s">desactivar esta función</a>.
gl_ES[1]: Se o teu sitio non é accesible publicamente, considera <a href="%1$s" title="%2$s">desactivar estas funcións</a>.

en: %1$s and %2$s
gl_ES: %1$s e %2$s

en: %1$s at %2$s
gl_ES: %1$s en %2$s

en: %1$s is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
    		Jetpack combines the power of %1$s and the simplicity of WordPress to give you the ultimate
    		in math blogging platforms. Use $latex your latex code here$ or [latex]your latex code here[/latex]
    		to include  in your posts and comments. Enjoy all sorts of options and embrace your inner nerd.
gl_ES: %1$s é unha poderosa linguaxe de marcado para escribir ecuacións matemáticas e formulas complexas.
    	 	 Jetpack combina o poder de %1$s e a simplicidade de WordPress para ofrecerche o último
    	 	 en plataformas de blogues de matemáticas. Utiliza $latex no teu código látex here$ ou [latex]o teu código de látex aquí[/látex] 
    	 	 para incluílo nos teus artigos e comentarios. Goza de todo tipo de opcións e abraza ao teu detective interior.

en: %1$s must be %2$s.
gl_ES: %1$s ten que ser %2$s.

en: %1$s must be one of %2$s
gl_ES: %1$s debe ser un de %2$s

en: %1$s on %2$s
gl_ES: %1$s en %2$s

en: %1$s visible and hidden items must be a list of %2$s.
gl_ES: Os elementos visibles e ocultos de %1$s deben ser unha lista de %2$s.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
gl_ES: Desactivar %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
gl_ES[0]: Do mesmo xeito que os feeds RSS, %l permite o acceso ás túas entradas e demais contido a terceiros.
gl_ES[1]: Do mesmo xeito que os feeds RSS, %l permiten o acceso ás túas entradas e demais contido a terceiros.

en: %s (Required)
gl_ES: %s (Obrigatorio)

en: %s Error
gl_ES: %s Erro

en: %s has already been whitelisted
gl_ES: %s xa se incluíu na lista branca

en: %s has been activated.
gl_ES: %s foi activado.

en: %s has been deactivated.
gl_ES: %s foi desactivado.

en: %s has been whitelisted.
gl_ES: %s incluíuse na lista branca.

en: %s is not a registered custom sharing service.
gl_ES: %s non é un rexistro personalizado de servizo compartido.

en: %s is not a valid command.
gl_ES: %s non é un comando valido.

en: %s is not a valid module.
gl_ES: %s non é un módulo válido.

en: %s is required
gl_ES: %s é obrigatorio

en: %s must be a Twitter username.
gl_ES: %s debe ser un nome de usuario de Twitter.

en: %s must be a list of valid modules
gl_ES: %s debe ser unha lista de módulos válidos

en: %s must be a positive integer.
gl_ES: %s debe ser un enteiro positivo.

en: %s must be a string prefixed with 'custom-' and followed by a numeric ID.
gl_ES: %s debe ser unha cadea co prefixo 'custom-' e seguida por un IDE numérico.

en: %s must be a string.
gl_ES: %s debe ser unha cadea.

en: %s must be an alphanumeric string or a verification tag.
gl_ES: %s debe ser unha cadea alfanumérica e ou unha etiqueta de verificación.

en: %s must be an alphanumeric string.
gl_ES: %s debe ser unha cadea alfanumérica.

en: %s must be an array
gl_ES: %s debe ser un array

en: %s must be an array of post types.
gl_ES: %s debe ser un array de tipos de contido.

en: %s must be an array with sharing name, url and icon.
gl_ES: %s debe ser un array co nome para compartir, a url e a icona.

en: %s must be an array with visible and hidden items.
gl_ES: %s debe ser un array con elementos visibles e ocultos.

en: %s must be true, false, 0 or 1.
gl_ES: %s debe ser true, false, 0 ou 1.

en: %s needs sharing name, url and icon.
gl_ES: %s necesita un nome, url e icona de compartir.

en: %s not recognized
gl_ES: %s non recoñecido

en: %s option reset
gl_ES: Restableceuse a opción %s

en: %s plugin need updating. | %s plugins need updating.
gl_ES[0]: %s plugin necesita actualizarse.
gl_ES[1]: %s plugins necesitan actualizarse.

en: %s requires a valid email address
gl_ES: %s necesita una dirección válida de correo electrónico

en: %s requires at least one selection
gl_ES: %s require polo menos unha selección

en: %s username:
gl_ES: Nome de usuario de %s:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
gl_ES: %s quere acceder aos datos do seu sitio. Iniciar sesión para autorizar o acceso.

en: &laquo; Previous
gl_ES: &laquo; Anteriores

en: &larr; Older Comments
gl_ES: &larr; Comentarios máis antigos

en: &mdash; Select &mdash;
gl_ES: &mdash; Escoller &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
gl_ES: As túas opcións móstranse arriba. As opcións son: obter (“get“), eliminar (“delete“) e actualizar (“update“).

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
gl_ES: Tamén podes mostrar ("list") ou borrar ("clear") a lista branca.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
gl_ES: Escribe “wp jetpack options“ para obter máis información.

en: (Only admins can see this message)
gl_ES: (Só os administradores poden ver esta mensaxe)

en: (at most 10)
gl_ES: (como moito 10)

en: (modified %s ago)
gl_ES: (modificado fai %s)

en: (no title)
gl_ES: (sen título)

en: (required)
gl_ES: (obrigatorio)

en: + Add New WordPress
gl_ES: + Engadir novo WordPress

en: 10 community members
gl_ES: 10 membros da comunidade

en: 13Gb of high-speed video hosting
gl_ES: 13Gb de aloxamento de alta velocidade para vídeo

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
gl_ES: %1$s en %2$s

en: 404 error page
gl_ES: páxina con erro 404

en: 50 community members
gl_ES: 50 membros da comunidade

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
gl_ES: <a class="button-primary" href="%s">Activar agora</a>

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
gl_ES: <a class="button-primary" href="%s">Activar agora</a> ou <a href="%s" >volver á páxina previa</a>.

en: <a href="%s" target="_blank">Learn more</a> about these options.
gl_ES: <a href="%s" target="_blank">Aprende máis</a> acerca destas opcións.

en: <b>%</b> Replies
gl_ES: <b>%</b> respostas

en: <b>1</b> Reply
gl_ES: <b>1</b> resposta

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
gl_ES: <code>%s</code> Etiquet HTML eliminada posto que non está permitida

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
gl_ES: <p><a href="%1$s" title="Activar Xestión de sitios de WordPress.com" >Activa Xestión de sitios</a> para xestionar os teus diversos sitios desde o noso escritorio centralizado en wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Máis información</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activar agora</a>

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
gl_ES: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Volver á Galería</a></span>

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
gl_ES: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Anterior

en: <span>%d</span> bloggers like this:
gl_ES: A <span>%d</span> blogueros les gusta esto:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
gl_ES: <span>Autor:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
gl_ES: <strong>%s</strong> non é un sitio permitido.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
gl_ES: <strong>Jetpack activouse!</strong> Cada sitio da túa rede debe estar conectado individualmente por un administrador dese sitio.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
gl_ES: <strong>A resposta do problema matemático non é correcta.</strong> Esta pregunta utilízase para combater o spam se a API de Protect non está dispoñible. Utiliza o botón "atrás" do teu navegador para volver ao formulario de acceso, pulsa o botón "actualizar" para xerar un problema matemático novo e vólveo a tentar.

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
gl_ES: Se necesita una cuenta de WordPress.com para acceder a este sitio. Haz clic en el botón para identificarte o crea una cuenta gratuita de WordPress.com.

[ctx: A caption for a button to cancel disconnection.]
en: Stay connected
gl_ES: Segue conectado

[ctx: A caption for a button to disconnect.]
en: Disconnect
gl_ES: Desconectar

[ctx: A caption for a button to upgrade an existing paid feature to a higher tier.]
en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: FIX
gl_ES: SOLUCIONAR

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: Threats
gl_ES: Ameazas

en: A connection problem with WordPress.com.
gl_ES: Un problema de conexión con WordPress.com.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
gl_ES: Unhas palabras para motivar aos seus lectores para deixar un comentario

en: A few catchy words to motivate your readers to comment.
gl_ES: Expresións pegadizas para motivar aos teus lectores para comentar.

[ctx: A header for a block of related posts.]
en: Related
gl_ES: Relacionado

[ctx: A header for a preview area in the configuration screen.]
en: Preview
gl_ES: Vista previa

[ctx: A header for the short description display]
en: Description
gl_ES: Descripción

[ctx: A header for the video rating area]
en: Rating
gl_ES: Índice de Audiencia

[ctx: A header for the video sharing options area]
en: Share
gl_ES: Compartir

en: A known issue.
gl_ES: Un problema coñecido.

en: A post or page is first published
gl_ES: Un artigo ou páxina é publicada por primeira vez

en: A post or page is updated
gl_ES: Un artigo ou páxina está actualizada

en: A problem with your XMLRPC file.
gl_ES: Un problema co seu arquivo XMLRPC.

en: A simple widget that displays social media icons.
gl_ES: Un widget sinxelo que mostra iconas de redes sociais.

en: A theme conflict.
gl_ES: Un conflito de tema.

en: A valid post_id is required.
gl_ES: Requírese un post_ide válido.

en: A widget in your sidebar allows visitors to subscribe to your site so that they receive an email
    		each time you publish new content. Your visitors can also subscribe to a post's comments to keep up with the conversation.
gl_ES: Un widget na barra lateral permite aos visitantes subscribirse ao teu sitio para que reciban un correo electrónico
    	 	 cada vez que publicas novo contido. Os teus visitantes tamén poden subscribirse aos comentarios dunha entrada para seguir o ritmo da conversación.

en: ACTIVE
gl_ES: ACTIVO

en: Access the full list of Jetpack modules available on your site.
gl_ES: Acceso á lista completa de módulos de Jetpack dispoñibles no teu sitio.

en: Account Settings
gl_ES: Axustes da conta

en: Action cancelled. Have a question?
gl_ES: Acción cancelada. Tes algunha pregunta?

en: Activate
gl_ES: Activar

en: Activate Ads
gl_ES: Activar publicidade

en: Activate Akismet
gl_ES: Activar Akismet

en: Activate Google Analytics
gl_ES: Activa Google Analytics

en: Activate Jetpack Manage
gl_ES: Activar o Administrador de Jetpack

en: Activate Protect
gl_ES: Activar Protect

en: Activate SEO Tools
gl_ES: Activar as ferramentas de SEO

en: Activate Site Management and JSON API
gl_ES: Activar Xestión do sitio e JSON API

en: Activate Site Stats
gl_ES: Activar estatísticas do sitio

en: Activate this module to use the advanced SEO tools.
gl_ES: Activa este módulo para utilizar as ferramentas SÉ avanzadas.

en: Activating %(slug)s…
gl_ES: Activando %(slug)s…

en: Activating recommended features…
gl_ES: Activando funcionalidades recomendadas...

en: Active
gl_ES: Activo

en: Add
gl_ES: Engadir

en: Add Contact Form
gl_ES: Engadir formulario de contacto

en: Add Many Items
gl_ES: Engadir moitos elementos

en: Add Menu Item
gl_ES: Agregar Elemento no Menú

en: Add New
gl_ES: Engadir

en: Add New Comic
gl_ES: Agregar novo Cómic

en: Add New Menu Item Label
gl_ES: Engadir nova etiqueta do elemento de menú

en: Add New Menu Section
gl_ES: Agregar nova sección do menú

en: Add New Project
gl_ES: Engadir novo proxecto

en: Add New Project Tag
gl_ES: Engadir nova etiqueta de proxecto

en: Add New Project Type
gl_ES: Engadir novo tipo de proxecto

en: Add New Testimonial
gl_ES: Agregar un novo testemuño

en: Add One Item
gl_ES: Engadir un elemento

en: Add Phrase to be ignored
gl_ES: Engadir unha frase para que sexa ignorada

en: Add These New Menu Items
gl_ES: Engadir estes elementos do menú novos

en: Add a new field
gl_ES: Engadir un campo novo

en: Add a new service
gl_ES: Engadir un servizo novo

en: Add a phrase
gl_ES: Engade unha frase

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
gl_ES: Agrega un formulario de rexistro de correo electrónico para que os teus lectores subscríbanse ao teu blogue.

en: Add and organize content that doesn’t necessarily fit into a post or static page such as portfolios
    		or testimonials. Custom	content can be visible at specific URLs, or you may add them with shortcodes.
gl_ES: Engadir e organizar o contido que non se axusta necesariamente a unha entrada ou unha páxina estática como portafolios
    		ou testemuños. O contido?	personalizado pode ser visible nunhas URLs específicas ou poderías engadilas con shortcodes.

en: Add another option
gl_ES: Engadir outra opción

en: Add as many custom widgets as you like by dragging and dropping and customize each to fit your needs,
    		including, Twitter streams, Facebook like boxes, custom images, Gravatars, tiled galleries, recent posts,
    		or social icons.
gl_ES: Engade tantos widgets personalizados como queiras arrastrando e soltando, e personaliza cada un de acordo ás túas necesidades, 
    	 	 incluíndo cronoloxías de Twitter, caixas de gústame de Facebook, imaxes personalizadas, Gravatars, galerías en rejilla, publicacións recentes 
    	 	 ou iconas sociais.

en: Add logo
gl_ES: Engadir logotipo

en: Add or remove Labels
gl_ES: Engadir ou eliminar etiquetas

en: Add or remove tags
gl_ES: Engadir ou eliminar etiquetas

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
gl_ES: Engade ao teu blogue botóns para compartir e permitir aos teus visitantes que compartan a entrada cos seus amigos.

en: Add sharing buttons to your posts
gl_ES: Engade botóns de compartir aos teus artigos

en: Add this form to my post
gl_ES: Engadir este formulario no meu artigo

en: Add to or replace your theme's CSS including mobile styles, LESS, and SaSS.
    		Includes syntax coloring, auto-indentation, and immediate CSS validation.
gl_ES: Engade ou substitúe CSS ao teu tema, incluídos estilos móbiles, LESS e SaSS.
    		Inclúe sintaxe coloreada, sangrías automáticas e validación de CSS inmediata.

en: Add to section:
gl_ES: Agregar á sección:

en: Add to whitelist
gl_ES: Engadir á lista branca

en: Add, organize, and display {{portfolioLink}}portfolios{{/portfolioLink}}. If your theme doesn’t support portfolios yet, you can display them using the shortcode ( [portfolio] ).
gl_ES: Engade, organiza e mostra {{portfolioLink}}portafolios{{/portfolioLink}}. Se o teu tema aínda ou é compatible con portafolios podes mostralos usando o shortcode ( [portfolio] )

en: Add, organize, and display {{testimonialLink}}testimonials{{/testimonialLink}}. If your theme doesn’t support testimonials yet, you can display them using the shortcode	( [testimonials] ).
gl_ES: Engade, organiza e mostra {{testimonialLink}}testemuños{{/testimonialLink}}. Se o teu tema non é compatible aínda cos testemuños podes mostralos usando o shortcode	( [testimonials] ).

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
gl_ES: Add-on CSS <b>(Recomendado)</b>

en: Additional data:
gl_ES: Datos adicionais:

en: Address:
gl_ES: Dirección:

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
gl_ES: Axuste a combinación de cores e o saúdo de benvida do seu formulario de Comentarios.

en: Admin bar
gl_ES: Barra de administración

en: Ads
gl_ES: Publicidade

[ctx: Ads header]
en: Ads
gl_ES: Publicidade

en: Advanced SEO tools to help your site get found when people search for relevant content.
gl_ES: As ferramentas SEO avanzadas axudan a que o teu sitio sexa fácil de atopar cando a xente busque contido relevante.

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
gl_ES: Avanzado. Se marcas esta opción, é necesario incluír estes arquivos no teu tema de forma manual para asegurar que as ligazóns para compartir funcionen.

en: Advertisements
gl_ES: Anuncios

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
gl_ES: Akismet pode axudarche a manter afastado o spam do teu blogue!

en: Akismet is not installed or active
gl_ES: Akismet non está instalado ou activado

en: Akismet user status doesn't allow to update the key
gl_ES: O estado de usuario de Akismet non permite actualizar a clave

en: Album
gl_ES: Álbum

en: All
gl_ES: Todo

en: All Comics
gl_ES: Todos os Comics

en: All Menu Item Labels
gl_ES: Todas as etiquetas dos elementos do menú

en: All Menu Sections
gl_ES: Todas as seccións do menú

en: All Project Tags
gl_ES: Todas as etiquetas de proxecto

en: All Project Types
gl_ES: Todos os tipos de proxecto

en: All Projects
gl_ES: Todos os proxectos

en: All Testimonials
gl_ES: Todos os testemuños

en: All author pages
gl_ES: As páxinas dos autores

en: All category pages
gl_ES: Todas as páxinas de categoría

en: All current and future campaigns
gl_ES: Todas as campañas actuais e futuras

en: All date archives
gl_ES: Os arquivos de data

en: All modules activated!
gl_ES: Activáronse todos os módulos!

en: All modules activated.
gl_ES: Todos os módulos activados.

en: All modules deactivated!
gl_ES: Desactiváronse todos os módulos!

en: All pages
gl_ES: Todas as páxinas

en: All plugins are up-to-date. Awesome work!
gl_ES: Todos os plugins están actualizados. Bo traballo!

en: All plugins are up-to-date. Keep up the good work!
gl_ES: Todos os plugins están actualizados. Segue co bo traballo!

en: All posts
gl_ES: Todas as anotacións

en: All tag pages
gl_ES: Todas as páxinas da etiqueta

en: All taxonomy pages
gl_ES: Todas as páxinas de taxonomía

en: All-time comments
gl_ES: Todos os comentarios

en: All-time views
gl_ES: Visitas de todo o período

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
gl_ES: Permite aos administradores de sitio individuais xestionar as súas propias conexións (conectar e desconectar) a <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>

en: Allow readers to show their appreciation of your posts by adding a like button to your content
gl_ES: Permite aos lectores mostrar o seu aprecio polos teus artigos engadindo un botón de gústame ao teu contido

en: Allow stats reports to be viewed by
gl_ES: Permitir que sexan vistos os informes de estatísticas

en: Allow visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on
    		your site. Jetpack will match your site's color scheme automatically (but you can adjust that).
gl_ES: Permite que os teus visitantes usen as súas contas de WordPress.com, Twitter ou Facebook cando comenten no
    		teu sitio. Jetpack axustarase automaticamente ao esquema de cor do teu sitio (aínda que podes axustalo ti mesmo).

en: Allow your readers to show their appreciation for your posts and other content. Likes show up
    		below each post and your readers will also be able to review their liked posts from WordPress.com.
gl_ES: Permite aos teus lectores mostrar o seu aprecio polas túas entradas ou outro contido. Gustar móstranse
    		debaixo de cada entrada e os teus lectores tamén poderán revisar as entradas que lle gustaron en WordPress.com.

en: Allows displaying a popup subscription form to visitors.
gl_ES: Permite mostrar un formulario de subscrición emerxente aos visitantes.

en: Alphabetical
gl_ES: Alfabético

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
gl_ES: Tamén mostra as entradas etiquetadas fose da área de contido destacado.

en: Alternate text:
gl_ES: Texto alternativo:

en: An <span>Automattic</span> Airline
gl_ES: Unha liña de <span>Automattic</span>

en: An API key is needed for Protect.
gl_ES: É necesaria unha clave API para Protect.

en: An Automattic Airline
gl_ES: Unha aerolínea de Automattic

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
gl_ES: É necesario usar un token de acceso activo para recuperar os recontos de artigos.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
gl_ES: Un/ha administrador/a deste blogue debe configurar a conexión con Jetpack.

en: An administrator of this site can take Jetpack out of Safe Mode.
gl_ES: Un administrador deste sitio pode sacar Jetpack do Modo a proba de fallos.

en: An error has been encountered.
gl_ES: Atopouse un erro.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
gl_ES: Houbo un erro ao crear o novo servizo de compartir. Comproba se os datos introducidos son válidos.

en: An error occurred fetching the remote data.
gl_ES: Houbo un erro ao obter os datos remotos.

en: An error occurred while downloading blog information
gl_ES: Un erro ocorreu mentres se descargaba a información do blogue

en: An error occurred while downloading blog posts list
gl_ES: Ocorreu un erro mentres se descargaba a lista de artigos do blogue

en: An error occurred. Please try again later.
gl_ES: Produciuse un erro. Por favor, ténteo de novo máis tarde.

en: An incompatible plugin.
gl_ES: Un plugin incompatible.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
gl_ES: Fíxose unha petición non válida. Isto normalmente significa que algo interceptou ou corrompeu a petición do teu servidor ao servidor de Jetpack. Téntao de novo para ver se esta vez funciona.

en: An unknown error occurred during installation
gl_ES: Houbo un erro descoñecido durante a instalación

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
gl_ES: Responda unha breve enquisa para facernos saber como o estamos facendo e o que debemos engadir no futuro.

en: Aperture
gl_ES: Abertura

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
gl_ES: Sentímolo, pero non houbo resultado ningún para o ficheiro requirido. Quizais unha procura axude a atopar un artigo relacionado.

en: Archive page
gl_ES: Páxina de arquivo

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
gl_ES: Estás seguro de que desexas saír do editor sen gardar? Calquera cambio que non fose gardado perderase.

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
gl_ES: Estas seguro que queres deixar de publicar artigos a esta conexión?

en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
gl_ES: Estás seguro? Ao modificar esta opción, pode alterarse a túa conexión con Jetpack. Escribe "yes" para continuar.

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
gl_ES: Estás seguro? Esta acción non se pode desfacer. Escribe "yes" para continuar:

en: Arrange entries in different layouts.
gl_ES: Ordenar artigos en distintas estruturas.

en: Artist
gl_ES: Artista

en: Ask a question
gl_ES: Feixe unha pregunta

en: At A Glance
gl_ES: Dunha ollada

en: Attachment Page
gl_ES: Páxina do anexo

en: Author Bio
gl_ES: Biografía do autor

en: Authorize applications and services to securely connect to your site. Developers can use WordPress.com's OAuth2
    		authentication system and WordPress.com REST API to manage and access your site's content.
gl_ES: Autoriza aplicacións e servizos para que se conecten de forma segura ao teu sitio. Os desarrolladores poden utilizar o sistema 
     de identificación OAuth2 
    	 	  e a API REST de WordPress.com para xestionar e acceder ao contido do teu sitio.

en: Authors
gl_ES: Autores

en: Automatic Language Detection
gl_ES: Detección automática de idioma

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
gl_ES: Crea automaticamente dous arquivos sitemap coa lista de URLs de entradas e páxinas do teu sitio.
    		Isto facilita aos buscadores (como Google) incluír o teu sitio web en procuras relevantes.

en: Automatically optimize your site for mobile. Jetpack's mobile theme uses the header image,
    		background, and widgets from your current theme. Post format support means your photos and galleries
    		will also look fantastic.
gl_ES: Optimiza automaticamente o teu sitio para móbiles. O tema de móbiles de Jetpack utiliza a imaxe da cabeceira,
    		o fondo e os widgets do teu tema actual. Ter soporte a formatos de entrada significa que as túas fotos e galerías
    		tamén se verán fantasticamente.

en: Automatically proofread content when:
gl_ES: Revisar automaticamente o contido cando:

en: Automatically proofread content when:
gl_ES: Proba de lectura automática do contido cando:

en: Automatically share and promote newly published posts to Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path,
    		and LinkedIn. You can add connections for yourself or for all users on your site.
gl_ES: Comparte e promociona automaticamente as entradas recentemente publicadas en Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path,
    		e LinkedIn. Podes engadir conexións para ti ou para todos os usuarios do teu sitio.

en: Automatically share your posts to social networks
gl_ES: Comparte automaticamente as túas entradas nas redes sociais

en: Automattic's Privacy Policy
gl_ES: Política de privacidade de Automattic

en: Autoplay video on page load
gl_ES: Reproducir vídeos cando cargue a páxina

en: Autosave encountered an unexpected error
gl_ES: O gardado automático detectou un erro inesperado

en: Available Modules:
gl_ES: Módulos Dispoñibles:

en: Available Services
gl_ES: Servizos dispoñibles

en: Avatar Size (px):
gl_ES: Tamaño de avatar (px):

en: Back to Plan Setup
gl_ES: Volver á configuración do Plan

en: Background color
gl_ES: Cor do fondo

en: Backups
gl_ES: Copia de seguridade

en: Banner at the top of my site
gl_ES: Banner na parte superior do meu sitio

en: Banner text
gl_ES: Texto do banner

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
gl_ES: Non esquezas premer "Actualizar perfil" ao pé da páxina para gardar os cambios.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
gl_ES: Antes que fagas clic en Publicar, por favor, actualiza a(s) seguinte(s) conexión(é) para asegurarche que podamos utilizar Divulgar co teu artigo:

en: Best overall day
gl_ES: O mellor día

en: Better results on search engines and social media.
gl_ES: Mellores resultados nos motores de procura e redes sociais.

en: Bias Language
gl_ES: Linguaxe Bias

en: Big iPhone/iPad Update Now Available
gl_ES: Big iPhone/iPad Update Agora Dispoñíbel

en: Bing Webmaster Center
gl_ES: Centro de Webmaster de Bing

en: Bio:
gl_ES: Biografía:

en: Black
gl_ES: Negro

en: Blog Archives
gl_ES: Arquivo do blog

en: Blog Display
gl_ES: Visualización do blogue

en: Blog ID.
gl_ES: ID do blog.

en: Blog Posts
gl_ES: Artigos do blogue

en: Blog Stats
gl_ES: Estatísticas do sitio

en: Blog Subscriptions
gl_ES: Subscricións ao blogue

en: Blog URL:
gl_ES: URL do blogue:

en: Blog follow email text
gl_ES: Texto de correo electrónico de seguimento de blogue

en: Blue
gl_ES: Azul

en: Border Color (hex):
gl_ES: Cor do bordo (hex)

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
gl_ES: Traia o poder da nube de WordPress.com para o seu propio WordPress. Jetpack permite conectar o seu blogue a unha conta do WordPress.com para usar as súas poderosas funcionalidades normalmente dispoñibles só para usuarios de WordPress.com.

en: Brute force attack protection and uptime monitoring
gl_ES: Protección contra ataques de forza bruta e monitoraxe de tempo de actividade

en: Button Style
gl_ES: Estilo del botón

[ctx: Button caption]
en: Save settings
gl_ES: Guardar ajustes

[ctx: Button caption]
en: Saving…
gl_ES: Gardando...

[ctx: Button label for adding a new item via the toolbar menu]
en: Add
gl_ES: Engadir

en: Button style
gl_ES: Estilo do botón

en: Button text
gl_ES: Texto do botón

en: By activating ads, you agree to the Automattic Ads {{link}}Terms of Service{{/link}}.
gl_ES: Mediante a activación dous anuncios, vostede acepta as {{link}}Condicións de servizo{{/link}} dous anuncios e Automattic.

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
gl_ES: Ao engadir un formulario de contacto, os teus lectores poderanche enviar mensaxes. Todas as mensaxes analizaranse automaticamente para buscar spam e os que sexan lexítimos enviaránseche por correo electrónico.

en: By default ads are shown at the end of every page, post, or the first article on your front page. You can also add them to the top of your site and to any widget area to increase your earnings!
gl_ES: Por defecto os anuncios móstranse ao final de cada páxina, entrada, ou o primeiro artigo na súa portada. Tamén podes engadilos á parte superior do seu sitio e en calquera área de widget para aumentar as túas ganancias!

en: By disconnecting %(siteName)s from WordPress.com you will no longer have access to the following:
gl_ES: Ao desconectar o teu %(siteName)s de WordPress.com, xa non terás acceso ao seguinte:

en: CSS Migrated from Jetpack:
gl_ES: CSS migrado de Jetpack:

en: CSS Revisions
gl_ES: Revisións do CSS

en: CSS Stylesheet Editor
gl_ES: Editor de estilos CSS

en: Camera
gl_ES: Cámara

en: Can I add more fields?
gl_ES: Podo engadir máis campos?

en: Can I send a notification to more than one person?
gl_ES: Podo enviar unha notificación a máis dunha persoa?

en: Can I view my feedback within WordPress?
gl_ES: Podo ver as miñas mensaxes dentro WordPress?

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cancel reply
gl_ES: Cancelar a resposta

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
gl_ES: Non se pode negociar con subpeticiones de cookies, xa que os encabezados xa foron enviados.

en: Cannot load blog information at this time.
gl_ES: Non se pode cargar información do blogue neste momento.

en: Cannot load blog posts at this time.
gl_ES: Non se poden cargar artigos do blogue neste momento.

en: Cannot parse URL %s
gl_ES: Non se pode analizar a URL %s

en: Cannot use global flag on non-multisites
gl_ES: Non poden utilizarse marcadores globais se non é unha instalación multisitio

en: Caption
gl_ES: Lenda

[ctx: Caption for a button to purchase a paid feature.]
en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

[ctx: Caption for a button to set up a feature.]
en: Set up
gl_ES: Configurar

en: Caption:
gl_ES: Lenda:

en: Carousel
gl_ES: Carrusel

en: Category
gl_ES: Categoría

en: Center
gl_ES: Centro

en: Change logo
gl_ES: Cambiar logo

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
gl_ES: Elixe se as túas visitas poden subscribir ás túas entradas, comentarios ou ambos.

en: Chart stats by
gl_ES: Gráfica de estatísticas por

en: Cheatin' uh?
gl_ES: Facendo trampas?

en: Check for Spam
gl_ES: Comprobar o spam

en: Check the box above to record each new set of posts loaded via Infinite Scroll as a page view in Google Analytics.
gl_ES: Marca a casa anterior para gardar cada novo bloque de entradas cargados con scroll infinito como unha páxina vista en Google Analytics.

en: Check to load posts as you scroll. Uncheck to show clickable button to load posts
gl_ES: Actívao para cargar os artigos a medida que navegas. Desmárcao para mostrar un botón ao que facer clic para cargar artigos

en: Checkbox
gl_ES: Casa de verificación

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if children of the selected page should be included in the visibility rule.]
en: Include children
gl_ES: Incluír fillos

en: Checkbox with Multiple Items
gl_ES: Casa de verificación con varios elementos

en: Checking
gl_ES: Comprobando

en: Checking key…
gl_ES: Comprobando clave...

en: Checking site status…
gl_ES: Comprobando estado do sitio...

en: Checking your spam protection…
gl_ES: Comprobando protección contra o spam...

en: Choose Images
gl_ES: Elixe as imaxes

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
gl_ES: Elixe entre visualizar o artigo enteiro ou un extracto para o blogue e as páxinas de arquivo, ou optar pola combinación por defecto do tema, de extracto e entrada completa.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
gl_ES: Elixe entre a visualización de artigo completo ou extracto para o blogue e as páxinas de arquivo.

en: Choose from a set of visibility options for sidebar widgets such as showing them only certain categories,
    		only on error pages, or only search results pages. You can also do the reverse and choose to hide them on certain pages.
gl_ES: Elixe entre as opcións de visibilidade para os widgets de barra lateral, por exemplo mostralos só en certas categorías,
    		só nas páxinas de erro, ou só nos resultados de procura. Tamén podes facer o contrario e ocultalos en certas páxinas.

en: Choose from the most used Labels
gl_ES: Elixe unha das etiquetas máis utilizadas

en: Choose from the most used tags
gl_ES: Escoller entre as etiquetas máis utilizadas

en: Choose logo
gl_ES: Elixir logo

en: Circles
gl_ES: Círculos

en: Cleaned up %d video. | Cleaned up a total of %d videos.
gl_ES[0]: Limpado %d vídeo.
gl_ES[1]: Limpados un total de %d vídeos.

en: Cleared all whitelisted IPs
gl_ES: Borráronse todas as direccións IP da lista branca

en: Clich&eacute;s
gl_ES: Clichés

en: Click "Set Up" to finish installation.
gl_ES: Feixe clic en "Configurar" para finalizar a instalación.

en: Click here
gl_ES: Feixe clic aquí

en: Click here for more information
gl_ES: Feixe clic aquí para máis información

en: Click to Press This!
gl_ES: Preme aquí para publicar isto!

en: Click to autoplay the presentation!
gl_ES: Feixe clic para activar a reprodución automática da presentación!

en: Click to email this to a friend
gl_ES: Enviar isto a unha amizade

en: Click to print
gl_ES: Imprimir

en: Click to share on %s
gl_ES: Feixe clic para compartir en %s

en: Click to share on Facebook
gl_ES: Feixe clic para compartir en Facebook

en: Click to share on Google+
gl_ES: Compartir en Google+

en: Click to share on LinkedIn
gl_ES: Compartir en Linkedin

en: Click to share on Pinterest
gl_ES: Compartir en Pinterest

en: Click to share on Pocket
gl_ES: Compartir en Pocket

en: Click to share on Reddit
gl_ES: Compartir en Reddit

en: Click to share on Telegram
gl_ES: Feixe clic para compartir en Telegram

en: Click to share on Tumblr
gl_ES: Compartir en Tumblr

en: Click to share on Twitter
gl_ES: Compartir en Twitter

en: Click to share on WhatsApp
gl_ES: Feixe clic para compartir en WhatsApp

en: Click to view detailed stats.
gl_ES: Feixe clic para ver estadíticas detalladas.

en: Click to view slideshow.
gl_ES: Feixe click para ver o pase de diapositivas.

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Close and accept
gl_ES: Pechar e aceptar

en: Code: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>
gl_ES: Código: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>

en: Collecting valuable traffic stats and insights
gl_ES: Recollendo valiosas estatísticas e informes de tráfico

en: Color Scheme
gl_ES: Esquema de cores

en: Color scheme
gl_ES: Esquema de cor

en: Color scheme.
gl_ES: Esquema de cor.

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
gl_ES: Borrador do Cómic actualizado. <a target="_blank" href="%s">Vista anticipada de cómic</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
gl_ES: Cómic publicado. <a href="%s">Ver cómic</a>

en: Comic restored to revision from %s
gl_ES: Cómic restaurado a revision do %s

en: Comic saved.
gl_ES: Cómic gardado.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
gl_ES: Comic programado para: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Vista previa do cómic </a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
gl_ES: Comic enviado. <a target="_blank" href="%s">Vista previa do comic</a>

en: Comic updated.
gl_ES: Comic actualizado.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
gl_ES: Comic actualizado. <a href="%s">Ver comic</a>

en: Comics
gl_ES: Cómics

en: Comics list
gl_ES: Lista de cómics

en: Comics list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de cómics

en: Comment
gl_ES: Comentario

en: Comment cache problem?
gl_ES: Comentar problema de caché?

en: Comment follow email text
gl_ES: Comentar o seguinte texto de correo electrónico

en: Comment navigation
gl_ES: Navegación de comentarios

en: Commenting as %s
gl_ES: Comentando como %s

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Comments are not allowed.
gl_ES: Os comentarios non están permitidos.

en: Comments headline
gl_ES: Titular de comentarios

en: Comments on this post are closed.
gl_ES: Os comentarios para esta entrada están pechados.

en: Community
gl_ES: Comunidad

en: Community Widget
gl_ES: Widget de comunidade

en: Compare Plans
gl_ES: Comparar plans

en: Complex Phrases
gl_ES: Frases complexas

en: Compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and
    		punctuation marks. A quick and easy way to format text without needing any HTML or coding.
gl_ES: Artigos compostos e comentarios con ligazóns, listas e outros estilos usando caracteres regulares e
    		marcas de puntuación. Unha forma rápida e fácil de formatear textos sen necesidade de ningún tipo de HTML ou de codificación.

en: Config
gl_ES: Axustes

en: Configure
gl_ES: Configurar

en: Configure %s
gl_ES: Configurar  %s

en: Configure Akismet
gl_ES: Configurar Akismet

en: Configure Google Analytics
gl_ES: Configura Google Analytics

en: Configure Google Analytics settings.
gl_ES: Configura os axustes de Google Analytics.

en: Configure Site SEO
gl_ES: Configurar el SEO do sitio

en: Configure VaultPress
gl_ES: Configura VaultPress

en: Configure your Google Analytics settings
gl_ES: Configura os teus axustes de Google Analytics

en: Configure your SEO settings
gl_ES: Configura os teus axustes SEO

en: Configure your SEO settings.
gl_ES: Configurar os teus axustes de SEO.

en: Configure your Security Scans
gl_ES: Configurar os teus Escáneres de Seguranza

en: Configure your sharing buttons
gl_ES: Configura os teus botóns de compartir

en: Confirm Safe Mode
gl_ES: Confirmar Modo a proba de fallos

en: Connect
gl_ES: Conéctate

en: Connect Jetpack to WordPress.com
gl_ES: Conecta Jetpack a WordPress.com

en: Connect and share your posts on %s
gl_ES: Conectarse e compartir os teus artigos en %s

en: Connect to
gl_ES: Conectar a

en: Connect to WordPress.com
gl_ES: Conectar a WordPress.com

en: Connect to WordPress.com (free) to get started!
gl_ES: Conecta a WordPress.com (gratis) para empezar!

en: Connect to WordPress.com to get started
gl_ES: Conéctese a WordPress.com para empezar

en: Connect your account to WordPress.com to view more stats
gl_ES: Conecta a túa conta a WordPress.com para ver máis estatísticas

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
gl_ES: Conecta o teu blogue coas redes sociais para compartir os artigos novos coas túas amizades de maneira automática.

en: Connect your social media accounts
gl_ES: Conecta coas túas contas de redes socials

en: Connect your user account to WordPress.com to use this feature
gl_ES: Conecta coa túa conta de usuario de WordPress.com para usar esta característica

en: Connect your user account to WordPress.com to view your email followers
gl_ES: Conecta a túa conta de usuario con WordPress.com para ver os teus seguidores de email

en: Connected
gl_ES: Conectado

en: Connected as {{span}}%(username)s{{/span}}
gl_ES: Conectado como {{span}}%(username)s{{/span}}

en: Connected as:
gl_ES: Conectado como:

en: Connections
gl_ES: Conexións

en: Contact Form
gl_ES: Formulario de contacto

en: Contact Form URL:
gl_ES: URL do formulario de contacto:

en: Contact Info & Map
gl_ES: Información de contacto e mapa

en: Content Options
gl_ES: Opcións de contido

en: Continue &rarr;
gl_ES: Continuar &rarr;

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl_ES: Seguir lendo <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Convert to Comic
gl_ES: Converter a Cómic

en: Convert to Post
gl_ES: Converter nun Artigo

en: Copied!
gl_ES: Copiado!

en: Copyright
gl_ES: Dereitos

en: Could not check updates for plugins on this site.
gl_ES: Non se puideron comprobar actualizacións de plugins deste sitio.

en: Could not confirm migration.
gl_ES: Non se puido confirmar a migración.

en: Could not confirm safe mode.
gl_ES: Non se puido confirmar o modo seguro.

en: Could not delete sync error option.
gl_ES: Non se puido borrar a opción sync erro.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
gl_ES: Non se puido obter un token de carga para VideoPress. Por favor, tenta máis tarde.

en: Could not start a new full sync
gl_ES: Non se puido iniciar unha nova sincronización completa

en: Could not start a new full sync with modules: %s
gl_ES: Non se puido iniciar unha nova sincronización completa cos módulos:%s

en: Count logged in page views from
gl_ES: Contar as visualizacións de páxina conectados desde

en: Count the page views of registered users who are logged in.
gl_ES: Contar as páxinas vistas de usuarios/as rexistrados/as que iniciaron sesión.

en: Create Post by Email address
gl_ES: Crear artigo por correo electónico

en: Create Share Button
gl_ES: Crear un botón de compartir

en: Create address
gl_ES: Crear dirección

en: Create simple contact forms without any coding. You can have multiple forms and when
    		a user submits it, their feedback will be emailed directly to you. If Akismet is active, submissions will be
    		automatically filtered for spam.
gl_ES: Crea sinxelos formularios de contacto sen necesidade de código. Podes ter varios formularios e cando
    	 	 un usuario envíao, a súa mensaxe serache enviado por correo electrónico directamente. Se Akismet está activo, os envíos filtraranse
    	 	  automaticamente en busca de spam.

en: Cron will run at: %s GMT
gl_ES: Cron funcionará de acordo a : %s GMT

en: Currently Reading
gl_ES: Lendo neste momento

en: Currently in {{a}}Development Mode{{/a}} (some features are disabled) because: {{reasons/}}
gl_ES: Actualmente en {{a}}modo de desenvolvemento{{/a}} (algunhas características están desactivadas) porque: {{reasons/}}

en: Custom
gl_ES: Personalizado

en: Custom CSS
gl_ES: CSS Personalizado

en: Custom CSS Stylesheet
gl_ES: Folla de estilos en CSS personalizada

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
gl_ES: O CSS personalizado agora xestiónase no personalizador.

en: Custom Email Address
gl_ES: Personalizar dirección de correo electrónico

en: Custom Message:
gl_ES: Mensaxe personalizada:

en: Custom field deleted.
gl_ES: Eliminado o campo personalizado.

en: Custom field updated.
gl_ES: Campo personalizado actualizado.

en: Custom sharing services added by user.
gl_ES: Servizos de compartir personalizados engadidos polo usuario.

en: Custom:
gl_ES: Personalizado:

en: Customer Name
gl_ES: Nome do cliente

en: Customer Testimonials
gl_ES: Testemuños de clientes

en: Customers on paid plans also benefit from unlimited backups of your entire site, spam protection, malware scanning, and automated fixes.
gl_ES: Os clientes dos plans de pago tamén se benefician de copias de seguridade ilimitadas de todo o sitio, protección contra spam, escaneo de malware e solucións automatizadas.

en: Customize
gl_ES: Personalizar

en: Customize Testimonials Archive
gl_ES: Arquivo de testemuños personalizados

en: DOWN
gl_ES: ABAIXO

en: Daily Archives: %s
gl_ES: Arquivo por días: %s

en: Daily archives
gl_ES: Arquivos diarios

en: Daily, automated backups (unlimited storage)
gl_ES: Copias de seguridade diarias automáticas (con almacenamento ilimitado)

en: Daily, automated malware scanning
gl_ES: Análise automática diario de malware

en: Daily, automated malware scanning with automated resolution
gl_ES: Escaneo diario e resolución automática de malware

en: Dark
gl_ES: Escuro

en: Dashboard
gl_ES: Escritorio

[ctx: Dashboard widget header]
en: Account connection
gl_ES: Conexión á túa conta

[ctx: Dashboard widget header]
en: Site connection
gl_ES: Conexión ao sitio

en: Date
gl_ES: Data

en: Day
gl_ES: Día

en: Days
gl_ES: Días

en: Deactivate
gl_ES: Desactivar

en: Deactivating %(slug)s…
gl_ES: Desactivando %(slug)s…

en: Debug
gl_ES: Depurar

en: Debug Info
gl_ES: Información de Depuración

en: Debug Jetpack for more information.
gl_ES: Depurar con Jetpack para obter máis información.

en: Default
gl_ES: Predeterminado

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
gl_ES: Novo Campo

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
gl_ES: Primeira opción

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Delete Permanently
gl_ES: Eliminar definitivamente

en: Delete Post by Email address
gl_ES: Borrar artigos por dirección de correo electrónico

en: Delete custom sharing service.
gl_ES: Borrar servizo de compartir personalizado.

en: Delete this item permanently
gl_ES: Eliminar este elemento definitivamente

en: Deleted option: %s
gl_ES: Opción eliminada: %s

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Detailed information
gl_ES: Información detallada

en: Detailed stats and traffic tools to help your site grow
gl_ES: Estatísticas detalladas e ferramentas de tráfico para axudar ao teu sitio para crecer

en: Diacritical Marks
gl_ES: Sinais diacríticos

en: Disable CSS and JS
gl_ES: Desactivar CSS e JS

en: Disable Post By Email
gl_ES: Desactivar Publicar por Correo Electrónico

en: Disabled
gl_ES: Desactivado

en: Disconnect
gl_ES: Desconectar

en: Disconnect Jetpack
gl_ES: Desconectar Jetpack

en: Disconnecting Jetpack
gl_ES: Desconectando Jetpack

en: Discover
gl_ES: Descobre

en: Dismiss this notice
gl_ES: Ocultar esta notificación

en: Dismiss this notice.
gl_ES: Ignorar esta notificación.

en: Display Header Text
gl_ES: Mostrar o texto da cabeceira

en: Display WordPress Posts
gl_ES: Mostra entadas de WordPress

en: Display a Google+ Badge to connect visitors to your Google+
gl_ES: Mostrar un distintivo de Google+ para conectar visitantes ao teu Google+

en: Display a banner for compliance with the EU Cookie Law.
gl_ES: Mostra un banner para o cumprimento da lei de cookies europea.

en: Display a countdown to a certain date.
gl_ES: Mostra unha conta atrás ata unha data concreta.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
gl_ES: Mostra a túa localización, horario e información de contacto.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
gl_ES: Mostrar unha versión pequena do teu perfil de Gravatar

en: Display a photo gallery or slideshow
gl_ES: Mostrar unha galería de fotos ou presentación de diapositivas

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
gl_ES: Mostra todos os autores (incluídos os que non escribisen ningunha entrada)

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
gl_ES: Mostrar todas as fotos da túa galería nun mosaico moderno.

en: Display an ad unit at the top of each page.
gl_ES: Mostra un anuncio na parte superior de cada páxina.

en: Display an ad unit at the top of your site.
gl_ES: Mostrar un bloque de anuncios na parte superior do seu sitio.

en: Display an image in your sidebar
gl_ES: Mostra unha imaxe na barra lateral

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
gl_ES: Mostrar un widget oficial de Twitter Timeline incorporado.

en: Display as:
gl_ES: Mostrar como:

en: Display author
gl_ES: Mostrar autor

en: Display blogs authors with avatars and recent posts.
gl_ES: Mostra os autores do sitio cos seus avatares e artigos recentes.

en: Display categories
gl_ES: Mostrar categorías

en: Display date
gl_ES: Mostrar data

en: Display date when entry was published.
gl_ES: Mostrar a data na que se publicou o artigo.

en: Display entry's category or tag.
gl_ES: Mostrar a categoría ou etiqueta do artigo.

en: Display featured images
gl_ES: Mostra imaxes destacadas

en: Display images in full-size carousel slideshow.
gl_ES: Mostra as imaxes nunha presentación en carrusel a pantalla completa.

en: Display members of your site's community.
gl_ES: Mostra os membros da comunidade do teu sitio.

en: Display on blog and archives
gl_ES: Mostrar no blogue e os arquivos

en: Display on pages
gl_ES: Mostrar en páxinas

en: Display on single posts
gl_ES: Mostrar en cada entrada

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
gl_ES: Mostrar o menú compartir e permitir incrustar ou descargar este vídeo

en: Display tags
gl_ES: Mostrar etiquetas

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
gl_ES: Mostrar os próximos eventos dun feed de iCalendar.

en: Display your books from Goodreads
gl_ES: Mostrar os teus libros de Goodreads

en: Display your recent Flickr photos.
gl_ES: Mostra as túas fotos recentes en Flickr.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
gl_ES: Mostra unha lista de publicacións recentes doutro blogue de WordPress.com ou de Jetpack.

en: Do I need to fill this out?
gl_ES: Teño que encher isto?

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
gl_ES: Non mostrar a etiqueta nos detalles da entrada nin nas minchas de etiquetas.

en: Do not track.
gl_ES: Non rastrexar.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
gl_ES: O dominio "%1$s" acaba de dar un erro coa comprobación is_usable_domain porque é un subdominio de WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
gl_ES: O dominio “%1$s“ acaba de dar un erro coa comprobación is_usable_domain porque está baleiro.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
gl_ES: O dominio "%1$s" acaba de dar un erro coa comprobación is_usable_domain porque forma parte dunha matriz prohibida.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
gl_ES: O dominio "%1$s" acaba de dar un erro coa comprobación is_usable_domain porque utiliza un dominio de nivel superior que non é válido.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as its IP `%2$s` is either invalid, or in a reserved or private range.
gl_ES: O dominio "%1$s" acaba de dar un erro coa comprobación is_usable_domain porque a súa dirección IP "%2$s" non é válida ou se atopa nun rango privado ou reservado.

en: Domains
gl_ES: Dominios

en: Don&#8217;t send this to subscribers
gl_ES: Non enviar isto aos subscritores

en: Don't display a badge (just the campaign)
gl_ES: Non mostrar acreditación (só a campaña)

en: Don't show the Reblog button on posts
gl_ES: Non mostrar o botón de re-publicar nos artigos

en: Don't use the theme's original CSS.
gl_ES: Non uses o CSS orixinal do tema.

en: Double Negatives
gl_ES: Dobles negacións

en: Download
gl_ES: Descargar

en: Download the free apps
gl_ES: Descarga as aplicacións gratuítas

en: Downtime Monitoring
gl_ES: Monitoraxe de caídas

en: Drag and drop available services here.
gl_ES: Arrastrar e soltar aquí os servizos dispoñibles.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
gl_ES: Arrastra e solta na caixa de embaixo os servizos que queiras activar.

en: Drag up or down
    to re-arrange
gl_ES: Arrastra cara arriba ou cara abaixo
    para volver ordenar

en: Drop down
gl_ES: Despregable

en: Drop images to upload
gl_ES: Eliminar imaxes para cargar

en: EU Cookie Law Banner
gl_ES: Banner de lei de cookies europea

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
gl_ES: Cada módulo ten unha ligazón para Activar ou Desactivar para que poidas cambiar cada un deles individualmente.

en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads (powered by WordAds).
gl_ES: Consegue ingresos permitindo a Jetpack mostrar anuncios de alta calidade (xestionado por WordAds)

en: Easily and safely embed media from YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud, and more. Just enter the appropriate shortcode directly into the
    		editor and click “Publish.”
gl_ES: Incrustra facilmente e de maneira segura elementos de YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vin, SoundCloud, e moitos máis. Só tes que poñer o shortcode directamente no
    		editor e facer clic  en "Publicar"

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
gl_ES: Destaca de maneira fácil todos os artigos coa <a href="%1$s">etiqueta "featured"</a> ou a etiqueta da túa elección. O seu tema é compatible con ata %2$s artigos na área de contido destacado.

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit CSS
gl_ES: Editar CSS

en: Edit Comic
gl_ES: Editar Cómic

en: Edit Menu Item
gl_ES: Editar elemento do menu

en: Edit Menu Item Label
gl_ES: Editar etiqueta de elemento de menú

en: Edit Menu Section
gl_ES: Editar Menú

en: Edit Project
gl_ES: Editar Proxecto

en: Edit Project Tag
gl_ES: Editar etiqueta de proxecto

en: Edit Project Type
gl_ES: Edita o tipo de proxecto

en: Edit Selection...
gl_ES: Editar a selección ...

en: Edit Testimonial
gl_ES: Editar testemuño

en: Edit Your Profile
gl_ES: Edita o teu perfil

en: Edit this new field
gl_ES: Editar este campo novo

en: Email
gl_ES: Correo-e

en: Email Address
gl_ES: Enderezo de correo electrónico

en: Email Address:
gl_ES: Dirección de correo electrónico:

en: Email check failed, please try again
gl_ES: Fallou a verificación do correo-e, téntao outra vez

en: Email me whenever
gl_ES: Enviarme un correo electrónico sempre que

en: Email notifications
gl_ES: Notificacións por correo electrónico

en: Email settings
gl_ES: Axustes de correo electrónico

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
gl_ES: Enviaranse correos a %s (<a href="%s">Editar</a>)

en: Empty Spam
gl_ES: Baleirar Spam

en: Enable Markdown use for comments.
gl_ES: Permite Markdown nos comentarios.

en: Enable Portfolio Projects for this site.
gl_ES: Activa Proxectos de Porfolio para este sitio.

en: Enable Post By Email
gl_ES: Activar Publicar por Correo Electrónico

en: Enable Testimonials for this site.
gl_ES: Activar testemuños para este sitio.

en: Enable WordPress REST API to unlock Jetpack's full potential!
gl_ES: Activa a WordPress REST API para desvelar todo o potencial de Jetpack!

en: Enable ads and display an ad below each post
gl_ES: Activa anuncios e mostra un anuncio debaixo de cada artigo

en: Enable carousel
gl_ES: Habilitar carrusel

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
gl_ES: Habilitar extractos na páxina de inicio e nas páxinas de arquivo

en: Enable or disable Jetpack portfolio post type.
gl_ES: Activar ou desactivar o tipo de entrada Portfolio de Jetpack.

en: Enable or disable Jetpack testimonial post type.
gl_ES: Habilitar ou inhabilitar o tipo de mensaxe testemuñal de Jetpack.

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
gl_ES: Habilite a corrección das seguintes regras de gramática e estilo ao escribir artigos e páxinas:

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules:
gl_ES: Activar a proba de lectura a a seguinte gramática e regras de estilo:

en: Enable the WordPress.com toolbar
gl_ES: Activar a barra de ferramentas de WordPress.com

en: Enabled
gl_ES: Activo

en: Enabled Services
gl_ES: Servizos activados

en: Enabled Services and those hidden behind a button
gl_ES: Os servizos que están activos e os que están ocultos tras un botón

en: English Options
gl_ES: Opcións de Inglés

en: Enhance plain Gravatar images with information about a person (including a name,
    		bio, pictures, and contact info) when they leave a comment on one of your posts.
gl_ES: Mellora as imaxes sen formato de Gravatar con información sobre unha persoa (incluíndo un nome, 
    	 	 biografía, fotos e información de contacto) cando deixan un comentario nunha das túas entradas.

en: Enjoy priority support
gl_ES: Disfruta de soporte prioritario

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
gl_ES: Introduce a URL dun sitio de WordPress.com ou de WordPress con Jetpack.

en: Enter a search term to find settings or close search.
gl_ES: Escribe un termo de procura para atopar opcións ou pecha a procura.

en: Enter text to use as headline.
gl_ES: Introduce o texto para utilizar como cabeceira.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
gl_ES: Introduce o URL dunha icona de 16x16px que queiras usar para este servizo.

en: Enter the customer's name here
gl_ES: Ingrese aquí o nome do cliente

en: Enter the menu item's name here
gl_ES: Pon o nome do elemento de menú aquí

en: Enter your email address
gl_ES: Introduce a túa dirección de correo electrónico

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
gl_ES: Introduce o teu correo electrónico para subscribirche a este blogue e recibir notificacións de novas entradas.

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
gl_ES: Escribe o valor de palabra crave "content" para verificar o teu blogue con %s

en: Error Details: %s
gl_ES: Detalles do erro: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
gl_ES: Detalles do erro: O identificador de Jetpack empeza cun numeral. Non fagas público esta mensaxe de erro! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
gl_ES: Detalles do erro: O ID Jetpack está baleiro. Agradecémoslle non publicar esta mensaxe de erro en público! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
gl_ES: Detalles do erro: O identificador de Jetpack non é escalar. Non fagas público esta mensaxe de erro! %s

en: Error code: %s
gl_ES: Código de erro: %s

en: Error connecting to API.
gl_ES: Erro ao conectar coa API.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
gl_ES: Erro ao conectar con WordPress.com. Código: %1$s, %2$s

en: Error fetching static.html. Try running:
gl_ES: Erro ao recuperar static.html. Trata de executar:

en: Error in moving to Trash.
gl_ES: Houbo un erro ao botar ao lixo.

en: Error in restoring from Trash.
gl_ES: Houbo un erro ao recuperar do lixo.

en: Error loading profile
gl_ES: Erro ao cargar o perfil

en: Error regenerating %(slug)s address. %(error)s
gl_ES: Erro rexenerando a dirección %(slug). %(erro)s

en: Error regenerating Post by Email address. %(error)s
gl_ES: Erro ao rexenerar o artigo desde a dirección de correo electrónico. %(erro) é

en: Error unlinking from WordPress.com. %(error)s
gl_ES: Erro ao desconectar de WordPress.com. %(erro)s

en: Error updating %(slug)s settings. %(error)s
gl_ES: Erro actualizando os axustes %(slug)s. %(erro)s

en: Error updating settings. %(error)s
gl_ES: Erro actualizando opcións. %(erro)s

en: Error!
gl_ES: Erro!

en: Error, bad module.
gl_ES: Erro, modulo defectuoso.

en: Error: please enter a valid email address.
gl_ES: Erro: escribe un enderezo de correo electrónico válido.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
gl_ES: Erro: hai que cubrir os campos obrigatorios (nome, correo electrónico).

en: Every minute | Every %d minutes
gl_ES[0]: Cada minuto
gl_ES[1]: Cada %d minutos

en: Example:
gl_ES: Exemplo:

[ctx: Example: "412 Spam comments blocked"]
en: Spam comments blocked.
gl_ES: Comentarios de spam bloqueados.

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
gl_ES: Páxina

en: Excerpts
gl_ES: Extractos

en: Expecting an array
gl_ES: Esperando unha matriz

en: Explain...
gl_ES: Explicar...

en: Export CSV
gl_ES: Exportar CSV

en: Export feedback as CSV
gl_ES: Exportar mensaxes como CSV

en: Facebook Page Plugin
gl_ES: Plugin de Páxina de Facebook

en: Facebook Page URL
gl_ES: URL da páxina de Facebook

en: Failed fetching site data. Try again later.
gl_ES: Fallou a captura dos datos do sitio. Proba de novo máis tarde.

en: Failed loading required dependency Sharing_Service.
gl_ES: Fallo ao cargar a dependencia obrigatoria de Sharing_Service.

en: Faster site speeds through the WordPress.com CDN
gl_ES: Acelera a velocidade do teu sitio mediante a CDN de WordPress.com

en: Feature Info
gl_ES: Información da funcionalidade

en: Featured
gl_ES: Destacado

en: Featured Content
gl_ES: Contido destacado

en: Featured Images
gl_ES: Imaxes destacadas

en: Features can be activated or deactivated at any time.
gl_ES: As funcionalidades podes ser activadas e desactivadas en calquera momento.

en: Feed(s) to Display:
gl_ES: Feed(s) a mostrar:

en: Feedback discarded.
gl_ES: Mensaxes descartadas.

en: Feedback(s) marked as spam
gl_ES: Mensaxe(s) marcado(s) como spam

en: Fetching key…
gl_ES: Obtendo clave...

en: Field type
gl_ES: Tipo de campo

en: Fill out my Wufoo form!
gl_ES: Rechea o meu formulario Wufoo!

en: Filter Testimonials list
gl_ES: Filtrar lista de testemuños

en: Filter comics list
gl_ES: Filtrar lista de cómics

en: Filter menu items list
gl_ES: Filtrar lista de elementos de menú

en: Filter projects list
gl_ES: Filtrar lista de proxectos

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
gl_ES: Pescude desactivando todos os plugins excepto Jetpack. Se o problema persiste, non é unha cuestión de plugin. Se o problema resólvese, probe a activar todos os seus plugins un por un para achar o plugin que está a causar o problema. Se vostede atopa un plugin incompatible, por favor fáganolo saber. Estaremos encantados de tratar de axudarlle!

en: Finished syncing to WordPress.com
gl_ES: Terminada a sincronización con WordPress.com

en: First option
gl_ES: Primeira opción

en: First param must be string or empty
gl_ES: O primeiro parámetro debe ser unha cadea ou estar baleiro

en: Fix Jetpack's Connection
gl_ES: Arranxa a conexión de Jetpack

en: Flickr Photos
gl_ES: Fotos de Flickr

en: Flickr RSS URL:
gl_ES: URL do RSS de Flickr:

en: Focal Length
gl_ES: Lonxitude focal

en: Follow Blog
gl_ES: Seguir este blog

en: Follow Comments
gl_ES: Seguir os comentarios

en: Follow me on Twitter
gl_ES: Seguirme no Twiter

en: Followed Sites
gl_ES: Sitios seguidos

en: Follower Settings
gl_ES: Axustes de seguidores

en: Food Menus
gl_ES: Menús de comida

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
gl_ES: Para a exploración automática e completa das ameazas de seguridade, por favor {{a}}instala e activa{{/a}} VaultPress.

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}upgrade your account{{/a}}.
gl_ES: Para a exploración automática e completa das ameazas de seguridade, por favor {{a}}actualiza a túa conta{{/a}}.

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
gl_ES: Por exemplo picante, favorito, etc. <br /> Separa etiquetas con comas

en: For less than the price of a coffee a month you can rest easy knowing your hard work (or livelihood) is backed up.
gl_ES: Por menos do que vale un café ao mes podes descansar sabendo que o teu duro traballo (ou o teu medio de vida) ten copia de seguridade.

en: For more help, try our <a href="%1$s">connection debugger</a> or <a href="%2$s" target="_blank">troubleshooting tips</a>.
gl_ES: Para obter máis axuda proba o noso <a href="%1$s">depurador de conexión</a> ou os <a href="%2$s" target="_blank">trucos para solución de problemas</a>.

en: For more information:
gl_ES: Para máis información:

en: For state-of-the-art spam defense, please {{a}}activate Akismet{{/a}}.
gl_ES: Se queres un protector contra o spas que estea á última, {{a}}activa Akismet{{a}}.

en: For state-of-the-art spam defense, please {{a}}install Akismet{{/a}}.
gl_ES: Para unha defensa contra o spam de calidade profesional por favor {{a}}instala Akismet{{/a}}.

en: Form builder
gl_ES: Creador de formularios

en: Found %d available cron job. | Found %d available cron jobs.
gl_ES[0]: Atopáronse %d cron job dispoñible.
gl_ES[1]: Atopáronse %d cron jobs dispoñibles.

en: Found no available cron jobs.
gl_ES: Non se atoparon cron jobs dispoñibles.

en: Free WordPress apps to manage your site(s) from any device
gl_ES: Aplicacións gratuítas de WordPress para administrar o teu sitio(s) desde calquera dispositivo

en: From
gl_ES: Desde

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
gl_ES: Páxina de inicio, páxinas de arquivos e resultados de procuras

en: Front page
gl_ES: Páxina de inicio

en: Full Sync Queue lag: %1$s
gl_ES: Atraso da cola de sincronización completa: %1$s

en: Full Sync Queue size: %1$s
gl_ES: Tamaño da cola de sincronización completa: %1$s

en: Full management mode is off for this site.
gl_ES: O modo de xestión completa deste sitio está apagado.

en: Full post
gl_ES: Artigo completo

en: Gallery
gl_ES: Galería

en: Generate XML sitemaps
gl_ES: Crea mapas do sitio XML

en: Generate income with high-quality ads.
gl_ES: Xera beneficios con anuncios de alta calidade.

en: Generated by <a href="%s" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
gl_ES: Xerado por <a href="%s" target="_blank">Jetpack para WordPress</a>

en: Get Apps
gl_ES: Conseguir aplicacións

en: Get WordPress Apps for every device
gl_ES: Consegue aplicacións WordPress para calquera dispositivo

en: Get a faster resolution to your support questions.
gl_ES: Consegue unha resposta máis rápida ás túas preguntas de soporte.

en: Get an API Key
gl_ES: Obter unha clave API

en: Get help connecting your site
gl_ES: Consegue axuda para conectar o teu sitio

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
gl_ES: Comeza xestionando a túa instalación multisitio de Jetpack conectándoo.

en: Get started with Jetpack Multisite
gl_ES: Empeza con Jetpack Multisite

en: Go to connection screen.
gl_ES: Ir a pantalla de conexión

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
gl_ES: Identificador de usuario numérico de Goodreads <a href="%s" target="_blank">(instrucións)</a>:

en: Google Analytics is a free service that complements our {{a}}built-in stats{{/a}} with different insights into your traffic. WordPress.com stats and Google Analytics use different methods to identify and track activity on your site, so they will normally show slightly different totals for your visits, views, etc.
gl_ES: Google Analytics é un servizo gratuíto que complementa nosas {{a}}estatísticas integradas{{/a}} con diferentes informes do teu tráfico. As estatísticas de WordPress.com e as de Google Analytics usan distintos métodos para identificar e seguir a actividade do teu sitio, así que normalmente mostrarán totais das túas visitas, páxinas vistas, etc. lixeiramente diferentes.

en: Google Maps API Key
gl_ES: Clave de API de Google Maps

en: Google Search Console
gl_ES: Consola de Google Search

en: Google Translate
gl_ES: Traductor de Google

en: Google now requires an API key to use their maps on your site. <a href="%s">See our documentation</a> for instructions on acquiring a key.
gl_ES: Google Now require unha clave API para utilizar os seus mapas no teu sitio. <a href="%s"> Consulta a nosa documentación</a> para obter instrucións sobre a como obter unha clave.

en: Google+ Badge
gl_ES: Distintivo de Google+

en: Google+ URL
gl_ES: URL de Google+

en: Grab short and simple links to your posts and pages using the compact wp.me domain name. Perfect
    		for use on Twitter, Facebook, and in text messages where every character counts.
gl_ES: Colle as ligazóns curtas e simples dos teus artigos e páxinas utilizando o nome de dominio compacto wp.me. Perfecto
    	 	 para usar en Twitter, Facebook e mensaxes de texto onde cada carácter conta.

en: Gravatar Hovercards
gl_ES: Tarxetas flotantes de Gravatar

en: Gravatar Profile
gl_ES: Perfil de Gravatar

en: Green
gl_ES: Verde

en: Greeting Text
gl_ES: Texto de Benvida

en: Grid
gl_ES: Rejilla

en: Have feedback on Jetpack?
gl_ES: Tes comentarios sobre Jetpack?

[ctx: Header. Noun: Protect is a module of Jetpack.]
en: Protect
gl_ES: Protección

en: Height (px; at least 200):
gl_ES: Altura (px; como mínimo 200):

en: Height in pixels
gl_ES: Altura en pixeles

en: Height in pixels:
gl_ES: Altura en pixeles:

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Help your content get found and shared with SEO tools.
gl_ES: Axuda a que os teus contidos sexan atopados e compartidos con ferramentas SEO.

en: Here are your whitelisted IPs:
gl_ES: Estas son as direccións IP da túa lista branca:

en: Here&#8217;s what your form will look like
gl_ES: Así será a aparencia do teu formulario

en: Hidden Verbs
gl_ES: Verbos ocultos

en: Hide all featured images
gl_ES: Oculta todas as imaxes destacadas

en: Hide related content after posts
gl_ES: Oculta o contido relacionado despois das entradas

en: Hide the stats smiley face image
gl_ES: Oculta a imaxe da carita feliz das estatísticas

en: Hide the stats smiley face image.
gl_ES: Ocultar a imaxe Smiley agregada polas estatísticas.

en: High definition on by default
gl_ES: Habilitar alta definición por defecto

en: Highlight and copy the following text to your clipboard:
gl_ES: Resalte e copie o seguinte texto no portapapeles:

en: Hit counter is delayed by up to 60 seconds.
gl_ES: O contador de visitas ten un retardo de ata 60 segundos.

en: Home
gl_ES: Inicio

en: Host fast, high-quality, ad-free video.
gl_ES: Vídeo de alta calidade, sen publicidade e con aloxamento rápido.

en: Hour
gl_ES: Hora

en: Hours & Info
gl_ES: Horas e información

en: Hours:
gl_ES: Horas:

en: How do you want to promote the campaign?
gl_ES: Como queres promocionar a campaña?

en: How does this work?
gl_ES: Como funciona isto?

en: How many photos would you like to display?
gl_ES: Cantas fotos gustaríache mostrar?

en: How much is your website worth?
gl_ES: Canto vale o teu sitio?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
gl_ES: Ola.
    
    Subscribíchesche recentemente a unha das miñas entradas. Isto significa que recibirás un correo electrónico cando se publiquen novos comentarios.
    
    Para activar, feixe clic abaixo en confirmar.  Se crees que isto é un erro, ignora esta mensaxe e non che molestaremos de novo.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
gl_ES: Ola.
    
    Subscribíchesche recentemente ás entradas deste blogue. Isto significa que recibirás cada nova entrada por correo electrónico.
    
    Para activar, elixe abaixo confirmar. Se crees que isto é un erro, ignora esta mensaxe e non che molestaremos de novo.

en: I already use this app.
gl_ES: Xa usei esta aplicación.

en: I have security concerns / my site is hacked.
gl_ES: Teño problemas de seguridade / o meu sitio está hackeado

en: I'm having trouble connecting Jetpack to WordPress.com.
gl_ES: Estou a ter problemas de conexión de Jetpack a WordPress.com

en: I'm just starting out; leave me a comment or a like :)
gl_ES: Estou a empezar; Déixame un comentario ou un Like :)

en: IP Address:
gl_ES: Enderezo IP:

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. Enter multiple IPs on separate lines. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
gl_ES: Acéptanse IPv4 e IPv6. Pode escribir varias direccións IP en liñas separadas. <br />Para especificar un rango, introduza o valor inferior e o superior separados por un guión. Exemplo: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Icon
gl_ES: Icona

en: Icon + text
gl_ES: Icona + texto

en: Icon URL
gl_ES: URL da icona

en: Icon only
gl_ES: Só icona

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
gl_ES: Identificar palabras e frases a ignorar mentras se revisan os seus artigos e páxinas:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
gl_ES: Se está baleiro, tentaremos determinar o tamaño da imaxe.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
gl_ES: Se aparecen outros caracteres antes ou despois desta mensaxe, un tema ou plugin mostra caracteres adicionais. Probe os pasos 2 e 3.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
gl_ES: SE nada disto axudouche a atopar unha solución, <a href="%s">feixe clic aquí para contactar co soporte de Jetpack</a>. Dinos todo o que poidas sobre o problema que tes e os pasos que tentaches para resolvelo, e un de nuestos enxeñeiros poñerase en contacto para axudarche.

en: If this is a separate and new website, or the new home of <a href="%1$s">%2$s</a>,
    					we recommend turning Safe Mode off, and re-establishing your connection to WordPress.com.
gl_ES: Tratase dun sitio web independente e novo, ou da nova sede de <a href="%1$s">%2$s</a>, 
     					recomendámosche desactivar o Modo a Proba de Fallos e restablecer a túa conexión a WordPress.com.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
gl_ES: Se isto soluciona o problema, quizais algo no teu tema está roto. Avísa ao autor do tema.

en: If you don't already have an API key, then {{a}}get your API key here{{/a}}, and you'll be guided through the process of getting one.
gl_ES: Se aínda non tes unha clave de API, {{a}}feixe clic aquí {{/a}} e segue o proceso guiado para conseguila.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
gl_ES: Se aínda non tes unha conta de WordPress.com, podes rexistrarche gratis en só uns segundos.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
gl_ES: Se recibe unha mensaxe 404, ponche en contacto co teu provedor de aloxamento web. A túa seguridade podería estar a bloquear XMLRPC.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
gl_ES: Se o teu problema é descoñecido ou non causado por un plugin, proba activando %s (o tema predeterminado de WordPress).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
gl_ES: Se o teu problema é descoñecido ou non causado por un plugin, proba activando o tema predeterminado de WordPress.

en: Ignore all
gl_ES: Ignorar todos

en: Ignore always
gl_ES: Ignorar sempre

en: Ignore suggestion
gl_ES: Ignorar suxestión

en: Ignored Phrases
gl_ES: Frases ignoradas

en: Image
gl_ES: Imaxe

en: Image Alignment:
gl_ES: Aliñamento da imaxe:

en: Image Color:
gl_ES: Cor de imaxe:

en: Image Gallery Carousel
gl_ES: Carrusel de galería de imaxes

en: Image Gallery Slideshow
gl_ES: Slideshow de Galería de Imaxes

en: Image Grid
gl_ES: Cuadrícula de imaxe

en: Image Link
gl_ES: Ligazón de imaxe

en: Image List
gl_ES: Lista de imaxes

en: Image Settings:
gl_ES: Opcións de imaxe:

en: Image Size:
gl_ES: Tamaño de imaxe:

en: Image URL
gl_ES: URL da imaxe

en: Image URL:
gl_ES: URL da imaxe:

en: Image missing or invalid URL. Please check the Image widget URL in your <a href="%s">widget settings</a>.
gl_ES: Falta a imaxe ou a URL non é válida. Por favor, comproba a URL do widget de imaxe nos <a href="%s">axustes do widget</a>.

en: Image of WordPress login screen protected by Jetpack
gl_ES: Imaxe da pantalla de acceso de WordPress protexida por Jetpack

en: Image title:
gl_ES: Título da imaxe:

en: Images:
gl_ES: Imaxes:

en: In "Mobile"
gl_ES: En "Móvil"

en: In "Upgrade"
gl_ES: En "Actualización"

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
gl_ES: En <a href="%s" target="_blank">Modo Desenvolvo</a>, a través do URL de sitio (sen o punto. Por exemplo: http://localhost).

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the JETPACK_DEV_DEBUG constant being defined in wp-config.php or elsewhere.
gl_ES: En <a href="%s" target="_blank">Modo Desenvolvo</a>, definindo a constante de JETPACK_DEV_DEBUG en wp-config.php ou outro sitio.

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the jetpack_development_mode filter.
gl_ES: En <a href="%s" target="_blank">Modo Desenvolvo</a>, a través do filtro jetpack_development_mode.

en: Inactive
gl_ES: Inactivo

en: Include activity from commenters
gl_ES: Incluír actividade de comentaristas

en: Include activity from followers
gl_ES: Incluír actividade de seguidores

en: Include activity from likers
gl_ES: Incluír actividade dos likers

en: Include this CSS in the Mobile Theme
gl_ES: Incluír esta CSS no Tema para Móbiles

en: Infinite Scroll Behavior
gl_ES: Comportamiento del scroll infinito

en: Infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches
    		the bottom of the page. This helps you reader see more of your content.
gl_ES: O desprazamento infinito fai que se mostre o seguinte grupo de entradas automaticamente  cando o lector achégase
    		ao final da páxina. Isto axuda a que o teu lector vexa máis do teu contido.

en: Information about this blog is currently being retrieved.
gl_ES: Está a obterse a información sobre este blogue.

en: Initialized a new full sync
gl_ES: Iniciada unha nova sincronización completa

en: Initialized a new full sync with modules: %s
gl_ES: Iniciada unha nova sincronización completa cos módulos:

en: Insert an ad unit wherever you can place a widget.
gl_ES: Insere un unidade de anuncio en calquera lugar no que poidas poñer un widget.

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
gl_ES: Podes gardar un rango de direccións IP {límite_inferior}-{límite_superior}. Non se permiten espazos. (exemplo: 1.1.1.1-2.2.2.2)

en: Integrate easily with Google Analytics.
gl_ES: Intégrase facilmente con Google Analytics.

en: Internet Defense League
gl_ES: Liga para a defensa da internet

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
gl_ES: Texto de introdución que se envía cando alguén segue unha entrada do teu blogue. (A información do sitio e da confirmación engadiranse automaticamente por ti).

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
gl_ES: Texto de introdución que se envía cando alguén segue o teu blogue. (Engadiranse automaticamente a información do sitio e de confirmación).

en: Invalid Akismet key
gl_ES: Clave de Akismet non válida

en: Invalid Akismet key. Please contact support.
gl_ES: Clave de Akismet non válida. Por favor, contacta co soporte.

en: Invalid Akismet user
gl_ES: Usuario de Akismet non válido

en: Invalid JSON
gl_ES: JSON nón válido

en: Invalid Parameter
gl_ES: Parámetro non válido

en: Invalid SEO meta description value.
gl_ES: Valor de descrición de meta SEO non válido.

en: Invalid SEO title format.
gl_ES: Formato de título de SEO non válido.

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
gl_ES: O ID de usuario non é válido. Verifícao e volve introducir o teu IDE de usuario numérico de Goodreads.

en: Invalid Video GUID!
gl_ES: O GUID do vídeo non é válido!

en: Invalid image URL
gl_ES: URL de imaxe non válida

en: Invalid key
gl_ES: Clave non válida

en: Invalid option: %s. | Invalid options: %s.
gl_ES[0]: Opción non válida: %s.
gl_ES[1]: Opcións non válidas: %s.

en: Invalid or expired nonce.
gl_ES: Nonce invalido ou caduco.

en: Invalid parameter "dismissed".
gl_ES: Parámetro nulo "dismissed".

en: Invalid parameter "notice".
gl_ES: Parámetro "notice" non válido.

en: Invalid remote response.
gl_ES: Resposta remota non válida.

en: Invalid request
gl_ES: Solicitude non válida

en: Invalid security token.
gl_ES: Token de seguridade non válido.

en: Invalid site information returned from remote.
gl_ES: A información do sitio retornada polo remoto é inválida.

en: Is %1$s the new home of %2$s?
gl_ES: É %1$s a nova páxina de inicio de %2$s?

en: Is site approved for WordAds?
gl_ES: Está o sitio aprobado en WordAds?

en: Is this site private?
gl_ES: Este sitio é privado?

en: Is this website a temporary duplicate of <a href="%1$s">%2$s</a> for the purposes
    					of testing, staging or development? If so, we recommend keeping it in Safe Mode.
gl_ES: É este sitio web un duplicado temporal de <a href="%1$s">%2$s </a> para os propósitos 
     					de probas, posta en escena ou desenvolvemento? Se é así, recomendamos que o manteñas en modo a proba de fallos.

en: It is that time of the year when devices are shiny again.
gl_ES: Ese momento do ano en que os dispositivos volven brillar.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
gl_ES: É a túa responsabilidade asegurar que o teu sitio cumpre coas leis adecuadas.

en: It looks like the WordPress site URL is incorrectly configured. Please check it in your widget settings.
gl_ES: Parece que a URL do teu sitio WordPress non está ben configurada. Por favor, compróbaa nos axustes do widget.

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
gl_ES: Parece que o teu URL de Facebook está correctamente configurada. Por favor, márcao nos teus <a href="%s">axustes de widgets</a>.

en: It looks like your Google+ URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
gl_ES: Parece que a URL de Google+ non está configurada correctamente. Compróbaa na <a href="%s">configuración de widget</a>.

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
gl_ES: Parece que o seu sitio non se pode comunicar correctamente con Jetpack.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
gl_ES: Pode ser causado por algún destes motivos. Podes facer ti mesmo o diagnóstico:

en: Items on your restaurant's menu
gl_ES: Elementos no teu menú de restaurantes

en: Items to show:
gl_ES: Elementos a mostrar:

en: JETPACK_CLIENT__HTTPS is set to NEVER
gl_ES: JETPACK_CLIENT__HTTPS establécese a NEVER

en: Jargon
gl_ES: Xerga

en: Jetpack Centralized Site Management
gl_ES: Xestión centralizada de sitios con Jetpack

en: Jetpack Debugging Center
gl_ES: Centro de Depuración de Jetpack

en: Jetpack FAQ
gl_ES: Preguntas frecuentes de Jetpack

en: Jetpack Network Settings Updated!
gl_ES: Actualizados os axustes de rede de Jetpack!

en: Jetpack Plugin Version
gl_ES: Versión do plugin Jetpack

en: Jetpack Safe Mode
gl_ES: Modo a proba de fallos de Jetpack

en: Jetpack Settings
gl_ES: Axustes de Jetpack

en: Jetpack Sites
gl_ES: Sitios de Jetpack

en: Jetpack Stats Icon
gl_ES: Icona de estatísticas de Jeptpack

en: Jetpack Subscriptions Settings
gl_ES: Axustes de Subscricións Jetpack

en: Jetpack Subscriptions:
gl_ES: Subscricións a Jetpack:

en: Jetpack Support
gl_ES: Soporte Jetpack

en: Jetpack Sync Full Status: `%1$s`
gl_ES: Estado de sincronización completa de Jetpack: `%1$s`

en: Jetpack Tour: Next Feature
gl_ES: Tour de Jetpack: Seguinte funcionalidade

en: Jetpack automatically optimizes and speeds up images using the global WordPress.com Content Delivery Network (CDN). Let us do the heavy lifting for you by reducing bandwidth usage which could potentially lower your hosting costs.
gl_ES: Jetpack optimiza e acelera automaticamente as imaxes usando a rede de entrega de contidos (CDN) global de WordPress.com. Déixanos facer ou traballo duro por ti reducindo ou uso de ancho de banda, ou que potencialmente reducirá vos teus custos de aloxamento.

en: Jetpack by WordPress.com
gl_ES: Jetpack por WordPress.com

en: Jetpack checks your site every five minutes and if any downtime is detected you will receive an email
    		notification alerting you to the issue, so you can act quickly and get your site back online.
gl_ES: Jetpack comproba o teu sitio cada cinco minutos e se detecta algunha caída recibirás un aviso de correo electrónico
    		alertándoche do problema, para que poidas actuar rapidamente para facer que o teu sitio estea online de novo.

en: Jetpack comes with free, basic support for all users.
gl_ES: Jetpack incorpora soporte básico gratuíto para todos os usuarios.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
gl_ES[0]: Jetpack contén a versión máis recente do plugin %l antigo.
gl_ES[1]: Jetpack contén as versións máis recentes dos antigos %l plugins.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
gl_ES: Jetpack contén a versión máis recente do vello plugin &#8220;%1$s&#8221;

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %(error_key)s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
gl_ES: Jetpack non puido contactar con WordPress.com: %(error_key)s. Isto xeralmente significa que algo está configurado incorrectamente no seu servidor.

en: Jetpack has been placed into <a href="%1$s">Safe mode</a> because we noticed this is an exact copy of <a href="%2$s">%3$s</a>.
gl_ES: Jetpack colocouse en <a href="%1$s">A Proba de Fallos</a> porque nos demos conta que esta é unha copia exacta de <a href="%2$s">%3$s</a>.

en: Jetpack has been placed into Safe Mode. Learn more about <a href="%1$s">Safe Mode</a>.
gl_ES: Jetpack colocouse en Modo a proba de fallos. Ler máis sobre <a href="%1$s">Modo a Proba de Fallos</a>.

en: Jetpack has been successfully disconnected for %s.
gl_ES: Jetpack foi desconectado con éxito para %s.

en: Jetpack includes other features that help you customize your site including Custom CSS, Contact Forms, Galleries and Carousels, Notifications and Subscriptions, Configurable Widgets, and many more.
gl_ES: Jetpack inclúe outras funcións que che axudan a personalizar ou teu sitio como CSS personalizado, formularios de contacto, galerías e carruseis, notificacións e subscricións, widgets configurables e moito máis.

en: Jetpack is a free plugin that utilizes powerful WordPress.com servers to enhance your site and simplify managing it.
gl_ES: Jetpack é un plugin gratuíto que utiliza os potentes servidores de WordPress.com para mellorar o teu sitio e simplificar a súa xestión.

en: Jetpack is actively blocking malicious login attempts. Data will display here soon!
gl_ES: Jetapck está a bloquear activamente intentos de acceso maliciosos. Moi pronto se mostrasen datos aquí mesmo!

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
gl_ES: Jetpack esta actualmente conectado a WordPress.com

en: Jetpack is improving and optimizing your image speed.
gl_ES: Jeptack está a mellorar e optimizando a velocidade das túas imaxes.

en: Jetpack is monitoring your site. If we think your site is down, you will receive an email.
gl_ES: Jetpack está a monitorar o teu sitio. Se cremos que o teu sitio está caído, recibirás un correo electrónico.

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
gl_ES: Jetpack é activado pola rede e os avisos non poden ser omitidos.

en: Jetpack is not active on this site.
gl_ES: Jetpack non está activado neste sitio.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
gl_ES: Jetpack non está conectado. Por favor, conecta con Jetpack visitando os <a href='%s'>axustes</a>.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
gl_ES: Jetpack non está conectado actualmente a WordPress.com

en: Jetpack options reset.
gl_ES: Axustes de Jetpack restablecidos.

en: Jetpack protects your site against brute force attacks and unauthorized logins. We also monitor your site for downtime and keep your plugins updated.
gl_ES: Jetpack protexe ou teu sitio contra ataques de forza bruta e accesos non autorizados. Tamén monitoreamos ou teu sitio para detectar caídas e mantemos as túas plugins actualizados.

en: Jetpack provides detailed stats and insights about your viewers.
gl_ES: Jetpack proporciona estatísticas detalladas e analíticas sobre os teus visitantes.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
gl_ES: Jetpack esixe unha versión %s ou posterior de WordPress.

en: Jetpack simplifies site security, customization, and management.
gl_ES: Jetpack simplifica a seguridade do sitio, a súa personalización e xestión.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
gl_ES: Jetpack recarga o seu sitio con WordPress co incrible poder da nube de WordPress.com.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site.
gl_ES: A sincronización de Jetpack non está permitida actualmente para este sitio.

en: Jetpack will automatically take your great published content and share it instantly with third-party services
    		like search engines, increasing your reach and traffic.
gl_ES: Jetpack tomará automaticamente o teu estupendo contido publicado e compartirao ao instante con servizos de terceiros
    		como os motores de procura, o que aumenta o teu alcance e o tráfico.

en: Jetpack will re-test for HTTPS support once a day, but you can click here to try again immediately:
gl_ES: Jetpack volverá probar a compatibilidade con HTTPS unha vez ao día, pero podes facer clic aquí para tentalo de novo agora mesmo:

en: Jetpack works by connecting to WordPress.com for a lot of features. Sometimes, when the connection gets messed up, you need to disconnect and reconnect to get things working properly. <a href="%s">Disconnect from WordPress.com</a>
gl_ES: Jetpack funciona conectándose con WordPress.com para unha chea de características. Ás veces, cando se perda unha conexión, terás que desconectar e reconectar para que todo funcione correctamente. <a href="%s">Desconecta de WordPress.com</a>

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
gl_ES: Desactivouse o carrusel de Jetpack porque outro plugin ou un tema substituíron o código abreviado [gallery].

en: Jetpack's recommended features include:
gl_ES: As funcionalidades recomendadas de Jetpack inclúen:

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
gl_ES[0]: Úneche a %s subscritor
gl_ES[1]: Úneche a outros %s subscritores

en: Join the millions of users who rely on Jetpack to enhance and secure their sites. We're passionate about WordPress and here to make your life easier.
gl_ES: Úneche aos millóns de usuarios que confían en Jetpack para mellorar e securizar os seus sitios. Apaixónanos WordPress e aquí facémosche a vida máis fácil.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
gl_ES: Engade un botón aos teus editores de artigos e páxinas, permitíndoche crear formularios sinxelos para que os teus visitantes poidan seguir en contacto.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
gl_ES: Dálle vida ás túas fotos e imaxes a tamaño completo, en galerías de navegación sinxela.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
gl_ES: Mostra as galerías de imaxes nunha variedade de distribucións elegantes.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
gl_ES: Permite aos visitantes dúas opcións de subscrición sinxelas: a través de comentarios ou mediante un widget de subscrición de correo electrónico independente que podes mostrar.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
gl_ES: Axúdache a xestionar os plugins de forma remota, activa as actualizacións automáticas e outras funcións, desde <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
gl_ES: Mantén aos teus visitantes implicados no teu blogue, destacando contido novo e relevante ao fondo de cada entrada publicada.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
gl_ES: Permite aos comentaristas enlazar os seus perfís coas súas contas de Gravatar, o que fai facilita aos teus visitantes saber máis da túa comunidade.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lets you log in to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
gl_ES: Permíteche acceder cun só clic a todos os teus sitios con Jetpack usando a túa conta de WordPress.com.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
gl_ES: Reflicte e ofrece as túas imaxes desde o noso CDN de imaxes rápido e gratuíto, mellorando o rendemento do teu sitio sen engadir carga adicional aos teus servidores.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
gl_ES: Coloca os botóns de Twitter, Facebook e Google+ na parte inferior de cada artigo, poñéndolle fácil aos teus visitantes compartir o teu contido.

en: Jumpstart could not be dismissed.
gl_ES: Jumpstart non podía ser descartado.

en: Jumpstart dismissed.
gl_ES: Impulsa o teu sitio descartado.

en: Jumpstart done.
gl_ES: Impulsa o teu sitio activo.

en: Jumpstart failed activating this module: %s. | Jumpstart failed activating these modules: %s.
gl_ES[0]: Fallou o inicio de Jumpstart deste módulo:%s.
gl_ES[1]: Fallou o inicio de Jumpstart destes módulos:%s.

en: Just one more step before you can manage your site from WordPress.com! Click the button below and you will be good to go.
gl_ES: Tan só queda un paso máis para que poidas xestionar o teu sitio desde WordPress.com. Feixe clic no botón seguinte e estarás listo para empezar.

en: Just one more step before your menus can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your menus with our newly-redesigned user interface.
gl_ES: Tan só queda un paso para que poidas xestionar os menús con WordPress.com. Feixe clic no botón seguinte e poderás xestionar os teus menús coa nosa interface de usuario recentemente deseñada.

en: Just one more step before your plugins can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing all of your plugins in one place.
gl_ES: Tan só queda un paso para que poidas xestionar os plugins con WordPress.com. Feixe clic no botón seguinte e poderás xestionar todos os plugins nun só lugar.

en: Just one more step before your site can be secured by Jetpack and WordPress.com. Click the button below and you'll be safe and secure.
gl_ES: Tan só queda un paso máis para que o teu sitio estea protexido por Jetpack e WordPress.com. Feixe clic no botón seguinte e estarás seguro e protexido.

en: Just one more step before your themes can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your themes with our newly-redesigned user interface.
gl_ES: Tan só queda un paso para que poidas xestionar os temas con WordPress.com. Feixe clic no botón seguinte e poderás xestionar os teus temas coa nosa interface de usuario recentemente deseñada.

en: Label
gl_ES: Rótulo

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
gl_ES: Correo-e

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
gl_ES: Nome

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
gl_ES: Sitio web

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
gl_ES: Opción

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
gl_ES: Engadir

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
gl_ES: Opcións

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
gl_ES: mover

en: Labels
gl_ES: Etiquetas

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
gl_ES: Etiquetas: <small>picantes, favoritos, etc. <em>Separar as etiquetas con comas</em></small>

en: Landscape
gl_ES: Apaisado

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Large
gl_ES: Enorme

en: Last Modified
gl_ES: Última modificación

en: Layout
gl_ES: Disposición

en: Layout Options:
gl_ES: Opcións de deseño:

en: Learn More
gl_ES: Aprender máis

en: Learn more
gl_ES: Aprender máis

en: Learn more about Jetpack Manage on Jetpack.com
gl_ES: Aprender máis sobre a Xestionar de Jetpack en Jetpack.com

en: Learn more about Markdown.
gl_ES: Máis información sobre Markdown.

en: Learn more about adding support for Infinite Scroll to your theme.
gl_ES: Aprende máis sobre como engadir soporte para scroll infinito no teu tema.

en: Leave a Reply
gl_ES: Deixar unha resposta

en: Leave a Reply to %s
gl_ES: Deixa unha resposta a %s

en: Leave a reply
gl_ES: Deixar unha resposta

en: Leave the Flickr RSS URL field blank to display <a target="_blank" href="%s">interesting</a> Flickr photos.
gl_ES: Deixa en branco o campo de URL do RSS de Flickr para mostrar <a target="_blank" href="%s">interesantes</a> fotos de Flickr.

en: Left
gl_ES: Esquerda

en: Let search engines and visitors know that you are serious about your websites integrity by upgrading Jetpack. Our anti-spam tools will eliminate comment spam, protect your SEO, and make it easier for visitors to stay in touch.
gl_ES: Deixar motores de procura e os visitantes saben que é serio sobre a túa integridade de sitios web por mellorar Jetpack. O noso anti-spam eliminará as ferramentas de comentario spam, protexer o teu SEO, e facelo máis fácil para que visitantes podan ficar en táctil.

en: Let us know your name.
gl_ES: Fáganos saber o seu nome.

en: Let us know!
gl_ES: Háznolo saber!

en: Light
gl_ES: Claro

en: Like
gl_ES: Gústame

en: Like this:
gl_ES: Gústame esto:

en: Likes
gl_ES: Gústame

en: Likes Notifications
gl_ES: Notificacións de "gústame"

en: Likes and Shares
gl_ES: Gústanlle e comparten

en: Limit must be greater than or equal to 0.
gl_ES: O límite debe ser maior ou igual a 0.

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" target="_blank">More info</a>.)
gl_ES: Ancho limitado a %1$s píxeles para imaxes a tamaño completo. (<a href="%2$s" target="_blank">Máis información</a>.)

en: Link Color (hex):
gl_ES: Cor das ligazóns (hex)

en: Link To:
gl_ES: Ligazón a:

en: Link URL (when the image is clicked):
gl_ES: URL da ligazón (cando se preme na imaxe):

en: Link account with WordPress.com
gl_ES: Enlaza a conta con WordPress.com

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
gl_ES: Enlaza o título do vídeo ao seu URL en VideoPress.com

en: Link to WordPress.com
gl_ES: Conecta con WordPress.com

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
gl_ES: editar

en: Link your account to WordPress.com to get the most out of Jetpack.
gl_ES: Conecta a túa conta a WordPress.com para conseguir o máximo de Jetpack.

en: Links to services that you use across the web.
gl_ES: Ligazóns a servizos que usas pola web.

en: Links to your blog's RSS feeds
gl_ES: Ligazóns aos feeds RSS do blog

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
gl_ES: As ligazóns a sitios web, blogues ou calquera outro sitio axudan a describir quen es.

en: List
gl_ES: Lista

en: Live Preview
gl_ES: Vista previa

en: Load more posts as the reader scrolls down
gl_ES: Carga máis entradas a medida que o lector navega

en: Load more posts in page with a button
gl_ES: Carga mais entradas na páxina cun botón

en: Load more posts using the default theme behavior
gl_ES: Carga máis entradas usando o comportamento por defecto do tema

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
gl_ES: Cargue o seu <a href="%s">arquivo XMLRPC</a>. Debería dicir "XML-RPC server accepts POST requests only." nunha liña só.

en: Loading Comments...
gl_ES: Cargando comentarios...

en: Loading video...
gl_ES: Cargando vídeo...

en: Loading&hellip;
gl_ES: Cargando&hellip;

en: Loading...
gl_ES: Cargando...

en: Loading…
gl_ES: Cargando...

en: Location
gl_ES: Localización

en: Location of the Ogg video file.
gl_ES: Localización do arquivo de vídeo en formato Ogg.

en: Log Out
gl_ES: Saír

en: Log in as <span>%s</span>
gl_ES: Accede como <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
gl_ES: Acceder como un usuario diferente en WordPress.com

en: Log in with WordPress.com
gl_ES: Accede con WordPress.com

en: Log in with username and password
gl_ES: Accede co teu nome de usuario e contrasinal

en: Logged In
gl_ES: Rexistrado

en: Logged Out
gl_ES: A sesión

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
gl_ES: Iniciar sesión con WordPress.com está deshabilitado para os sitios que están en modo de staging.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
gl_ES: Entrar no sistema con WordPress.com non está actualmente dispoñíbel porque este sitio está experimentando problemas de conexión.

en: Login Blocked by Jetpack
gl_ES: Jetpack bloqueou o acceso

en: Loop video playback
gl_ES: Volver reproducir automaticamente ao terminar

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
gl_ES: Almuerzo: 11 a. m.-2 p. m. 
    Cena: Lu-Ju: 5 p. m.-11 p. m.; Vi-Sá: 5 p. m.-1 a. m.

en: M j, Y @ G:i
gl_ES: j M, Y @ G:i

en: MailChimp Subscriber Popup
gl_ES: Subscrición emerxente de MailChimp

en: Main Sidebar
gl_ES: Barra lateral principal

en: Make sure to add your most frequently used IP addresses as they can change between your home, office or other locations. Removing an IP address from the list below will remove it from your whitelist.
gl_ES: Asegúrache de engadir as direccións IP que utilices con máis frecuencia, xa que poden variar entre a túa casa, a túa oficina e outras localizacións. Se eliminas unha dirección IP da seguinte lista, eliminarase tamén da lista branca.

en: Make sure your site is easily found on search engines with SEO tools for your content and social posts.
gl_ES: Asegúrache de que o teu sitio sexa fácil de atopar nos motores de procura coas ferramentas SÉ para o teu contido e publicacións sociais.

en: Make this connection available to all users of this blog?
gl_ES: Facer esta conexión dispoñible para todos os usuarios deste sitio?

en: Manage
gl_ES: Xestiona

en: Manage Plugins
gl_ES: Xestionar os plugins

en: Manage Purchases
gl_ES: Xestionar compras

en: Manage Your Menus
gl_ES: Xestionar os teus menús

en: Manage Your Plugins
gl_ES: Xestionar os plugins

en: Manage Your Security Settings
gl_ES: Xestiona os teus axustes de seguridade

en: Manage Your Site
gl_ES: Xestionar o sitio

en: Manage Your Themes
gl_ES: Xestionar os temas

en: Manage all your sites from a single dashboard: publish content, track stats, moderate comments, and so much more from anywhere in the world.
gl_ES: Xestiona todos os teus sitios desde un só escritorio: publica contido, segue as estatísticas, modera comentarios, e moito máis desde calquera lugar do mundo.

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
gl_ES: Administra e actualiza este e outros sitios WordPress desde un simple escritorio en WordPress.com. Podes actualizar
    		plugins, configuralos para que se actualicen automaticamente, e (deas)activalos nun só ou en lote
    		wordpress.com/plugins. Podes usar o editor de entradas novo e mobile-friendly en WordPress.com tamén
    		como ver e activar temas instalados e crear ou editar menús do sitio.

en: Manage has been activated for you!
gl_ES: Activouse Xestionar para ti.

en: Manage multiple Jetpack enabled sites from one single dashboard at wordpress.com. Allows all existing, connected Administrators to modify your site.
gl_ES: Xestiona múltiples sitios con Jetpack activo desde un só escritorio en wordpress.com. Permite a todos os administradores existentes conectados modificar o teu sitio.

en: Manage security on WordPress.com
gl_ES: Xestiona a seguridade en WordPress.com

en: Manage site connection
gl_ES: Xestionar conexión do sitio

en: Manage with Live Preview
gl_ES: Xestionar con vista previa

en: Manage your email preferences.
gl_ES: Xestiona as preferencias de correo electrónico.

en: Manage your multiple Jetpack sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
gl_ES: Xestiona os teus múltiples sitios de Jetpack desde o noso escritorio centralizado en wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Máis información</a>.

en: Mark as Spam
gl_ES: Marcar como spam

en: Mark this message as NOT spam
gl_ES: Marcar esta mensaxe como NON spam

en: Mark this message as spam
gl_ES: Marcar esta mensaxe como spam

en: Markdown content
gl_ES: Contido Markdown

en: Match accounts using email addresses
gl_ES: Emparella contas utilizando a dirección de email

en: Match all conditions
gl_ES: Coincide con todas as condicións

en: Match by Email
gl_ES: Correspondencia por correo electrónico

en: Maximum Width (px; 220 to 1200):
gl_ES: Ancho máximo (px; 220 a 1200):

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
gl_ES: Número máximo de mensaxes para mostrar (non máis de 10):

en: Maximum: %s
gl_ES: Máximo: %s

en: Me
gl_ES: Eu

en: Media
gl_ES: Multimedia

en: Media File
gl_ES: Ficheiro

en: Media Width
gl_ES: Ancho de medios

en: Media Width:
gl_ES: Ancho del elemento multimedia:

en: Medium
gl_ES: Medio

en: Member of The Internet Defense League
gl_ES: Membro de The Internet Defense League

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Menu Item
gl_ES: Elemento do menú

en: Menu Item Label
gl_ES: Etiqueta de elemento de menú

en: Menu Item Labels
gl_ES: Etiquetas de elemento de menú

en: Menu Items
gl_ES: Elementos del menú

en: Menu Items re-ordered.
gl_ES: Os obxectos do menú foron reorganizados.

en: Menu Section
gl_ES: Sección do menú

en: Menu Sections
gl_ES: Seccións do menú

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
gl_ES: Borrador de elemento de menú actualizado. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar elemento</a>

en: Menu item label list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de etiquetas do elemento de menú

en: Menu item labels list
gl_ES: Lista de etiquetas do elemento de menú

en: Menu item list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de elementos do menú

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
gl_ES: Elemento del menú publicado. <a href="%s">Ver elemento</a>

en: Menu item restored to revision from %s
gl_ES: Elemento de menú restaurado desde a revisión de %s

en: Menu item saved.
gl_ES: Elemento do menú gardado.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
gl_ES: Elemento de menú programado para: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualizar elemento</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
gl_ES: Elemento de menú enviado. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar elemento</a>

en: Menu item updated.
gl_ES: Elemento del menú actualizado.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
gl_ES: Elemento de menú actualizado. <a href="%s">Ver elemento</a>

en: Menu items list
gl_ES: Lista de elementos do menú

en: Menu section list
gl_ES: Lista das seccións do menú

en: Menu section list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de seccións do menú

en: Message
gl_ES: Mensaxe

en: Message Sent
gl_ES: Mensaxe enviada

en: Messages
gl_ES: Mensaxes

en: Metadata
gl_ES: Metadatos

en: Migrate Stats &amp; Subscribers
gl_ES: Migrar estatísticas &amp; Subscritores

en: Milestone
gl_ES: Fito

en: Minimum: %s
gl_ES: Mínimo: %s

en: Minutes
gl_ES: Minutos

en: Missing attachment ID.
gl_ES: Falta o IDE adxunto.

en: Missing options.
gl_ES: Axustes non dispoñibles.

en: Missing parameter "notice".
gl_ES: Parámetro "notice" non atopado.

en: Missing parameter "type".
gl_ES: Falta o parámetro "type".

en: Missing target blog ID.
gl_ES: Falta o IDE de blogue de destino.

en: Missing target post ID.
gl_ES: Falta o IDE do artjículo de destino.

en: Mobile App Promos
gl_ES: Promocións para Aplicacións Móbiles

en: Mobile Apps
gl_ES: Aplicacións de móbil

en: Mobile-compatible:
gl_ES: Compatible con Móviles:

en: Modal (Overlay Box)
gl_ES: Modal (caixa superposta)

en: Mode:
gl_ES: Modo:

[ctx: Module Description]
en: Add images, Twitter streams, and more to your sidebar.
gl_ES: Engade imaxes, cronoloxías de Twitter e máis á túa barra lateral.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content.
gl_ES: Permite que as aplicacións accedan con seguridade ao teu contido.

[ctx: Module Description]
en: Allow users to log into this site using WordPress.com accounts
gl_ES: Permite aos usuarios acceder a este sitio usando contas de WordPress.com

[ctx: Module Description]
en: Allow users to subscribe to your posts and comments and receive notifications via email
gl_ES: Permite aos usuarios subscribirse ás túas entradas e comentarios e que reciban notificacións a través de correo electrónico

[ctx: Module Description]
en: Allow visitors to share your content.
gl_ES: Os visitantes poden compartir o teu contido.

[ctx: Module Description]
en: Automated social marketing.
gl_ES: Márketing social automático.

[ctx: Module Description]
en: Automatically load new content when a visitor scrolls
gl_ES: Mostar novo contido automaticamente cando un visitante fai scroll.

[ctx: Module Description]
en: Better results on search engines and social media.
gl_ES: Mellores resultados nos motores de procura e redes sociais.

[ctx: Module Description]
en: Block suspicious-looking sign in activity
gl_ES: Bloquea actividade de rexistro sospeitosa

[ctx: Module Description]
en: Check your spelling, style, and grammar
gl_ES: Comproba a túa ortografía, estilo e gramática.

[ctx: Module Description]
en: Collect valuable traffic stats and insights.
gl_ES: Recompila estatísticas e datos do tráfico.

[ctx: Module Description]
en: Control where widgets appear on your site.
gl_ES: Controla onde se verán os widgets no teu sitio.

[ctx: Module Description]
en: Create short and simple links for all posts and pages.
gl_ES: Crea ligazóns curtas e sinxelas para todas as entradas e páxinas.

[ctx: Module Description]
en: Display different types of content on your site with custom content types.
gl_ES: Mostra distintos tipos de contido no teu sitio con tipos de contido personalizados.

[ctx: Module Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
gl_ES: Mostra as galerías de imaxes nunha variedade de distribucións elegantes.

[ctx: Module Description]
en: Display images and galleries in a gorgeous, full-screen browsing experience
gl_ES: Mostra imaxes e galerías cunha magnífica experiencia de navegación a pantalla completa

[ctx: Module Description]
en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads.
gl_ES: Gaña ingresos permitindo que Jetpack mostre anuncios de alta calidade.

[ctx: Module Description]
en: Embed media from popular sites without any coding.
gl_ES: Incrusta medios de sitios populares sen introducir código.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
gl_ES: Activa os cartóns de presentación emerxentes nos Gravatares dos comentaristas.

[ctx: Module Description]
en: Establish your site's authenticity with external services.
gl_ES: Confirma a autenticidade do teu sitio con servizos externos.

[ctx: Module Description]
en: Fast, ad-free video hosting
gl_ES: Aloxamento de vídeo rápido e sen publicidade

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show they appreciate your content.
gl_ES: Ofrece aos visitantes unha maneira sinxela de demostrarche que aprecian o contido que publicas.

[ctx: Module Description]
en: Increase page views by showing related content to your visitors.
gl_ES: Incrementa a páxinas vistas mostrando contido relacionados aos teus visitantes.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
gl_ES: Aumenta o alcance e o tráfico.

[ctx: Module Description]
en: Insert a customizable contact form anywhere on your site.
gl_ES: Introduce un formulario de contacto en calquera lugar do teu sitio.

[ctx: Module Description]
en: Let readers use WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google+ accounts to comment
gl_ES: Permite aos lectores usar contas de WordPress.com, Twitter, Facebook ou Google+ para comentar

[ctx: Module Description]
en: Make it easy for search engines to find your site.
gl_ES: Feixe que sexa máis fácil para os motores de procura atopar o teu sitio.

[ctx: Module Description]
en: Manage all of your sites from a centralized dashboard.
gl_ES: Xestiona todos os teus sitios desde un escritorio centralizado.

[ctx: Module Description]
en: Off-site backups, security scans, and automatic fixes.
gl_ES: Copias de seguridade en aloxamento externo, escaneos de seguridade e arranxos automáticos.

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by sending an email
gl_ES: Publica artigos enviando un correo electrónico

[ctx: Module Description]
en: Receive immediate notifications if your site goes down, 24/7.
gl_ES: Recibe avisos inmediatos se o teu sitio cae, 24/7.

[ctx: Module Description]
en: Receive instant notifications of site comments and likes.
gl_ES: Recibe avisos instantáneos dos comentarios e gústame do sitio.

[ctx: Module Description]
en: Replaces the admin bar with a useful toolbar to quickly manage your site via WordPress.com.
gl_ES: Substitúe a barra de administración cunha útil barra de ferramentas para xestionar o teu sitio desde WordPress.com.

[ctx: Module Description]
en: Set up Google Analytics without touching a line of code.
gl_ES: Configura Google Analytics sen tocar unha liña de código.

[ctx: Module Description]
en: Tweak your site’s CSS without modifying your theme.
gl_ES: Personaliza as follas de estilo CSS do teu sitio sen modificar o teu tema.

[ctx: Module Description]
en: Use LaTeX markup for complex equations and other geekery.
gl_ES: Utiliza o marcado LaTeX para ecuacións completas e outras frikadas.

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax
gl_ES: Escribe artigos ou páxinas coa sintaxe Markdown de texto plano

[ctx: Module Name]
en: Ads
gl_ES: Anuncios

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
gl_ES: Fermosa Matemática

[ctx: Module Name]
en: Carousel
gl_ES: Carrusel

[ctx: Module Name]
en: Comments
gl_ES: Comentarios

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
gl_ES: Formulario de contacto

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
gl_ES: CSS Personalizado

[ctx: Module Name]
en: Custom content types
gl_ES: Tipos de contidos personalizados

[ctx: Module Name]
en: Data Backups
gl_ES: Copia de seguridade de datos

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
gl_ES: Distribución Mellorada

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
gl_ES: Widgets laterais extras

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
gl_ES: Tarxetas flotantes de Gravatar

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
gl_ES: Scroll infinito

[ctx: Module Name]
en: JSON API
gl_ES: API JSON

[ctx: Module Name]
en: Likes
gl_ES: Gústame

[ctx: Module Name]
en: Manage
gl_ES: Xestiona

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
gl_ES: Tema para móviles

[ctx: Module Name]
en: Notifications
gl_ES: Notificacións

[ctx: Module Name]
en: Post by email
gl_ES: Publicar por correo electrónico

[ctx: Module Name]
en: Protect
gl_ES: Protección

[ctx: Module Name]
en: Publicize
gl_ES: Divulgar

[ctx: Module Name]
en: Related posts
gl_ES: Artigos relacionados

[ctx: Module Name]
en: SEO Tools
gl_ES: Ferramentas de SEO

[ctx: Module Name]
en: Sharing
gl_ES: Compartiendo

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
gl_ES: Código curto incrustado

[ctx: Module Name]
en: Single Sign On
gl_ES: Acceso Único

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
gl_ES: Estatísticas do sitio

[ctx: Module Name]
en: Site verification
gl_ES: Verificación de sitio

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
gl_ES: Mapas do sitio

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
gl_ES: Ortografía e gramática

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
gl_ES: Subscricións

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
gl_ES: Galerías de mosaicos

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
gl_ES: Ligazón curtas WP.me

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
gl_ES: Visibilidad de widget

[ctx: Module Name]
en: WordPress.com Toolbar
gl_ES: Barra de ferramentas de WordPress.com

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
gl_ES: Aparencia

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
gl_ES: Xestión centralizada

[ctx: Module Tag]
en: Developers
gl_ES: Desarrolladores

[ctx: Module Tag]
en: General
gl_ES: Xeral

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
gl_ES: Móvil

[ctx: Module Tag]
en: Other
gl_ES: Outros

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
gl_ES: Fotos e Videos

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
gl_ES: Recomendado

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
gl_ES: Estatísticas do sitio

[ctx: Module Tag]
en: Social
gl_ES: Sociais

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
gl_ES: Tráfico

[ctx: Module Tag]
en: Writing
gl_ES: Escritura

en: Module not found: `%s`.
gl_ES: Módulo non atopado: `%s`.

en: Modules reset to default.
gl_ES: Os módulos restablecéronse aos valores predeterminados.

en: Month
gl_ES: Mes

en: Monthly Archives: %s
gl_ES: Arquivo por meses: %s

en: Monthly archives
gl_ES: Arquivos mensuais

en: Months
gl_ES: Meses

en: More
gl_ES: Máis

en: More Features
gl_ES: Máis funcións

en: More Info
gl_ES: Máis Información

en: More Jetpack features our users love
gl_ES: Máis funcionalidades de Jetpack que vos nosos usuarios adoran

en: More Photos
gl_ES: Máis fotos

en: More details about your Jetpack settings
gl_ES: Máis detalles sobre os axustes de Jetpack

en: More information
gl_ES: Máis información

en: More information on using Publicize.
gl_ES: Máis información achega do uso de Divulgar.

en: Most sites will come under attack from automated bots that attempt to log in for malicious purposes.
    		We protect you automatically from unauthorized access by using data from millions of sites.
gl_ES: A maioría dos sitios poden recibir ataques de robots automatizados que tentan conectarse con propósitos
     maliciosos.
    	 	 Nós protexemos de forma automática accesos non autorizados mediante o uso dos datos de millóns de sitios.

en: Move menu section down
gl_ES: Move a sección do menú cara abaixo

en: Move menu section up
gl_ES: Mover cara arriba a sección de menú

en: Multiple security tools to give you peace of mind
gl_ES: Varias ferramentas de seguridade para darche tranquilidade

en: Must specify Twitter Timeline id or username.
gl_ES: Debes especificar o ID ou nome de usuario do Timeline de Twitter.

en: My Community
gl_ES: A miña comunidade

en: My Likes
gl_ES: Os meus gústame

en: My Profile
gl_ES: O meu perfil

en: My Site | My Sites
gl_ES[0]: O meu sitio
gl_ES[1]: Os meus sitios

en: My Tweets
gl_ES: Os meus tuits

en: My site is down / I can't access my site.
gl_ES: O meu sitio está caído / Non podo acceder ao meu sitio

en: Name
gl_ES: Nome

[ctx: Navigation item.]
en: At A Glance
gl_ES: Dunha ollada

[ctx: Navigation item.]
en: At a Glance
gl_ES: De un vistazo

[ctx: Navigation item.]
en: Dev Tools
gl_ES: Ferramentas de desenvolvemento

[ctx: Navigation item.]
en: Discussion
gl_ES: Debate

[ctx: Navigation item.]
en: Plans
gl_ES: Planes

[ctx: Navigation item.]
en: Reset Options (dev only)
gl_ES: Restablecer axustes (só en versións de desenvolvemento)

[ctx: Navigation item.]
en: Security
gl_ES: Seguridade

[ctx: Navigation item.]
en: Settings
gl_ES: Axustes

[ctx: Navigation item.]
en: Sharing
gl_ES: Compartir

[ctx: Navigation item.]
en: Traffic
gl_ES: Tráfico

[ctx: Navigation item.]
en: Writing
gl_ES: Escritura

[ctx: Navigation item. Noun. Links to a debugger tool for Jetpack.]
en: Debug
gl_ES: Depurar

en: Network Settings
gl_ES: Axustes de rede

en: New Comic
gl_ES: Novo Cómic

en: New Menu Item
gl_ES: Elemento de menú novo

en: New Menu Item Label Name
gl_ES: Nome de etiqueta de elemento de menú novo

en: New Menu Sections Name
gl_ES: Novo nome de menú

en: New Project
gl_ES: Novo proxecto

en: New Project Tag Name
gl_ES: Nova etiqueta de proxecto

en: New Project Type Name
gl_ES: Nome do novo tipo de proxecto

en: New Row
gl_ES: Nova Fila

en: New Testimonial
gl_ES: Novo testemuño

en: New field
gl_ES: Campo novo

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
gl_ES: Novo servizo gratuíto: Mostra as taxas de envío de Canada Post na túa tenda!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
gl_ES: Novo servizo gratuíto. Mostra as taxas de envío de USPS na túa tenda! Bono adicional: imprime etiquetas de envío sen saír de WooCommerce.

en: New to CSS? Start with a <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
gl_ES: Novo co CSS? Comece cun <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/"  target="_blank">tutorial para principiantes</a>. Preguntas? 
    		Pregunta no <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">foro de temas e persoais</a>.

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
gl_ES: Seguinte <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Newer Comments &rarr;
gl_ES: Comentarios máis recentes &rarr;

en: Newest
gl_ES: Máis recentes

en: Next &raquo;
gl_ES: Seguintes &raquo;

en: Next &raquo;
gl_ES: Seguintes &raquo;

en: Next Steps
gl_ES: Seguintes pasos

en: Next feature
gl_ES: Seguinte funcionalidade

en: No
gl_ES: Non

en: No API key
gl_ES: Non hai clave API

en: No Avatars
gl_ES: Sen avatares

en: No Borders
gl_ES: Sen Bordo

en: No Comics found
gl_ES: Non se atoparon Cómics

en: No Comics found in Trash
gl_ES: Non se atoparon os Cómics na Papeleira

en: No Footer
gl_ES: Sen Pé

en: No Header
gl_ES: Sen Encabezado

en: No Labels
gl_ES: Sen etiquetas

en: No Labels found
gl_ES: Non se atopou ningunha etiqueta

en: No Menu Items found
gl_ES: Non se atopou ningún elemento de menú

en: No Menu Items found in Trash
gl_ES: Non se atopou elementos de menú na papeleira

en: No Modules Found
gl_ES: Non se atoparon módulos

en: No Projects found
gl_ES: Non se atopou ningún proxecto

en: No Projects found in Trash
gl_ES: Non se atoparon proxectos no lixo

en: No Scrollbar
gl_ES: Sen barra de scroll

en: No Testimonials found
gl_ES: Non se atoparon testemuños

en: No Testimonials found in Trash
gl_ES: Non se atoparon testemuños nos eliminados

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
gl_ES: A túa solicitude non incluíu un blogue_ide. Por favor, tenta desconectar Jetpack de WordPress.com e volve conectalo. Unha vez feito isto, proba a conectar Divulgar de novo.

en: No command found.
gl_ES: Non se atopou ningún comando.

en: No comment text was submitted.
gl_ES: Enviouse sen texto de comentario.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
gl_ES: Non se atoparon datos para o identificador VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
gl_ES: Non se atopou ningunha mensaxe

en: No hits.
gl_ES: Non hai visitas.

en: No location or theme ID provided in the untappd-menu shortcode.
gl_ES: Non se especificou localización ou IDE de tema no shortcode untappd-menu.

en: No logo set
gl_ES: Non se estableceu ningún logotipo

en: No plugins found.
gl_ES: Non se atoparon plugins.

en: No posts data returned by remote.
gl_ES: Non se obtiveron datos dos artigos.

en: No reply from Jetpack servers
gl_ES: Non hai resposta dos servidores de Jetpack

en: No search results found for %(term)s
gl_ES: Non se atoparon resultados para %(term)

en: No sitemap found. Maybe it's being generated. Please try again later.
gl_ES: Non se atopou ningún mapa do sitio. Poida que estéase xerando. Por favor, téntao de novo máis tarde.

en: No stats
gl_ES: Non hai estatísticas

en: No suggestions
gl_ES: Non hai suxestións

en: No tags found.
gl_ES: Non se atoparon etiquetas.

en: No themes found.
gl_ES: Non se han atopados temas.

en: No threats found, you're good to go!
gl_ES: Non se atoparon ameazas.Adiante!

en: No upcoming events
gl_ES: Sen eventos próximos.

en: No update needed
gl_ES: Non é necesaria a actualización

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
gl_ES: A túa solicitude non inclúe ningunha información do usuario. Por favor, asegúrache de que a túa conta de usuario estea conectada a Jetpack. Para conectar a túa conta de usuario ve á <a href="%s">páxina de Jetpack</a> en wp-admin.

en: No writing errors were found.
gl_ES: Non se atoparon erros na escrita.

en: No. <a href="%1$s">%2$s</a> is a new and different website that's separate from
    					<a href="%3$s">%4$s</a>. It requires  a new connection to WordPress.com for new stats and subscribers.
gl_ES: Non. <a href="%1$s">%2$s </a> é un sitio web novo e diferente ao de 
    					<a href="%3$s">%4$s </a>. Require unha nova conexión a WordPress.com para as novas estatísticas e subscritores.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
gl_ES: A ninguén lle gusta o tempo de inactividade e é para iso está Jetpack Monitor, mantendo a vixilancia do teu sitio e revisándoo cada cinco minutos. En canto detéctase que o sitio está inactivo, recibirá unha notificación por correo electrónico que lle alertará do problema. Desta maneira poderás actuar con rapidez, para que o teu sitio volva estar funcional!

en: Nonce verification failed.
gl_ES: Verificación do Nonce fallou.

en: None
gl_ES: Ningún

en: None, just display the badge please
gl_ES: Ningunha, só mostra a acreditación, por favor

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
gl_ES: Non. Con todo, se queres modificar onde envíanse ou o asunto podes facelo. se non fas ningún cambio aquí, as mensaxes enviaranse ao autor da páxina/entrada e o asunto será o nome desta páxina/entrada.

en: Not Connected
gl_ES: Sen conexións

en: Note that {{b}}verifying your site with these services is not necessary{{/b}} in order for your site to be indexed by search engines. To use these advanced search engine tools and verify your site with a service, paste the HTML Tag code below. Read the {{support}}full instructions{{/support}} if you are having trouble. Supported verification services: {{google}}Google Search Console{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Center{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Verification{{/pinterest}}, and {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.
gl_ES: Dáche conta que {{b}}non é necesario verificar o teu sitio con estes servizos{{/b}} para que o teu sitio o indexen os motores de procura. Para usar estas ferramentas avanzadas de motores de procura e verificar o teu sitio cun servizo pega o código da etiqueta HTML a continuación. Le as {{support}}instrucións completas{{/support}} se tes algún problema. Servizos compatibles coa verificación: {{google}}Google Search Console{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Center{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Verification{{/pinterest}} e {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
gl_ES: Nota: Restablecerase CSS personalizado ao cambiar os temas.

en: Nothing Found
gl_ES: Non se atopou nada

en: Nothing is in the queue: %s
gl_ES: Non hai nada en espera: %s

en: Nothing to dismiss. This was not a new connection.
gl_ES: Nada que descartar. Non houbo conexión.

en: Notifications
gl_ES: Notificacións

en: Notify me of follow-up comments by email.
gl_ES: Recibir un email cos seguintes comentarios dese artigo.

en: Notify me of new posts by email.
gl_ES: Recibir un email con cada novo artigo.

[ctx: Noun]
en: Format:
gl_ES: Formato:

[ctx: Noun]
en: User
gl_ES: Usuario

[ctx: Noun, a header for a preview block in a configuration screen.]
en: Preview
gl_ES: Vista previa

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
gl_ES: Autor

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
gl_ES: Perfil

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
gl_ES: Data

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
gl_ES: Etiqueta

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
gl_ES: Taxonomía

[ctx: Noun. Displayed to screen readers.]
en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Number of Posts to Display:
gl_ES: Número de Artigos a Mostrar:

en: Number of entries to show at most in Portfolio pages.
gl_ES: Número de artigos máximo a mostrar na páxinas de Portfolio.

en: Number of entries to show at most in Testimonial pages.
gl_ES: Número de artigos a mostrar como moito nas páxinas de testemuños.

en: Number of posts to show for each author:
gl_ES: Número de entradas a mostrar de cada autor:

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: Official buttons
gl_ES: Botóns oficiais

en: Offset must be greater than or equal to 0.
gl_ES: Offset debe ser maior ou igual a 0.

en: Ogg File URL
gl_ES: URL do ficheiro OGG

en: Older posts
gl_ES: Artigos máis antigos

en: On Mobile
gl_ES: En móvil

en: On for all posts
gl_ES: En todos os artigos

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
gl_ES: Nesta páxina poderás ver os módulos dispoñibles en Jetpack, aprender máis sobre eles e activalos ou desactivalos segundo deséxelo.

en: Once you connect, you can upgrade to a paid plan in order to unlock world-class security, spam protection tools, and priority support.
gl_ES: Unha vez que esteas conectado podes pasar a un plan de pago para conseguir seguridade de primeiro nivel, ferramentas de protección contra o spam e soporte prioritario.

en: One of your IP addresses was not valid.
gl_ES: Unha das túas direccións IP non era válida.

en: Only images can be uploaded here.
gl_ES: Aquí só se poden cargar imaxes.

en: Only super admins can edit the global whitelist
gl_ES: Só os superadministradores poden editar a lista branca global

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
gl_ES: ningún subconxunto

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
gl_ES: activada

en: Open link in a new window/tab
gl_ES: Abrir a ligazón nunha nova xanela/pestana

en: Open links in new window/tab:
gl_ES: Abrir ligazóns nunha nova xanela ou pestana:

en: Opens in new window
gl_ES: Abrir nunha xanela nova

en: Option
gl_ES: Opción

en: Option deleted, re-migrate via `wp jetpack custom-css migrate`.
gl_ES: Opción eliminada, volver a migrar a través de `wp jetpack custom-css migrate`.

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
gl_ES: Non se atopou a opción ou está baleira. Utiliza "list" para enumerar os nomes das opcións

en: Optional text to display to your readers:
gl_ES: Texto opcional para mostrar aos teus lectores:

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Options failed to reset.
gl_ES: Fallo ao restablecer as opcións.

en: Options reset.
gl_ES: Axustes restablecidos.

en: Or
gl_ES: Ou

en: Orange
gl_ES: Laranxa

en: Order
gl_ES: Ordenar

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
gl_ES: Ordena as entradas &amp; páxinas populares por:

en: Our Cookie Policy
gl_ES: A nosa política de cookies

en: Outbound HTTPS not working
gl_ES: O HTTPS saínte non funciona

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
gl_ES: A extensión XML de PHP non está dispoñible. Jetpack necesita a extensión XML para comunicarse con WordPress.com. Por favor contacta co teu provedor de aloxamento para habilitar a extensión XML de PHP.

en: Page %s
gl_ES: Páxina %s

en: Page URL
gl_ES: URL da páxina

en: Page Widget
gl_ES: Widget de páxina

en: Pages
gl_ES: Páxinas

en: Pages:
gl_ES: Páxinas:

en: Parent Menu Section
gl_ES: Sección superior do menú

en: Parent Menu Section:
gl_ES: Sección superior do menú:

en: Parent Project Type
gl_ES: Tipo de proxecto superior

en: Parent Project Type:
gl_ES: Tipo de proxecto superior:

en: Passive Voice
gl_ES: Voz pasiva

en: Path
gl_ES: Ruta

en: People
gl_ES: Xente

en: Performance
gl_ES: Rendemento

en: Permalink to %s
gl_ES: Ligazón permanente a %s

en: Person Widget
gl_ES: Widget de persoas

en: Personal Links
gl_ES: Ligazóns persoais

en: Phone:
gl_ES: Teléfono:

en: Phrases to Avoid
gl_ES: Frases para evitar

en: Pink
gl_ES: Rosa

en: Pinterest Site Verification
gl_ES: Verificación de sitio de Pinterest

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
gl_ES: Require JavaScript para ver a%s.

en: Please activate Akismet.
gl_ES: Por favor, activa Akismet.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
gl_ES: Por favor, asegúrache de enviar o texto co teu comentario.

en: Please confirm Safe Mode or fix the Jetpack connection. Select one of the options below or <a href="%1$s">learn
    					more about Safe Mode</a>.
gl_ES: Por favor, confirma o Modo a proba de fallos ou corrixe a conexión Jetpack. Selecciona unha das opcións seguintes ou <a href="%1$s"> aprende 
     	 	 	 	 	 Máis achega do Modo da Proba de Fallos </a>.

en: Please connect to or create a WordPress.com account to start using Jetpack. This will enable powerful security, traffic, and customization services.
gl_ES: Por favor, conéctache a ou crea unha conta de WordPress.com para empezar a usar Jetpack. Isto activará potentes servizos de seguridade, tráfico e personalización.

en: Please define an SVG icon filename.
gl_ES: Por favor, define un nome de arquivo SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
gl_ES: Por favor, define os parámetros por defecto en forma de array.

en: Please describe the problem you are having.
gl_ES: Por favor, describa o problema que está a ter.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
gl_ES: Introduce a dirección IP que desexas incluír na lista branca.

en: Please install Akismet.
gl_ES: Por favor, instala Aksimet.

en: Please note that the related posts displayed now are only for previewing purposes.
gl_ES: Por favor, ten en conta que os artigos relacionados que se mostran neste momento son só a efectos de vista previa.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
gl_ES: Ten en conta que estes servizos están reducidos por ser este blog privado.

en: Please provide a valid email address.
gl_ES: Por favor, proporciona unha dirección de correo electrónica válida.

en: Please provide an email address to comment.
gl_ES: Por favor, proporciona unha dirección de correo electrónico para comentar.

en: Please provide an email address.
gl_ES: Por favor, proporciona unha dirección de correo electrónica.

en: Please provide your name to comment.
gl_ES: Por favor, engade o teu nome ao comentario.

en: Please provide your name.
gl_ES: Por favor, proporciona o teu nome.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
gl_ES: Resolve este problema matemático para demostrar que non es un bot.  Unha vez resolto, terá que acceder de novo.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
gl_ES: Especifica un usuario polo seu ID, o seu nome de usuario ou a súa dirección de correo electrónico.

en: Please specify a valid module.
gl_ES: Por favor especifíca un módulo válido.

en: Please specify a valid user.
gl_ES: Por favor especifique un usuario valido.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
gl_ES: Por favor especifíca se desexas desconectar un blogue ou un usuario.

en: Please specify if you would like to reset your options, or modules
gl_ES: Indica se desexas restablecer as túas opcións ou módulos

en: Please verify your birthday.
gl_ES: Por favor, verifica a túa data de nacemento.

en: Please view this post in your web browser to complete the quiz.
gl_ES: Por favor, ve este artigo no teu navegador para completar a enquisa.

en: Please visit a single post view to reveal the customization options.
gl_ES: Por favor, visita o artigo para mostrar as opcións de personalización.

en: Plugin %s is not installed.
gl_ES: O plugin %s non está instalado.

en: Plugin Updates
gl_ES: Actualizacións de plugins

en: Plugin activated.
gl_ES: Plugin activado.

en: Plugin can only be Network Activated
gl_ES: O plugin só pódese activar en rede

en: Plugin deactivated.
gl_ES: Plugin desactivado.

en: Plugin found.
gl_ES: Plugin atopado.

en: Policy URL
gl_ES: URL á política

en: Policy link text
gl_ES: Texto da ligazón á política

en: Popular Labels
gl_ES: Etiquetas populares

en: Popular Project Tags
gl_ES: Etiqueta de proxecto populares

en: Portfolio
gl_ES: Portafolio

en: Portfolio Archive Content
gl_ES: Contido do arquivo de porfolio

en: Portfolio Archive Featured Image
gl_ES: Imaxe destacada do arquivo de porfolio

en: Portfolio Archive Title
gl_ES: Título do arquivo de porfolio

en: Portfolio Items
gl_ES: Elementos de porfolio

en: Portfolio Projects
gl_ES: Proxectos de porfolio

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
gl_ES: As páxinas de porfolio mostrarán, como máximo, %1$s proxectos

en: Portfolios
gl_ES: Portafolios

en: Portrait
gl_ES: Vertical

en: Post Comment
gl_ES: Enviar o comentario

en: Post Details
gl_ES: Detalles do artigo

en: Post by %s.
gl_ES: Artigos de %s.

en: Post by Email
gl_ES: Publicación por correo electrónico

en: Post converted. | %s posts converted
gl_ES[0]: Artigo convertido.
gl_ES[1]: %s artigos convertidos.

en: Post excerpt
gl_ES: Extracto do artigo

en: Post navigation
gl_ES: Navegación de artigos

en: Post not found
gl_ES: Artigo non atopado

en: Post type Archives:
gl_ES: Arquivo do tipo de contido:

en: Post type:
gl_ES: Artigo personalizado:

en: Post was not sent - check your email addresses!
gl_ES: A entrada non se enviou - comproba os teus enderezos de correo electrónico!

en: Posted by
gl_ES: Publicado por

en: Posted by %s
gl_ES: Publicado por %s

en: Posted in %s
gl_ES: Publicado en %s

en: Posts
gl_ES: Artigos

en: Posts & Comments
gl_ES: Artigos e comentarios

[ctx: Posts about Category written by John and Bob]
en: Posts about %1$s written by %2$l
gl_ES: Artigos sobre %1$s escritos por %2$l

en: Posts page
gl_ES: Páxina dos artigos

en: Preprocessor
gl_ES: Preprocesador

en: Preprocessor:
gl_ES: Preprocesador:

en: Press This
gl_ES: Publicar isto

en: Preview
gl_ES: Vista previa

en: Preview:
gl_ES: Previsualizar:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
gl_ES: Vista previa: débense gardar os cambios, senón perderanse

en: Price
gl_ES: Precio

en: Primary Menu
gl_ES: Menú primario

en: Print
gl_ES: Imprimir

en: Priority support
gl_ES: Soporte prioritario

en: Privacy & Cookies: This site uses cookies.
gl_ES: Cookies y privacidad: Este sitio utiliza Cookies.

en: Privacy Policy
gl_ES: Privacidade

en: Problem creating file for theme download
gl_ES: Problema ao crear un arquivo para descargar o tema

en: Problem downloading theme
gl_ES: Problema ao descargar o tema

en: Processing...
gl_ES: Procesando...

en: Professional Plan customers get access to advanced SEO tools.
gl_ES: Os clientes do plan profesional obteñen acceso a ferramentas SEO avanzadas.

en: Profile
gl_ES: Perfil

en: Project
gl_ES: Proxecto

en: Project Tag
gl_ES: Etiqueta de proxecto

en: Project Tags
gl_ES: Etiqueta de proxecto

en: Project Type
gl_ES: Tipo de proxecto

en: Project Types
gl_ES: Tipos de proxectos

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
gl_ES: Borrador de proxecto actualizado. <a target="_blank" href="%s">Vista previa de proxecto</a>

en: Project list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de proxectos

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
gl_ES: Proxecto publicado. <a href="%s">Ver proxecto</a>

en: Project restored to revision from %s
gl_ES: Proxecto restaurado á revisión de %s

en: Project saved.
gl_ES: Proxecto gardado.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
gl_ES: Proxecto programado para: <strong>%1$s</strong>.<a target="_blank" href="%2$s">Vista previa de proxecto</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
gl_ES: Proxecto enviado. <a target="_blank" href="%s">Vista previa do proxecto </a>

en: Project tag list
gl_ES: Lista de etiquetas de proxectos

en: Project tag list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de etiquetas de proxectos

en: Project type list
gl_ES: Lista de tipos de proxectos

en: Project type list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de tipos de proxectos

en: Project updated.
gl_ES: Proxecto actualizado.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
gl_ES: Proxecto actualizado. <a href="%s">Ver elemento</a>

en: Projects
gl_ES: Proxectos

en: Projects list
gl_ES: Lista de proxectos

en: Proofread Writing
gl_ES: Revisión da escrita

en: Proofread when a post or page is first published.
gl_ES: Proba de lectura cando se publica por primeira vez un artigo ou páxina.

en: Proofread when a post or page is updated.
gl_ES: Proba de lectura cando se actualiza unha entrada ou páxina.

en: Proofreading
gl_ES: Revisando

en: Protect API key
gl_ES: Protexer clave de API

en: Protect against data loss, malware, and malicious attacks.
gl_ES: Protexe contra perdas de datos, malware e ataques maliciosos.

en: Protect cannot keep your site secure.
gl_ES: Protect non pode manter o teu sitio seguro.

en: Protect global whitelist
gl_ES: Lista branca global de Protect

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
gl_ES: Protect axúdache a manter a seguridade respecto dos ataques que pretenden acceder mediante a forza bruta.

en: Protect is inactive.
gl_ES: Protect está inactivo.

en: Protect whitelist
gl_ES: Lista branca de Protect

en: Protect your site from spam.
gl_ES: Protexe o teu sitio do spam.

en: Proudly powered by %s
gl_ES: Fornecido con orgullo por %s

en: Proudly powered by WordPress
gl_ES: Creado con orgullo con WordPress

en: Prove your humanity:
gl_ES: Demostra que es un ser humano:

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
gl_ES: Ofrece aos teus lectores a opción de traducir o teu sitio no seu idioma favorito.

en: Publication Date
gl_ES: Data de publicación

en: Publicize
gl_ES: Divulgar

en: Publicize to my <strong>Facebook Page</strong>:
gl_ES: Divulgar a miña <strong>páxina de Facebook</strong>:

en: Publicize to my <strong>Facebook Wall</strong>:
gl_ES: Divulgar ao meu <strong>muro de Facebook</strong>:

en: Publicize to my <strong>Tumblr blog</strong>:
gl_ES: Divulgar ao meu <strong>blogue Tumblr</strong>:

en: Publicize:
gl_ES: Divulgar:

en: Publish
gl_ES: Publicar

en: Publish content, track stats, moderate comments and so much more from anywhere in the world. Our mobile and desktop apps are free and available to you on Apple or Android devices once Jetpack is connected to WordPress.com.
gl_ES: Publica contido, realiza seguimento das estatísticas, modera comentarios e moito máis desde calquera lugar do mundo. As nosas aplicacións móbiles e de escritorio están dispoñibles para dispositivos Apple ou Android  unha vez que Jetpack estea conectado a WordPress.com.

en: Publish posts on your site by writing and sending an email from any email client instead of using the post editor.
gl_ES: Publica artigos no teu sitio escribindo e mandando un correo electrónico desde calquera cliente de correo electrónico, no canto de usar o editor de artigos.

en: Published by %s
gl_ES: Publicado por %s

en: Publisher limits playback of video embeds.
gl_ES: O Editor limita a reprodución de vídeos embebidos.

en: Purple
gl_ES: Púrpura

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar
gl_ES: Poñer un gráfico mostrando as visitas das últimas 48 horas na barra de administración

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
gl_ES: Engada un gráfico que mostre 48 horas de vistas na barra de administración.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
gl_ES: Sitúa o cursor sobre o teu Gravatar para ver o teu perfil.

en: RSS Links
gl_ES: Enlaces RSS

en: Random Order:
gl_ES: Orde aleatoria:

[ctx: Read all of the posts by Author Name on Blog Title]
en: Read all of the posts by %1$s on %2$s
gl_ES: Ler todos os artigos de %1$s en %2$s

en: Read more about Jetpack benefits
gl_ES: Le máis sobre os beneficios de Jetpack

en: Reader
gl_ES: Lector

en: Real-time offsite backups with automated restores deliver peace-of-mind, so you can focus on writing great content and increasing traffic while we protect every aspect of your investment. Upgrade today.
gl_ES: Real-time offsite backups con automatizado restaura entregar peace-of-mind, así que pódeste centrar en escribir contido grande e tráfico crecente mentres protexemos cada aspecto doteu investimento. Actualiza hoxe.

en: Real-time site backups and automatic threat resolution.
gl_ES: Copias de seguridade en tempo real e resolución automática de ameazas.

en: Receive Monitor Email Notifications.
gl_ES: Recibir Notificacións por Correos do Monitor.

en: Recent Posts
gl_ES: Artigos recentes

en: Recommendations
gl_ES: Recomendacións

en: Recommended features active.
gl_ES: Funcionalidades de recomendación activas.

en: Recommended features failed to activate. %(error)s
gl_ES: Non se puideron activar as funcionalidades recomendadas. %(erro)s

en: Red
gl_ES: Vermello

en: Red Cat Badge
gl_ES: Acreditación vermella

en: Redundant Phrases
gl_ES: Frases redundantes

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
gl_ES: Actualizar conexión con %s

en: Regenerate Address
gl_ES: Crear unha nova Dirección

en: Regenerate Post by Email address
gl_ES: Rexenerar entrada por correo electrónico

en: Regenerate address
gl_ES: Rexenera a dirección

en: Regenerated %(slug)s address .
gl_ES: Rexenerar %(slug)s direccións.

en: Regenerated Post by Email address.
gl_ES: Artigo rexenerado desde a dirección de correo electrónico.

en: Registered users
gl_ES: Usuarios/as rexistrados/as

en: Related
gl_ES: Relacionado

en: Related Posts
gl_ES: Artigos relacionados

en: Related posts
gl_ES: Artigos relacionados

en: Remove Phrase from being ignored
gl_ES: Quitar a frase para que non sexa ignorada

en: Remove Service
gl_ES: Eliminar o servizo

en: Remove logo
gl_ES: Eliminar o logotipo

en: Repeated Word
gl_ES: Palabra repetida

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
gl_ES: Substituír <a href="%s">o CSS do tema</a> <b>(Avanzado)</b>

en: Replace selection with:
gl_ES: Substituír a selección con:

en: Replacement
gl_ES: Substitución

en: Reply
gl_ES: Resposta

en: Report visibility
gl_ES: Informe de visibilidade

en: Require Two-Step Authentication
gl_ES: A autenticación en dous pasos é obrigatoria

en: Require accounts to use WordPress.com Two-Step Authentication
gl_ES: Requirir contas para usar a identificación en dous pasos de WordPress.com

en: Required?
gl_ES: Obligatorio?

en: Resetting Jetpack options…
gl_ES: Resetear opcións de jetpack...

en: Resetting default modules...
gl_ES: Reseteando modulos por defecto...

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
gl_ES: Reseteando as opcions de jetpack gardadas en wp_options...

en: Response was not OK:
gl_ES: A resposta foi negativa:

en: Restore
gl_ES: Recuperar

en: Restore this item from the Trash
gl_ES: Recuperar do lixo este elemento

en: Right
gl_ES: Dereita

en: SEO Tools
gl_ES: Ferramentas de SEO

en: SEO preview tools
gl_ES: Ferramentas de vista previa SEO

en: SEO tools are not enabled for this site.
gl_ES: As ferramentas de SEO non están habilitadas para este sitio.

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save &amp; Buy Upgrade
gl_ES: Gardar &amp; Comprar Actualización

en: Save Changes
gl_ES: Gardar os cambios

en: Save New Order
gl_ES: Gardar nova clasificación

en: Save Settings
gl_ES: Gardar os axustes

en: Save Stylesheet
gl_ES: Gardar folla de estilo

en: Save and go back to form builder
gl_ES: Gardar e volver ao xerador de formularios

en: Save configuration
gl_ES: Gardar a configuración

en: Save this field
gl_ES: Gardar este campo

en: Saved successfully
gl_ES: Gardado con éxito

en: Saving…
gl_ES: Gardando...

en: Scroll back to top
gl_ES: Ir arriba

en: Search
gl_ES: Procura

en: Search Comics
gl_ES: Buscar Comics

en: Search Feedback
gl_ES: Buscar mensaxe

en: Search Menu Item Labels
gl_ES: Etiquetas dos elementos no menú de procura

en: Search Menu Items
gl_ES: Buscar elementos de menú

en: Search Menu Sections
gl_ES: Buscar seccións do menú

en: Search Modules…
gl_ES: Procurar módulos…

en: Search Project Tags
gl_ES: Buscar etiquetas de proxecto

en: Search Project Types
gl_ES: Buscar tipos de proxectos

en: Search Projects
gl_ES: Buscar proxecto

en: Search Results for: %s
gl_ES: Resultados da procura de: %s

en: Search Testimonials
gl_ES: Buscar nos testemuños

en: Search for a Jetpack feature.
gl_ES: Buscar unha característica Jetpack.

en: Search our support site
gl_ES: Busca no noso sitio de soporte

en: Search results
gl_ES: Resultados da busca

en: Second param must be numeric or empty
gl_ES: O segundo parámetro debe ser un número ou estar baleiro

en: Security
gl_ES: Seguridade

en: Security Scanning
gl_ES: Escaneo de seguridade

en: Select a theme&hellip;
gl_ES: Selecciona un tema &hellip;

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
gl_ES: Selecciona un usuario ou selecciona "personalizar" e introduce unha dirección de correo personalizada.

en: Select another theme to view its custom CSS.
gl_ES: Elixe outro tema para ver se CSS personalizado.

en: Select feedback to download
gl_ES: Elixe as mensaxes para descargar

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
gl_ES: Seleccione os roles que poderán ver os informes estatísticos.

en: Semantic Personal Publishing Platform
gl_ES: Plataforma de publicación semántica persoal

en: Send Email
gl_ES: Enviar

en: Send email notification when someone likes a post
gl_ES: Enviar unha notificación por correo electrónico cando a alguén lle gusta un artigo

en: Send to Email Address
gl_ES: Enviar a este enderezo

en: Sent by a verified %s user.
gl_ES: Enviado por un usuario %s verificado.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
gl_ES: Enviado ao teu sitio por un visitante non verificado.

en: Sent data to WordPress.com
gl_ES: Datos enviados a WordPress.com

en: Sent more data to WordPress.com
gl_ES: Enviados máis datos a WordPress.com

en: Separate tags with commas
gl_ES: Separa as etiquetas con comas

en: Service name
gl_ES: Nome do servizo

en: Services dragged here will appear individually.
gl_ES: Os servizos situados aquí aparecerán individualmente.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
gl_ES: Os servizos situados aquí quedarán ocultos baixo un botón Compartir.

en: Set a different content width for full size images.
gl_ES: Establece un ancho de contido diferente para as imaxes a tamaño completo.

en: Set as logo
gl_ES: Establecer como logotipo

en: Settings
gl_ES: Preferencias

en: Settings have been saved
gl_ES: As opcións están gardadas

[ctx: Settings header]
en: Backups and security scanning
gl_ES: Copias e analisis de seguridade

[ctx: Settings header]
en: Brute force attack protection
gl_ES: Protección ante ataques de forza bruta

[ctx: Settings header]
en: Composing
gl_ES: Creando

[ctx: Settings header]
en: Like buttons
gl_ES: Botóns gústame

[ctx: Settings header]
en: Publicize connections
gl_ES: Conexións de Divulgar

[ctx: Settings header]
en: Search engine optimization
gl_ES: Optimización nos motores de procura

[ctx: Settings header]
en: Sharing buttons
gl_ES: Botóns de compartir

[ctx: Settings header]
en: Site stats
gl_ES: Estatísticas do sitio

[ctx: Settings header]
en: Spam filtering
gl_ES: Filtro de spam

[ctx: Settings header]
en: WordPress.com log in
gl_ES: Acceso a WordPress.com

[ctx: Settings header]
en: WordPress.com toolbar
gl_ES: Barra de ferramentas de WordPress.com

en: Share
gl_ES: Compartir

en: Share on Skype
gl_ES: Compartir en Skype

en: Share on Tumblr
gl_ES: Compartir en Tumblr

en: Share this:
gl_ES: Compartir:

en: Shared
gl_ES: Compartido

en: Shared Post
gl_ES: Artigo compartido

en: Sharing
gl_ES: Compartir

en: Sharing Buttons
gl_ES: Botóns de compartir

en: Sharing Label
gl_ES: Etiqueta de Compartir

en: Sharing Settings
gl_ES: Opcións de Compartir

en: Sharing URL
gl_ES: URL do servizo

en: Sharing is off. Add services above to enable.
gl_ES: Compartir está desactivado. Engade servizos arriba para activalo.

en: Sharing label
gl_ES: Lenda

en: Shelf:
gl_ES: Estante:

en: Shield Badge
gl_ES: Acreditación de escudo

[ctx: Short label appearing near a paid feature configuration block.]
en: Paid
gl_ES: Pagado

[ctx: Short message informing user that the site is secure.]
en: Secure
gl_ES: Seguro

[ctx: Short warning message]
en: Updates needed
gl_ES: Actualizacións necesarias

[ctx: Short warning message about an invalid key being used for Akismet.]
en: Invalid key
gl_ES: Clave non válida

[ctx: Short warning message about new threats found.]
en: Threats found!
gl_ES: Ameazas atopadas!

[ctx: Short warning message about site having no security scan.]
en: No scanning
gl_ES: Non se analizou

[ctx: Shorthand for Privacy Policy.]
en: Privacy
gl_ES: Privacidade

[ctx: Shorthand for Terms of Service.]
en: Terms
gl_ES: Términos

en: Show Account Links
gl_ES: Mostrar ligazóns de conta

en: Show Cover Photo
gl_ES: Mostrar foto da portada

en: Show Excerpts:
gl_ES: Mostrar Extractos:

en: Show Faces
gl_ES: Mostrar caras

en: Show Featured Image:
gl_ES: Mostrar Imaxe Destacada:

en: Show Owners
gl_ES: Mostrar propietarios

en: Show Page Posts.
gl_ES: Mostrar os artigos da páxina.

en: Show Personal Links
gl_ES: Mostrar ligazóns persoais

en: Show Photo
gl_ES: Mostrar foto

en: Show Stream
gl_ES: Mostrar stream

en: Show Tag Line
gl_ES: Mostrar lema

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
gl_ES: Mostrar o texto "Relacionado" para separar máis claramente a sección dos artigos

en: Show a "follow blog" option in the comment form
gl_ES: Mostra as opcións "segue ao blogue" no formulario de comentarios

en: Show a "follow comments" option in the comment form
gl_ES: Mostra a opción "segue os comentarios" no formulario de comentarios

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
gl_ES: Mostrar a opción <em>'Seguir este blogue'</em> no formulario de comentarios

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
gl_ES: Mostrar a opción <em>'seguir os comentarios'</em> no formulario de comentarios

en: Show a headline
gl_ES: Mostrar unha cabeceira

en: Show a hit counter for your blog.
gl_ES: Mostra un contador das visitas ao teu sitio.

en: Show a maximum of
gl_ES: Mostrar un máximo de

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
gl_ES: Mostrar unha promoción para as aplicacións móbiles de WordPress no pé de páxina do tema para móbiles.

en: Show ads on the first article on your home page or at the end of every page and post. Place additional ads at the top of your site and to any widget area to increase your earnings.
gl_ES: Mostra anuncios no primeiro artigo da túa portada ou ao final de cada páxina e entrada. Pon máis anuncios na parte superior do teu sitio e en calquera área de widgets para incrementar as túas ganancias.

en: Show all
gl_ES: Mostralo todo

en: Show an ad for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme
gl_ES: Mostra unha promo das aplicacións de WordPress para móbiles no pé da versión móbil do tema

en: Show buttons on
gl_ES: Mostrar os botóns en

en: Show context
gl_ES: Mostrar contexto

en: Show context (category or tag)
gl_ES: Mostrar contexto (categoría ou etiqueta)

en: Show date
gl_ES: Mostrar data

en: Show entry date
gl_ES: Mostrar a data do artigo

en: Show featured images
gl_ES: Mostra imaxes destacadas

en: Show full posts on front page and on archive pages
gl_ES: Mostrar os artigos completos na páxina de inicio e nas páxinas de arquivo

en: Show likes.
gl_ES: Mostrar "me gusta".

en: Show map
gl_ES: Mostrar mapa

en: Show map of photo location in carousel, when available.
gl_ES: Mostrar o mapa coa localización das fotos no carrusel, cando estea dispoñible.

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
gl_ES: Mostrar metadatos de foto (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) no carrusel, cando estea dispoñible.

en: Show photo metadata (Exif) in carousel, when available
gl_ES: Mostra os metadatos da foto (Exif) en carrousel cando estean dispoñibles

en: Show profile photos in the plugin.
gl_ES: Mostrar o perfil das fotos no complemento.

en: Show related content after posts
gl_ES: Mostra contido relacionado despois das entradas

en: Show sharing buttons.
gl_ES: Mostrar os botóns de compartir.

en: Show the Reblog button on posts
gl_ES: Mostrar o botón de re-publicar nos artigos

en: Show thumbnails
gl_ES: Mostrar miniaturas

en: Show top posts over
gl_ES: Mostrar as mensaxes máis destacadas

en: Show top search terms over
gl_ES: Amosa enriba os termos máis buscados

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
gl_ES[0]: Mostrar número total de subscritores? (%s subscritor)
gl_ES[1]: Mostrar número total de subscritores? (%s subscritores)

en: Show visitors related content from your site at the bottom of your posts. This encourages them
    		to browse more content, explore your site, and transform them into regular readers.
gl_ES: Mostra ao teu visitantes contido relacionado co contido do teu sitio na parte inferior das túas entradas. Isto anímalles
    		a ver máis contido, explorar o teu sitio e transformalos en lectores habituais.

en: Show your support for the Internet Defense League.
gl_ES: Mostra o teu apoio á liga para a defensa da internet.

en: Show:
gl_ES: Mostrar:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: and
gl_ES: e

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
gl_ES: ou

en: Shows %s post on each load. | Shows %s posts on each load.
gl_ES[0]: Mostrar %s artigo en cada carga.
gl_ES[1]: Mostrar %s artigos en cada carga.

en: Shows your most viewed posts and pages.
gl_ES: Mostra as túas entradas e páxinas máis vistas.

en: Shutter Speed
gl_ES: Velocidade de obturación

en: Sign Out
gl_ES: Saír

en: Silver
gl_ES: Prata

en: Similar post
gl_ES: Artigo similar

en: Simple and concise statistics about your traffic. Jetpack collects data about pageviews, likes, comments,
    		locations, and top posts. View them in your dashboard or on WordPress.com.
gl_ES: Simples e concisas estatísticas do teu tráfico. Jetpack recolle datos das túas páxinas vistas, gústame, comentarios,
    		localizacións e as entradas máis vistas. Revísaas no teu escritorio ou en WordPress.com.

en: Single Sign On
gl_ES: Acceso Único

en: Site ID must be provided to disconnect a sub-site.
gl_ES: Debe facilitarse o IDE do sitio para desconectar un subsitio.

en: Site ID must be provided to register a sub-site.
gl_ES: Debe facilitarse o IDE do sitio para rexistrar un subsitio.

en: Site Logo
gl_ES: Logo do sitio

en: Site Name
gl_ES: Nome do sitio

en: Site Security
gl_ES: Seguridade do sitio

en: Site Stats
gl_ES: Estatísticas do sitio

en: Site Title, Tagline, and Logo
gl_ES: Título do sitio, lema e logotipo

en: Site connection <strong>failed</strong>
gl_ES: Produciuse un <strong>erro</strong> na conexión ao sitio

en: Site data correctly received.
gl_ES: Datos do sitio recibidos correctamente.

en: Site not verified with any service.
gl_ES: Sitio non verificado por ningún servizo.

en: Site stats, related content, and sharing tools
gl_ES: Estatísticas do sitio, contido relacionado e ferramentas para compartir

en: Site successfully connected.
gl_ES: Sitio correctamente conectado.

en: Sitemap Interval
gl_ES: Intervalo do mapa do sitio

en: Sitemap URL
gl_ES: URL do mapa do sitio

en: Sitemaps
gl_ES: Mapas do sitio

en: Sites
gl_ES: Sitios

en: Skip to primary content
gl_ES: Saltar ao contido principal

en: Skip to toolbar
gl_ES: Ir á barra de ferramentas

en: Slideshow
gl_ES: Presentación de diapositivas

en: Small
gl_ES: Pequeno

en: Smiley
gl_ES: Riseiro

en: Smiley face
gl_ES: Cara riseira

en: Social
gl_ES: Sociais

en: Social Links Menu
gl_ES: Menú de ligazóns sociais

en: Social Menu
gl_ES: Menú Social

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s" target="_blank">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s" target="_blank">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
gl_ES: Algúns temas e plugins teñen <a href="%1$s" target="_blank">conflitos coñecidos</a> con Jetpack ? consulta a <a href="%2$s" target="_blank">lista</a>. (Tamén podes buscar en <a href="%3$s" target="_blank">as páxinas de soporte de Jetpack</a> ou en <a href="%4$s" target="_blank">o foro de soporte de Jetpack</a> para ver se outros experimentaron o problema e solucionárono.)

en: Someone likes one of my posts
gl_ES: A alguén lle gusta un dos meus artigos

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
gl_ES: Alguén pode estar a tratar de enganalo para que lle de acceso ao seu sitio. Ou simplemente pode atopar un erro :). De calquera xeito, por favor peche esta xanela.

en: Something Else
gl_ES: Algo máis

en: Something happened while loading stats. Please try again later or {{a}}view your stats now on WordPress.com{{/a}}
gl_ES: Algo pasou ao cargar as estatísticas. Por favor, téntao de novo máis tarde ou {{a}}vai as túas estatísticas agora en WordPress.com{{/a}}

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
gl_ES: Algo se equivocou na túa conexión con Jetpack!

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
gl_ES: Hai algo mal co teu código abreviado de Wufoo. Non terás problemas se o copias e pegas desde o %sgestor de códigos de Wufoo%s.

en: Something went wrong:
gl_ES: Algo foi mal:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
gl_ES: Algo que nunca debe pasar, pasou. Síntoo. Se o tentas de novo, talvez funcione.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
gl_ES: Sentímolo, pero houbo un erro ao publicar o teu comentario. Por favor, volve tentalo máis tarde.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
gl_ES: Sentímolo, pero non puidemos autentificar a túa solicitude.

en: Sorry, no updating arrays at this time
gl_ES: Lamentámolo, pero non é posible actualizar as matrices nestes momentos

en: Sorry, nothing to report.
gl_ES: Sentímolo, non hai nada que sinalar.

en: Sorry, that Pinterest URL was not recognized.
gl_ES: Síntoo, non se recoñeceu esa URL de Pinterest.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
gl_ES: Síntoo, non tes permisos para previsualizar borradores.

en: Sorry, you cannot view this resource.
gl_ES: Síntoo, non podes ver este recurso.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
gl_ES: Sentímolo, o teu blog non pode compartir artigos por correo electrónico.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
gl_ES: Sentímolo, o teu navegador non é compatible. Actualízao en browsehappy.com.

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
gl_ES: Sentímolo. Non podemos marcar esta dirección. Non se mostrará un mapa. É correcto o formato desta dirección?

en: Sort by:
gl_ES: Ordenar por:

en: Spam Protection
gl_ES: Protección de spam

en: Spam filtering
gl_ES: Filtro de spam

en: Spelling
gl_ES: Ortografía

en: Square Tiles
gl_ES: Mosaicos cadrados

en: Start Fresh
gl_ES: Novo comezo

en: Start Fresh &amp; Create New Connection
gl_ES: Empezar Fresh &amp; Crear Nova Conexión

en: Start Video After
gl_ES: Empezar vídeo despois

en: Start quick tour
gl_ES: Comeza o tour rápido

en: Start tour to Learn about the benefits you receive when you connect Jetpack to WordPress.com
gl_ES: Comeza o tour para aprender as vantaxes que obtés cando conectas Jetpack a WordPress.com

en: State-of-the-art spam defense powered by Akismet.
gl_ES: Defensa anti spam de calidade profesional potenciada por Akismet.

en: Static page:
gl_ES: Páxina estática:

en: Stats
gl_ES: Estatísticas

en: Stats &amp; Traffic Tools
gl_ES: Estatísticas e ferramentas de tráfico

en: Status updated
gl_ES: Estado actualizado

en: Style:
gl_ES: Estilo:

en: Stylesheet saved.
gl_ES: Folla de estilos gardada.

en: Sub-site override
gl_ES: Anulación manual de sub-sitios

en: Subject
gl_ES: Asunto

en: Submit
gl_ES: Enviar

en: Submit &#187;
gl_ES: Enviar &#187;

en: Submit Beta feedback
gl_ES: Envía as túas suxestións

en: Submitting Comment%s
gl_ES: Enviando comentario %s

en: Subscribe
gl_ES: Subscrición

en: Subscribe Button:
gl_ES: Botón de subscrición:

en: Subscribe Placeholder:
gl_ES: Subscribirse a marcador de posición:

en: Subscribe to %s
gl_ES: Suscribirse a %s

en: Subscribe to Blog via Email
gl_ES: Subscríbeche ao blogue por correo electrónico

en: Subscriber
gl_ES: Subscritor

en: Success Message Text:
gl_ES: Texto da mensaxe de operación correcta:

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
gl_ES: Operación realizada correctamente! Acábase de enviar un correo electrónico para confirmar a túa subscrición. Revísao e confirma a túa subscrición.

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Super Badge
gl_ES: Super acreditación

en: Support
gl_ES: Axuda

[ctx: Support request email subject line]
en: from: %s Jetpack contact form
gl_ES: desde: formulario de contacto de Jetpack %s

en: Switch
gl_ES: Cambiar

en: Switch Site
gl_ES: Cambiar de sitio

en: Sync Queue lag: %1$s
gl_ES: Atraso da cola de sincronización: %1$s

en: Sync Queue size: %1$s
gl_ES: Tamaño da cola de sincronización: %1$s

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
gl_ES: A sincronización foi bloqueada de WordPress.com porque podería causar unha crise de identidade

en: Tag Dimensions:
gl_ES: Dimensións da etiqueta:

en: Tag name
gl_ES: Nome da etiqueta

en: Tagged with %s
gl_ES: Etiquetado con %s

en: Tags
gl_ES: Etiquetas

en: Take Our Survey
gl_ES: Realiza a nosa enquisa

en: Take Survey
gl_ES: Responda a Enquisa

en: Take WordPress with you.
gl_ES: Llevate WordPress contigo.

en: Terms of Service
gl_ES: Termos de servizo

en: Test your site’s compatibility with Jetpack.
gl_ES: Comproba a compatibilidade do teu sitio con Jetpack.

en: Testimonial
gl_ES: Testemuño

en: Testimonial Archive Content
gl_ES: Contido do arquivo de testemuños

en: Testimonial Archive Featured Image
gl_ES: Imaxe destacada para a páxina de testemuños

en: Testimonial Archive Title
gl_ES: Título do arquivo de testemuños

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
gl_ES: O borrador do testemuño foi actualizado. <a target="_blank" href="%s">Vista previa do testemuño</a>

en: Testimonial list navigation
gl_ES: Navegación pola lista de testemuños

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
gl_ES: As páxinas de testemuños mostrarán como máximo %1$s testemuños

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
gl_ES: Testemuño publicado. <a href="%s">Ver testemuño</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
gl_ES: O testemuño foi restaurado á revisión do %s

en: Testimonial saved.
gl_ES: Testemuño gardado.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
gl_ES: Testemuño programado para: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Vista previa do testemuño</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
gl_ES: Testemuño enviado. <a target="_blank" href="%s">Vista previa do testemuño</a>

en: Testimonial updated.
gl_ES: Testemuño actualizado.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
gl_ES: Testemuño actualizado. <a href="%s">Ver testemuño</a>

en: Testimonials
gl_ES: Testemuños

en: Testimonials list
gl_ES: Lista de testemuños

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
gl_ES: Probando a compatibilidade do seu sitio con Jetpack...

en: Text
gl_ES: Texto

en: Text & Image Links
gl_ES: Ligazóns de texto & imaxe

en: Text Link
gl_ES: Ligazón de texto

en: Text List
gl_ES: Lista de texto

en: Text only
gl_ES: Só texto

en: Textarea
gl_ES: Área de texto

en: Thanks for activating Protect! To start protecting your site, please network activate Jetpack on your Multisite installation and activate Protect on your primary site. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite, Jetpack must be network-enabled in order for Protect to work properly. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>
gl_ES: Grazas por activar Protect! Para comezar a protexer o teu sitio, activa Jetpack por rede na túa instalación multisitio e activa Protect no teu sitio principal. Dada a forma en que se xestionan os accesos en WordPress Multisite, é necesario activar Jetpack por rede para que Protect funcione correctamente. <a href="%s" target="_blank">Máis información</a>

en: That connection has been removed.
gl_ES: Eliminouse a conexión.

en: That post does not have a VideoPress video associated to it.
gl_ES: Ese artigo non ten un vídeo de VideoPress asociado a el.

en: The After the Deadline proofreading service improves your writing by using artificial intelligence to
    		find spelling and grammatical errors and offers smart suggestions.
gl_ES: A proba de lectura do servizo After the Deadline mellora a túa escritura usando intelixencia artificial para
    		atopar erros de escritura e gramática, ofrecéndoche suxestións intelixentes.

en: The Big Day
gl_ES: O gran día

en: The Blip.tv service has been shut down since August 20th, 2015.
gl_ES: O servizo Blip.tv estivo pechado desde o 20 de agosto de 2015.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
gl_ES: A URL do sitio non se configurou correctamente no widget.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
gl_ES: O identificador de cliente/ ID de blogue de WP.com deste sitio

en: The ID of this site does not exist.
gl_ES: O ID deste sitio non existe.

en: The Jetpack Module is already activated.
gl_ES: O módulo de Jetpack xa está activado.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
gl_ES: O módulo de Jetpack xa estaba desactivado.

en: The Jetpack Version is %s
gl_ES: A Versión de Jetpack é %s

en: The Plugin is already active.
gl_ES: O pluging xa estaba activado.

en: The Plugin is already deactivated.
gl_ES: Este plugin xa está desactivado.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
gl_ES: O nome de usuario de Twitter do dono do dominio deste sitio.

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
gl_ES: O plugin VideoPress non a podido comunicar cos servidores de VideoPress. A causa deste erro é probablemente un plugin mal configurado. Por favor volve instalar or actualizar o plugin.

en: The WP.com user ID of the connected user
gl_ES: O ID do usuario de WP.com do usuario conectado

en: The WP.com user email of the connected user
gl_ES: O nome de usuario de WP.com do usuario conectado

en: The WP.com username of the connected user
gl_ES: En nome de usuario de WP.com do usuario para conectar

en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
gl_ES: O WordPress para Android App Consegue unha Gran Mellora do Aspecto

en: The WordPress.com blog_id is %d
gl_ES: O blogue_id de WordPress.com é %d

en: The WordPress.com toolbar replaces the default admin bar and offers quick links to the Reader, all your sites, your WordPress.com profile, and notifications. Centralize your WordPress experience with a single global toolbar.
gl_ES: A barra de ferramentas de WordPress.com substitúe a barra de administración por defecto e ofrece ligazóns rápidas ao Lector, todos os teus sitios, o teu perfil de WordPress.com e as notificacións. Centraliza a túa experiencia WordPress cunha sinxela barra de ferramentas global.

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
gl_ES: O proceso de autorización expirou. Por favor, regrese e volva tentalo.

en: The big day is here.
gl_ES: Chegou o gran día.

en: The cron is not scheduled to run.
gl_ES: O cron non está programado para ejecutarse.

en: The cron named `%s` was removed from the schedule.
gl_ES: O cron chamado `%s` eliminouse da programación.

en: The cron named `%s` was scheduled.
gl_ES: O cron chamado `%s` foi programado.

en: The default content width for the %s theme is %d pixel. | The default content width for the %s theme is %d pixels.
gl_ES[0]: A largura predeterminada dos contidos para o tema %s é %d píxeles.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video
    		playback and shares and the player is lightweight and responsive.
gl_ES: A forma máis fácil de subir vídeos sen publicidade e sen marca ao teu sitio. Obtén estatísticas de reprodución
    		do vídeo e das veces que se comparte. O reprodutor é lixeiro e adaptable.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video playback and shares and the player is lightweight and responsive.
gl_ES: A forma máis sinxela de subirse vídeos sen anuncios nin marcas. Obtés estatísticas das reproducións de vídeo e das veces que se compartiu e o reprodutor é lixeiro e adaptable.

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
gl_ES: Deuse de baixa a dirección de correo electrónico dos correos electrónicos de subscrición. <br /> Podes xestionar as túas preferencias en <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
gl_ES: O correo electrónico que introduciches non é válido. Comproba e téntao de novo.

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
gl_ES: Esta imaxe axuda a xuntar as túas estatísticas e <strong> fai que o mundo sexa un mellor lugar</strong> pero todavia funcionará cando está ocultado

en: The image helps collect stats, but should work when hidden.
gl_ES: A imaxe axuda a recoller estatísticas pero debería funcionar cando estea oculta.

en: The module %s failed to be activated. | The modules %s failed to be activated.
gl_ES[0]: Fallou a activación do módulo %s.
gl_ES[1]: Fallou a activación dos módulos %s.

en: The module %s was activated. | The modules %s were activated.
gl_ES[0]: O módulo %s foi activado.
gl_ES[1]: Os módulos %s foron activados.

en: The number of sites of the connected WP.com user
gl_ES: O número de sitios do usuario conectado de WP.com

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
gl_ES[0]: Desactivouse a versión vella e pode eliminala do seu sitio.
gl_ES[1]: Desactiváronse as versións vellas e pode eliminalas do seu sitio.

en: The plugin is already installed
gl_ES: O plugin xa está instalado previamente

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
gl_ES: A conexión principal é propiedade da conta de WordPress.com de <strong>%s</strong>.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
gl_ES: O revisor ten suxestións para este artigo. Seguro que quere publicar-lo? 
     
    Prema Aceptar para publicar o seu artigo, ou Cancelar para ler as suxestións e editalo.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
gl_ES: O revisor ten suxerencias para este artigo. Seguro de querer actualiza-lo?
    Prema Aceptar para actualizar o seu artigo, ou Cancelar para ler as suxestións e editalo.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese and Spanish.
gl_ES: O corrector funciona con inglés, francés, alemán, portugués e español.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
gl_ES: O corrector funciona para inglés, francés, alemán, portugués e español. Considérase a linguaxe do corrector por defecto a linguaxe da administración (ver arriba)

en: The request is not signed correctly.
gl_ES: A solicitude non está asinada correctamente.

en: The requested Jetpack data updates were successful.
gl_ES: A actualización de datos de Jetpack solicitada foi correcta.

en: The requested Jetpack module could not be activated.
gl_ES: O módulo de Jetpack solicitado non puxo ser activado.

en: The requested Jetpack module could not be deactivated.
gl_ES: O módulo de Jetpack solicitado non puido ser desactivado.

en: The requested Jetpack module is inactive.
gl_ES: O módulo de Jetpack solicitado está inactivo.

en: The requested Jetpack module is not active.
gl_ES: O módulo solicitado de Jetpack non está activo.

en: The requested Jetpack module was activated.
gl_ES: O módulo solicitado de Jetpack activouse.

en: The requested Jetpack module was already inactive.
gl_ES: O módulo de Jetpack solicitado xa estaba inactivo.

en: The requested Jetpack module was deactivated.
gl_ES: O módulo solicitado de Jetpack desactivouse.

en: The requested Jetpack module was not found.
gl_ES: O módulo de Jetpack solicitado non está dispoñible.

en: The response parameter is invalid or malformed
gl_ES: O parámetro de resposta non é válido ou non se formou ben

en: The response parameter is missing
gl_ES: Falta o parámetro de resposta

en: The secret parameter is invalid or malformed
gl_ES: Insira ou texto plano que desexa traducir

en: The secret parameter is missing
gl_ES: Falta o parámetro secreto

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
gl_ES: Os axustes de contido destacado movéronse a <a href="%s">Aparencia &rarr; Personalizar</a>.

en: The site is in Development Mode, so you can not connect to WordPress.com.
gl_ES: O sitio está no modo de desenvolvemento, así que non podes conectarche a WordPress.com.

en: The specified theme was not found.
gl_ES: Non se atopou o tema especificado.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
gl_ES: Os resultados das probas e calquera outra información útil de depuración enviaranse ao equipo de soporte. Non dubide en <a href="#">revisar/modificar</a> esta información.

en: The theme is already installed
gl_ES: O tema xa estaba instalado previamente

en: The video has been imported as Attachment ID %d
gl_ES: Este vídeo importouse con IDE de adxunto %d

en: The widget only works with Facebook Pages.
gl_ES: O widget só funciona con páxinas de Facebook.

en: Theme
gl_ES: Tema

en: Theme enhancements
gl_ES: Melloras do tema

en: Theme is empty.
gl_ES: O tema está baleiro.

en: Theme support required.
gl_ES: Requírese que o tema sexa compatible.

en: Theme: %1$s.
gl_ES: Tema: %1$s.

en: Themes
gl_ES: Temas

en: There are no photos to display. Make sure your Flickr feed URL is correct, and that your pictures are publicly accessible.
gl_ES: Non hai fotos que mostrar. Asegúrache de que a URL do feed do teu Flickr é a correcta, e de que as túas fotos están accesibles publicamente.

en: There are no posts to display. <a href="%s" target="_blank">Want more traffic?</a>
gl_ES: Non hai entradas que mostrar. <a href="%s" target="_blank">Queres máis tráfico?</a>

en: There are no users to display in this <a href="%1$s">My Community widget</a>. <a href="%2$s">Want more traffic?</a>
gl_ES: Non hai usuarios para mostrar en leste <a href="%1$s">My Community widget</a>. <a href="%2$s">Queres máis tráfico?</a>

en: There are unsaved settings in this tab that will be lost if you leave it. Proceed?
gl_ES: Hai configuracións sen gardar neste tab que serán perdidas se as deixas así. Proceder?

en: There is no cron named %s.
gl_ES: Non hai cron chamado %s.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
gl_ES: Non hai extracto porque é un artigo protexido.

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
gl_ES: O seu sitio parece ter problemas para comunicarse con Jetpack.

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
gl_ES: Houbo un problema de comunicación co servizo de Proofreading. Volve tentalo nun minuto.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
gl_ES: Houbo un problema ao conectarse a %s para crear unha conexión autorizada. Por favor, volve tentalo dentro dun momento.

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
gl_ES: Houbo un problema ao conectarse a %s. Por favor, desconéctache e volve tentalo.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
gl_ES: Houbo un problema ao conectar con Publicize. Por favor, volva tentalo nun momento.

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
gl_ES: Ocorreu un problema ao recompilar os datos para mostrar esta dirección nun mapa.  Actualiza o navegador e téntao de novo.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
gl_ES: Houbo un erro de comunicación co servizo de revisión.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
gl_ES: Produciuse un erro ao establecer contacto cos servidores de Jetpack.Produciuse un erro ao establecer contacto cos servidores de Jetpack.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
gl_ES: Houbo un erro creando un usuario para ti. Por favor contactar co administrador do teu sitio.

en: There was an error deactivating your plugin
gl_ES: Houbo un erro ao desactivar o teu plugin

en: There was an error disconnecting Jetpack. Error: %(error)s
gl_ES: Ocorreu un erro desconectando Jetpack. Erro: %(erro)s

en: There was an error installing WooCommerce Services.
gl_ES: Houbo un erro ao instalar os servizos de WooCommerce.

en: There was an error installing your plugin
gl_ES: Houbo un erro ao instalar o teu plugin

en: There was an error installing your theme
gl_ES: Houbo un erro ao instalar o teu tema

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
gl_ES: Houbo un erro rexistrándote en vía WordPress.com, por favor tentar outra vez ou tentar entrando no sistema co teu nome de usuario e contrasinal.

en: There was an error updating your plugin
gl_ES: Houbo un erro actualizando o teu plugin

en: There was an error updating your theme
gl_ES: Houbo un erro ao actualizar o teu tema

en: There was an error when subscribing. Please try again.
gl_ES: Produciuse un erro ao subscribirse. Téntao de novo.

en: There was an error while activating the module.
gl_ES: Houbo un erro ao activar o módulo.

en: There was an error while deactivating the module.
gl_ES: Houbo un erro ao desactivar o módulo.

en: There was an error while getting the update data for this site.
gl_ES: Houbo un erro mentres se estaban actualizando os datos deste sitio.

en: There was an issue connecting your Jetpack. Please click "Connect to WordPress.com" again.
gl_ES: Houbo un problema conectando co teu Jetpack. Por favor feixe click en "Conecta con WordPress.com" de novo.

en: There was an issue saving your updates to the VideoPress service. Please try again later.
gl_ES: Produciuse un problema ao gardar as actualizacións do servizo de VideoPress. Por favor, téntao de novo máis tarde.

en: There's a problem with your Antispam API key. {{a}}Learn more{{/a}}.
gl_ES: Hai un problema coa túa clave de API antispam. {{a}}Saber máis{{/a}}.

en: These settings affect all sites on the network.
gl_ES: Estes axustes afectarán a todos os sitios na rede.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
gl_ES: Estas opcións cambian as mensaxes enviadas por correo desde o blogue aos seguidores.

en: This Content-Type is not supported.
gl_ES: Este tipo de contido non é compatible.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
gl_ES: (obrigatorio)

en: This connection is working correctly.
gl_ES: Esta conexión funciona adecuadamente.

en: This field is for validation and should not be changed
gl_ES: Este campo serve de validación e non debería cambiarse

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
gl_ES[0]: Esta galería contén <a %1$s>%2$s foto</a>.
gl_ES[1]: Esta galería contén <a %1$s>%2$s fotos</a>.

en: This helps to clearly separate the related posts from post content.
gl_ES: Isto axuda a separar claramente os artigos relacionados do contido do artigo.

en: This helps you make informed decisions about your content and drive more traffic to your site with our related posts, social, and enhanced distribution features.
gl_ES: Isto axúdache a tomar decisións informadas sobre o teu contido e xerar máis tráfico ao teu sitio coas nosas entradas relacionadas, sociais e funcións de distribución melloradas.

en: This is an XML Image Sitemap generated by <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.
gl_ES: Isto é un mapa do cerco XML de imaxes creado por <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, que será consumido por motores de procura como <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> ou <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML News Sitemap generated by <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.
gl_ES: Isto é un mapa do sitio XML xerado por <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, que debería ser lido por motores de procura como <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> ou <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap Index generated by <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.
gl_ES: Isto é o índice do mapa do cerco XML creado por <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, que será consumido por motores de procura como <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> ou <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.
gl_ES: Isto é un mapa do cerco XML crado por <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, que será consumido por motores de procura como <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> ou <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Video Sitemap generated by <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.
gl_ES: Isto é un mapa do cerco XML de vídeo creado por <a href="%1$s" target="_blank">Jetpack</a>, que será consumido por motores de procura como <a href="%2$s" target="_blank">Google</a> ou <a href="%3$s" target="_blank">Bing</a>.

en: This module has no configuration options
gl_ES: Este módulo non ten opcións de configuración

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
gl_ES: Este plugin funcionará sen el, pero úsase o soporte multibyte <a href="%s" target="_blank">se está dispoñible</a>. Pode ver pequenos problemas con Tweets e outros servizos de compartición.

en: This post has been shared!
gl_ES: Artigo compartido!

en: This post is password protected.
gl_ES: Este artigo está protexido con contrasinal.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
gl_ES: Ese artigo está protexido con contrasinal. Introduce o contrasinal para ver os comentarios.

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
gl_ES: Actualmente, este perfil non se atopa vinculado ao perfil de WordPress.com.

en: This request method does not support body parameters.
gl_ES: Este método de solicitude non é compatible con parámetros body.

en: This request method is not supported.
gl_ES: Este método de peticións non son compatibles.

en: This site has no plugins.
gl_ES: Este sitio non ten plugins.

en: This site is not connected to WordPress.com. Please ask the site administrator to connect.
gl_ES: Este sitio non está conectado con WordPress.com. Por favor, contacta co administrado para conectalo.

en: This site was successfully disconnected.
gl_ES: Este sitio desconectouse con éxito.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
gl_ES: Non se puido iniciar esta presentación. Tenta actualizar a páxina ou utiliza outro navegador.

en: This slideshow requires JavaScript.
gl_ES: O pase de diapositivas require JavaScript.

en: This theme does not exist
gl_ES: Este tema non existe

en: This user is linked and ready to fly with Jetpack.
gl_ES: Este usuario está vinculado e listo para voar con Jetpack.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
gl_ES: Este usuario non está autorizado para %s neste blogue.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
gl_ES: Este usuario non está autorizado para xestionar os plugins da rede.

en: This video is intended for mature audiences.
gl_ES: Este vídeo está destinado a público adulto.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
gl_ES: Este vídeo necesita <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> para reproducirse.

en: This will reset all Jetpack options, are you sure?
gl_ES: Isto resetea todas as opcións Jetpack, estás seguro?

en: Thumbnail
gl_ES: Miniatura

en: Thumbnail Grid
gl_ES: Cuadrícula de miniaturas

en: Tiled Columns
gl_ES: Columnas de mosaicos

en: Tiled Galleries
gl_ES: Galerías de mosaicos

en: Tiled Mosaic
gl_ES: Mosaico

en: Tiles
gl_ES: Mosaico

en: Time
gl_ES: Hora

en: Time:
gl_ES: Hora:

en: Timeline Theme:
gl_ES: Tema del Timeline:

en: Title
gl_ES: Título

[ctx: Title for Me sub-menu that contains Get Apps, Next Steps, and Help options]
en: Special
gl_ES: Especial

[ctx: Title for Reader sub-menu that contains followed sites, likes, and recommendations]
en: Streams
gl_ES: Fíos

en: Title will appear on the first frame of your video
gl_ES: O título aparecerá na primeiro fotograma do teu vídeo

en: Title:
gl_ES: Título:

en: To automatically back up your entire site, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
gl_ES: Para facer automaticamente unha copia de seguridade do teu sitio completo, por favor {{a}}instala e activa{{/a}} VaultPress.

en: To automatically back up your entire site, please {{a}}upgrade your account{{/a}}.
gl_ES: Para realizar copias de seguridade automáticas de ti sitio completo, por favor {{a}}amplía a túa conta{{/a}}.

en: To find out more, as well as how to remove or block these, see here:
gl_ES: Para saber máis, así com para saber como quitar ou bloquear isto, mira aquí:

en: To find your Flickr RSS URL, go to your photostream, add "?details=1" to the URL, and hit enter. Scroll down until you see the RSS icon or the "Latest" link. Right-click on either options and copy the URL. Paste into the box above.
gl_ES: Para saber o teu URL de RSS de Flickr ve ao teu carrete de Flickr, abre o menú "Máis" e feixe clic en "Editar". Navega ata que vexas a icona de RSS ou a ligazón "Últimas". Feixe clic dereito sobre el e copia a URL. Pégaa na caixa de arriba.

en: To get started, click on Add Media in your post editor and upload a video; we’ll take care of the rest!
gl_ES: Para empezar feixe clic en engadir obxecto no teu editor de entradas e sobe un vídeo. Encargarémonos do resto!

en: To infinity and beyond
gl_ES: Ata o infinito e máis aló

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
gl_ES: Para utilizar Publicar por Correo electrónico, é necesario vincular a túa conta %s coa súa conta de WordPress.com.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
gl_ES: Para utilizar Divulgar, é necesario enlazar a túa conta %s á túa conta de WordPress.com utilizando a ligazón seguinte.

en: Toolbar
gl_ES: Barra de ferramentas

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
gl_ES: Axuda

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
gl_ES: Ver historial completo

en: Top Posts
gl_ES: Artigos destacados

en: Top Posts &amp; Pages
gl_ES: O máis visto

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
gl_ES: Top de artigos e páxinas máis vistas calcúlase a partir das estatísticas das últimas 24-48 horas. Polo que tarda un tempo en cambiar.

en: Top Searches
gl_ES: O máis buscado

en: Total malicious attacks blocked on your site.
gl_ES: Total de ataques maliciosos bloqueados no teu sitio.

en: Track each scroll load (7 posts by default) as a page view in Google Analytics
gl_ES: Fai seguimento de cada scroll (7 artigos por defecto) como unha páxina vista en Google Analytics

en: Track website statistics with Google Analytics for a deeper understanding of your website visitors and customers.
gl_ES: Feixe seguimento das estatísticas da túa web con Google Analytics para unha maior comprensión dos visitantes e clientes da túa web.

en: Track your growth
gl_ES: Monitora o teu crecemento

en: Translate
gl_ES: Traducir

en: Transparent
gl_ES: Transparente

en: Transparent Background
gl_ES: Fondo Transparente

en: Trash
gl_ES: Lixo

en: Trouble with Jetpack?
gl_ES: Problemas con Jetpack?

en: Try Again
gl_ES: Téntao de novo

en: Try again
gl_ES: Téntao de novo

en: Turn on JavaScript to unlock Jetpack's full potential!
gl_ES: Activa JavaScript para desvelar todo o potencial de Jetpack!

en: Turned on per post
gl_ES: Activado por artigo

en: Tweets by @%s
gl_ES: Tweets de @%s

en: Twitter Site Tag
gl_ES: Etiqueta do Sitio de Twitter

en: Twitter Timeline
gl_ES: Timeline de Twitter

en: Twitter Username:
gl_ES: Nome de usuario de Twitter:

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
gl_ES: Requírese a identificación en dous pasos para acceder a este sitio. Por favor, visita os teus <a href="%1$s" target="_blank">axustes de seguridade</a> para configurar a <a href="%2$s" target="_blank">identificación en dous pasos</a> para a túa conta.

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Type of Widget
gl_ES: Tipo de widget

en: Types
gl_ES: Tipos

en: Types of pages to display:
gl_ES: Tipos de páxinas que deben mostrarse:

en: UP
gl_ES: ARRIBA

en: Uh oh, %(number)s threat found. | Uh oh, %(number)s threats found.
gl_ES[0]: Uh oh,%(número)s ameaza atopada.
gl_ES[1]: Uh oh,%(número)s ameazas atopadas.

en: Unable to build the connect URL.  Please reload the page and try again.
gl_ES: Non foi posible construír a URL de conexión. Por favor, recarga a páxina e téntao de novo.

en: Unable to create the Post by Email address. Please try again later.
gl_ES: Non foi posible crear a túa dirección para Publicar por Correo electrónico. Por favor, téntao de novo máis tarde.

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
gl_ES: Non se pode crear a túa publicación por dirección de correo electrónico. Por favor, ténteo de novo máis tarde.

en: Unable to delete the Post by Email address. Please try again later.
gl_ES: Non foi posible borrar as dirección de Publicar por correo electrónico. Por favor, téntao de novo máis tarde.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
gl_ES: Non foi posible desactivar a túa dirección de Publicar por Correo electrónico. Por favor téntao de novo máis tarde.

en: Unable to list plugins.
gl_ES: Non foi posible mostrar os plugins.

en: Unable to regenerate the Post by Email address. Please try again later.
gl_ES: Non foi posible rexenerar a dirección de Publicar por correo electrónico. Por favor, téntao máis tarde.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
gl_ES: Non se pode rexenerar a túa mensaxe por correo electrónico. Por favor, ténteo de novo máis tarde.

en: Unavailable in Dev Mode
gl_ES: Non dispoñible en modo desarrollador

en: Unavailable in Dev Mode.
gl_ES: Non dispoñible no modo desarrollador.

en: Uncategorized
gl_ES: Sen clasificar

en: Unexpected response
gl_ES: Resposta inesperada

en: Unknown error registering your Jetpack site
gl_ES: Erro descoñecido ao rexistrar o teu sitio Jetpack

en: Unknown post type requested.
gl_ES: Solicitouse un tipo de entrada descoñecido.

en: Unlimited high-speed video hosting
gl_ES: Aloxamento de alta velocidade ilimitado para vídeo

en: Unlimited, high-speed image hosting
gl_ES: Aloxamento de alta velocidade ilimitado para imaxes

en: Unlink me from WordPress.com
gl_ES: Desconectame de WordPress.com

en: Unlinked from WordPress.com.
gl_ES: Desconectado de WordPress.com.

en: Unlinking from WordPress.com
gl_ES: Desconectando de WordPress.com

en: Unsure what to do? <a href="%1$s">Read more about Jetpack Safe Mode</a>
gl_ES: Non sabes que facer? <a href="%1$s">Ler máis sobre Modo a Proba de Fallos de Jetpack</a>

en: Untitled Post
gl_ES: Artigo sen título

en: Upcoming Events
gl_ES: Próximos eventos

en: Update Menu Item Label
gl_ES: Actualizar a etiqueta do elemento de menú

en: Update Menu Section
gl_ES: Actualizar sección do Menú

en: Update Project Tag
gl_ES: Actualizar etiqueta de proxecto

en: Update Project Type
gl_ES: Actualizar tipo de proxecto

en: Update WordPress to unlock Jetpack's full potential!
gl_ES: Actualiza WordPress para desvelar todo o potencial de Jetpack!

en: Update your browser to unlock Jetpack's full potential!
gl_ES: Actualiza o teu navegador para desvelar todo o potencial de Jetpack!

en: Updated %(slug)s settings.
gl_ES: Axustes de %(slug)s actualizados.

en: Updated settings.
gl_ES: Opcións gardadas.

en: Updated settings. Refreshing page…
gl_ES: Opcións actualizadas. Recargando páxina...

en: Updating %(slug)s address…
gl_ES: Actualizando a dirección %(slug)s...

en: Updating %(slug)s settings…
gl_ES: Actualizando %(slug)s axustes...

en: Updating Post by Email address…
gl_ES: Actualizando o artigo a través da dirección de correo electrónico...

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %s to "%s"
gl_ES: Opción actualizada: de %s a "%s"

en: Updating settings…
gl_ES: Actualizando axustes...

en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

en: Upgrade Focus, VideoPress for weddings
gl_ES: Upgrade Focus: VideoPress para Weddings

en: Upgrade Jetpack and our state-of-the-art security scanner will hunt out malicious files and report them immediately so that you're never unaware of what is happening on your website.
gl_ES: Actualización Jetpack e o noso escáner de seguranza moderno cazará ficheiros maliciosos e informará inmediatamente de modo que nunca es inconsciente do que está sucedendo no teu sitio web.

en: Upload Videos Now
gl_ES: Subir vídeos agora

en: Uploaded by %s
gl_ES: Subido por %s

en: Uploading...
gl_ES: Subindo...

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
gl_ES: Utiliza Google Analytics con scroll infinito

en: Use Markdown for comments.
gl_ES: Usar Markdown para comentarios.

en: Use Markdown for posts and pages.
gl_ES: Usar Markdown para artigos e páxinas.

en: Use Markdown for posts.
gl_ES: Usar Markdown nos artigos.

en: Use a large and visually striking layout
gl_ES: Usa un deseño grande e visualmente atractivo

en: Use a large and visually striking layout.
gl_ES: Utilizar un deseño grande e visualmente impactante.

en: Use a valid email address.
gl_ES: Utilice unha dirección de correo electrónico válida.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
gl_ES: Use a deteción automática do idioma para revisar artigos e páxinas

en: Use excerpts instead of full posts on front page and archive pages
gl_ES: Usar extractos no canto de entradas completas en portada e páxinas de arquivo

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
gl_ES: Utilizar o reprodutor flash herdado (non recomendado)

en: Use of our CDN is unlimited and scales with your site for free. You can also use it for your theme images to further speed up your site.
gl_ES: O uso do noso CDN é ilimitado e escala co teu sitio de forma gratuíta. Tamén podes utilizalo para as túas imaxes do tema e os teus arquivos para acelerar aínda máis o teu sitio.

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
gl_ES: Usar só códecs Open source (pode diminuír o rendemento)

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
gl_ES: Usa a tecla <kbd>TAB</kbd> do teu teclado para desprazarche entre columnas e a tecla <kbd>INTRO</kbd> ou <kbd>VOLVER</kbd> para gardar cada fila ou moverche á seguinte.

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
gl_ES: Usa o plugin de Páxina de Facebook para conectar visitantes coa túa Páxina de Facebook

en: Use these settings to display different types of content on your site.
gl_ES: Utiliza estes axustes para mostrar diferentes tipos de contidos no teu sitio.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
gl_ES: -- Seleccionar --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
gl_ES: Ocultar

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
gl_ES: Mostrar

en: User %s could not be disconnected. Are you sure they're connected currently?
gl_ES: Non se puido desconectar o usuario %s. Estás seguro de que están conectados actualmente?

en: User has been successfully disconnected.
gl_ES: Desconectouse con éxito ao usuario.

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
gl_ES: Podes utilizar as casas de verificación que hai xunto a cada módulo para seleccionar varios deles e xestionar con Accións en Bloque na parte superior da lista.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
gl_ES: Utilizando as ferramentas da dereita, podes buscar módulos específicos, filtrar por categorías de módulos activos ou cambiar a orde con que se mostra.

en: Value
gl_ES: Valor

en: VaultPress is active and will back up your site soon.
gl_ES: VaultPress está activado e fará unha copida de seguridade do teu sitio moi pronto.

en: Verified Services
gl_ES: Servizos verificados

en: Verify your site ownership with services like Google, Bing, Pinterest, and Yandex. This gives you access to
    		advanced features on these services and get verification badges.
gl_ES: Verifica a propiedade do teu sitio con servizos como Google, Bing e Pinterest. Isto dáche acceso a características
    		avanzadas destes servizos e a obter insignias de verificación.

en: Version.
gl_ES: Versión.

en: Video Hosting
gl_ES: Aloxamento de vídeo

en: Video ID
gl_ES: ID do vídeo

en: Video URL
gl_ES: URL do vídeo

en: Video Width
gl_ES: Ancho de vídeo

en: Video on %s
gl_ES: Vídeo en %s

en: Video post by %s.
gl_ES: Artigo de vídeo por %s.

en: Video post.
gl_ES: Artigo de vídeo.

en: VideoPress Information
gl_ES: Información de VideoPress

en: VideoPress Shortcode
gl_ES: Código curto de VideoPress

en: View
gl_ES: Ver

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
gl_ES: Ver perfil de %1$s en %2$s

en: View Advanced Debug Results
gl_ES: Ver resultados de depuración avanzados

en: View All
gl_ES: Ver todo

en: View Comic
gl_ES: Ver Cómic

en: View Full Profile &rarr;
gl_ES: Ver perfil completo &rarr;

en: View Full Site
gl_ES: Ver sitio completo

en: View Menu Item
gl_ES: Elemento del menú Ver

en: View Menu Item Label
gl_ES: Ver etiqueta de elemento de menú

en: View Menu Section
gl_ES: Ver Menú

en: View Mobile Site
gl_ES: Ver sitio para móbiles

en: View Network Admin
gl_ES: Ver administrador da rede

en: View Project
gl_ES: Ver proxecto

en: View Project Tag
gl_ES: Ver etiqueta de proxecto

en: View Project Type
gl_ES: Ver tipo de proxecto

en: View Site Stats without JavaScript
gl_ES: Ver estatísticas do sitio sen JavaScript

en: View Testimonial
gl_ES: Ver testemuño

en: View all posts by %s
gl_ES: Ver todos os artigos de %s

en: View complete profile
gl_ES: Ver perfil completo

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
gl_ES: Ver tamaño completo <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View on Instagram
gl_ES: Ver en Instagram

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
gl_ES: Mostrar os perfiles de usuario cando se sitúe o cursor sobre o Gravatar

en: View stats for this post in WordPress.com
gl_ES: Ver estatísticas deste artigo en WordPress.com

en: View stats on WordPress.com right now
gl_ES: Mira as estatísticas en WordPress.com agora

en: View your Email Followers
gl_ES: Ver os teus seguidores por correo electrónico

en: View your earnings
gl_ES: Ver as túas ganancias

en: View your security dashboard
gl_ES: Ver o teu escritorio de seguridade

en: View your spam stats
gl_ES: Ver as túas estatísticas de spam

en: View:
gl_ES: Vista:

en: Views
gl_ES: Visitas

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
gl_ES: Vistas sobre 48 horas. Prema para obter máis Estatísticas do sitio.

en: Views today
gl_ES: Visualizacións hoxe

en: Views where buttons are shown
gl_ES: Ver onde se mostran os botóns

en: Views: %(numberOfViews)s
gl_ES: Visitas: %(numberOfViews)s

en: Visibility
gl_ES: Visibilidade

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
gl_ES: Visite <a href="%s">Estatísticas do sitio</a> para ver as súas estatísticas.

en: Visit the post for more.
gl_ES: Visita o artigo para saber máis

en: Visitors can share your posts with Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, print,
    		and email. You can configure services to appear as icons, text, or both and some services like Twitter
    		have additional options.
gl_ES: Os visitantes poden compartir as túas entradas en Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, imprimilos,
    		e mandalos por correo electrónico. Podes configurar que os servizos se mostren como iconas, texto ou ambos, e algúns servizos como Twitter
    		teñen axustes adicionais.

en: Warning! Multibyte support missing!
gl_ES: Atención! Falta o soporte a Multibyte!

en: Was not able to disconnect the site.  Please try again.
gl_ES: Non foi posible desconectar o sitio. Por favor, téntao de novo.

en: Was not able to unlink the user.  Please try again.
gl_ES: Non se puido desconectar ao usuario. Por favor, téntao de novo.

en: We also offer free support to all users, and priority assistance to paid customers.
gl_ES: Tamén ofrecemos soporte gratuíto a todos os usuarios, e asistencia prioritaria aos clientes de pago.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
gl_ES: Non puidemos verificar se o teu servidor está a facer unha solicitude autorizada. Por favor, téntao de novo, e asegúrache de que non hai nada que interfira coas peticións do teu servidor co servidor de Jetpack.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
gl_ES: Non podemos atopar a túa conta. Se xa dispós dunha, asegúrache de que conectaches con WordPress.com.

en: We had an issue connecting Jetpack; deactivate then reactivate the Jetpack plugin, then connect again.
gl_ES: Tivemos unha incidencia conectando Jetpack; desactiva e volve activar o plugin de Jetpack, e conecta outra vez.

en: We have apps for <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) and Android</a>!
gl_ES: Temos aplicacións para <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) e Android</a>!

en: We keep a daily or real-time backup of your site so that when mistakes or accidents occur, restoring your
    		site to any location takes a matter of minutes. Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or
    		suspicious modifications that could compromise your security and data. In many cases, we can fix them
    		automatically (and will notify you). When we can’t, we provide you with expert support.
gl_ES: Mantemos unha copia de seguridade diaria ou en tempo real do teu sitio de modo para que cando se produzan erros ou accidentes, restaures o teu
    	 	 sitio desde calquera lugar en cuestión de minutos. Os arquivos do teu sitio analízanse periodicamente para buscar modificacións
     
    	 	 sospeitosas ou non autorizadas que poderían poñer en perigo a túa seguridade e datos. En moitos casos, podemos solucionalos
    	 	 automaticamente (e avisarémosche). Cando non podamos, proporcionaráseche o apoio de expertos.

en: We support all Jetpack users, regardless of plan. But customers on a paid subscription enjoy priority support so that security issues are identified and fixed for you as soon as possible.
gl_ES: Damos soporte a todos os usuarios de Jetpack, calquera que sexa ou seu plan. Pero vos clientes con subscrición de pago gozan de prioridade para que vos problemas de seguridade sexan identificados e arranxados canto antes.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
gl_ES: Non foi posible obter as túas estatísticas neste momento. Por favor actualiza a páxina para tentalo novamente.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
gl_ES: Non puidemos mostrar as túas estatísticas. Por favor, volve cargar esta páxina para tentalo de novo. Se persiste este erro, por favor, <a href="%1$s" target="_blank">contacta con soporte</a>. No teu informe inclúe a seguinte información, por favor.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
gl_ES: Cambiamos esta opción a unha versión clic-para-desprazarse debido a que tes widgets para o pé en Aparencia &rarr; Widgets, ou o teu tema usa esta función como o comportamento por defecto.

en: We're here to help
gl_ES: Onde ir para obter axuda

en: Website
gl_ES: Sitio web

en: Website Verification Services
gl_ES: Servizos de Verificación do Sitio web

en: Weddings are in the spotlight now with VideoPress for weddings.
gl_ES: Agora as vodas son o centro de atención con VideoPress para vodas.

en: Week of %(date)s
gl_ES: Semana do %(date)s

en: Weeks
gl_ES: Semanas

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
gl_ES: Dámosche a benvida a CSS personalizado
    
    Para saber como funciona, ve a http://wp.me/PEmnE-Bt

en: Welcome to Jetpack
gl_ES: Benvido a Jetpack

en: Welcome! Ready to publish your first strip?
    
    Your webcomic's new site is ready to go. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your comic's title and tagline</a> so your readers know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your site? Check out the WordPress.com <a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">beginner's tutorial</a> and the <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guide to comics on WordPress.com</a>. Dive right in by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publishing your first strip!</a>
    
    Lots of laughs,
    The WordPress.com Team
gl_ES: Benvido! Estás listo para publicar a túa primeira liña?
    
    O teu novo sitio webcomic está listo. Empeza por <a href="BBLOG_URLwp-admin/customize.php#title">configurar o título do teu cómic e o seu slogan</a> para que os teus lectores saiban de que trata.
    
    Estás a buscar máis axuda para configurar o teu sitio? Consulta o <a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">tutorial para principiantes</a> de WordPress.com e a <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guía de cómics en WordPress.com</a>. Entra e <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publica a túa primeira liña!</a>
    
    Saúdos, 
    O equipo de WordPress.com

en: Well that was easy. You can now manage all of your sites in one convenient place on WordPress.com
gl_ES: Resultou sinxelo. Agora podes xestionar todos os teus sitios desde un lugar cómodo en WordPress.com

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
gl_ES: Tamén che avisaremos tan pronto como o teu sitio estea a funcionar de novo, de maneira que poidas controlar o tempo total de inactividade.

en: What do you need help with?
gl_ES: Con que necesitas axuda?

en: What should the subject line be?
gl_ES: Cal debería ser a liña de asunto?

en: What size photos would you like to display?
gl_ES: Que tamaño de fotos gustaríache mostrar?

en: What would you like to see on your Jetpack Dashboard?
gl_ES: Que che gustaría ver no Escritorio do teu Jetpack?

en: What's a Gravatar?
gl_ES: Que é un Gravatar?

en: When
gl_ES: Cando

en: When Jetpack is connected to WordPress.com, head over to the Apps tab within Jetpack for direct links to the mobile and desktop apps.
gl_ES: Cando Jetpack estea conectado a WordPress.com, diríxeche á pestana de aplicacións de Jetpack para obter ligazóns directas ás aplicacións móbiles e de escritorio.

en: When adding an image gallery, you will have the option to create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos,
    		including mosaic (default), square, and circular layouts.
gl_ES: Ao engadir unha galería de imaxes terás a opción de crear deseños en mosaico de estilo revista coas túas fotos,
    		incluíndo deseños de mosaico (por defecto), cadrados e circulares.

en: Which Internet Defense League campaign do you want to participate in?
gl_ES: En que campaña da liga de Defensa da internet queres participar?

en: Which badge would you like to display?
gl_ES: Que acreditación gustaríache mostrar?

en: White
gl_ES: Branco

en: Whitelist Management
gl_ES: Xestión da lista branca

en: Whitelist is empty.
gl_ES: A lista branca está baleira.

en: Whitelist saved.
gl_ES: Gardouse a lista branca.

en: Whitelisted IP addresses
gl_ES: Lista branca de direccións IP

en: Whitelisting an IP address prevents it from ever being blocked by Jetpack.
gl_ES: Ao incluír unha dirección IP na lista branca, evitarás que Jetpack a bloquée.

en: Whoops! Your Akismet key is missing or invalid. {{akismetSettings}}Go to Akismet settings to fix{{/akismetSettings}}.
gl_ES: Vaia! As túas claves de Akismet perdéronse ou non son válidas. {{akismetSettings}}Ve á as opcións de Akismet para arranxalo {{/akismetSettings}}

en: Widget ID
gl_ES: ID do widget

en: Widget ID:
gl_ES: ID do widget:

en: Widget Type:
gl_ES: Tipo de widget:

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
gl_ES: é

en: Widget title:
gl_ES: Título do widget:

en: Width
gl_ES: Ancho

en: Width in pixels
gl_ES: Ancho en píxeles

en: Width in pixels:
gl_ES: Ancho (en píxeles):

en: With 1 comment | With %s comments
gl_ES[0]: Con 1 comentario
gl_ES[1]: Con %s comentarios

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
gl_ES: Co Carrusel activo, calquera galería estándar de WordPress que incrustases en mensaxes ou páxinas
    	 	 poñerá en marcha unha experiencia de navegación de fotografías a pantalla completa con comentarios e metadatos EXIF.

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
gl_ES: palabras

en: WordPress Apps
gl_ES: Aplicacións de WordPress

en: WordPress REST API is disabled
gl_ES: A WordPress REST API está desactivada

en: WordPress reports no SSL support
gl_ES: WordPress non informou ningún soporte SSL

en: WordPress.com Likes are
gl_ES: Os "Me gusta" de WordPress.com son

en: WordPress.com Likes are:
gl_ES: WordPress.com Likes son:

en: WordPress.com Reblog Button
gl_ES: Botón de reblogueo de WordPress.com

en: WordPress.com Terms of Service
gl_ES: Termos do servizo de WordPress.com

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
gl_ES: WordPress.com está a ter problemas e é incapaz de alimentar o seu Jetpack. Por favor, ténteo de novo máis tarde.

en: Would you like to use Jetpack on your local development site? You can do so thanks to <a href="%s">Jetpack's development mode</a>.
gl_ES: Queres utilizar Jetpack no teu sitio de desenvolvemento local? Pódelo facer grazas a <a href="%s">Modo de desenvolvemento de Jetpack</a>.

en: Would you tell us why? Just {{a}}answering two simple questions{{/a}} would help us improve Jetpack.
gl_ES: Importaríache dicirnos por que? Simplemente {{a}}contestando dúas sinxelas preguntas{{/a}} axudarasnos a mellorar Jetpack.

en: Write
gl_ES: Escribir

en: Write a Comment...
gl_ES: Escribe un comentario ...

en: Writing is new again in Android with the new WordPress app.
gl_ES: Escribir volveu a Android na nova aplicación WordPress.

en: Writing tools available to you will be shown here when an administrator enables them.
gl_ES: As ferramentas de escritura mostraránseche aquí cando un administrador actíveas.

en: XML Image Sitemap
gl_ES: Mapa do sitio XML de imaxes

en: XML News Sitemap
gl_ES: Mapa do sitio XML de noticias

en: XML Sitemap
gl_ES: Mapa do Sitio XML

en: XML Sitemap Index
gl_ES: Índice do mapa do sitio XML

en: XML Video Sitemap
gl_ES: Mapa do sitio XML de vídeo

en: Yandex Site Verification
gl_ES: Verificación de sitio en Yandex

en: Year
gl_ES: Ano

en: Yearly Archives: %s
gl_ES: Arquivo por anos: %s

en: Yearly archives
gl_ES: Arquivo anual

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
gl_ES: Si. Podes escribir múltiples direccións de correo electrónico no campo de dirección de correo electrónico e separalas con comas. Enviaráseche entón un correo de verificación a cada unha das direccións.

en: Yes
gl_ES: Si

en: Yes. <a href="%1$s">%2$s</a> is replacing <a href="%3$s">%4$s</a>. I would like to
    					migrate my stats and subscribers from <a href="%3$s">%4$s</a> to <a href="%1$s">%2$s</a>.
gl_ES: Si. <a href="%1$s">%2$s</a> estás a substituír <a href="%3$s">%4$s</a>. Gustaríame 
    					migrar as miñas estatísticas e subscritores de <a href="%3$s">%4$s</a> a <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
gl_ES: Xa dispós dunha conta neste sitio. Por favor, <a href="%1$s">identifícache</a> co teu nome de usuario e contrasinal e logo conecta con WordPress.com.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
gl_ES: Xa está todo preparado Agora podes xestionar o teu sitio desde <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: You are currently running a development version of Jetpack.
gl_ES: Neste momento estás a executar unha versión de desenvolvemento de Jetpack.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
gl_ES: Actualmente estás a executar unha versión de desenvolvemento de Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Envía as túas impresións</a>

en: You are not allowed to make this change.
gl_ES: Non estás autorizado para facer este cambio.

en: You are not allowed to manage this item.
gl_ES: Non tes permiso para administrar este elemento.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
gl_ES: Non tes permiso para botar este elemento ao lixo.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
gl_ES: Non tes permiso para botar ao lixo este elemento.

en: You are not allowed to switch to this theme
gl_ES: Non se che permite cambiar a este tema

en: You are required to specify a capability to check.
gl_ES: Necesitas especificar uns permisos para asegurarche.

en: You are required to specify a module.
gl_ES: Tes que especificar un módulo.

en: You are required to specify a plugin to activate.
gl_ES: Tes que especificar un plugin para que sexa activado.

en: You are required to specify a plugin.
gl_ES: Tes que especificar un plugin.

en: You are required to specify a theme to switch to.
gl_ES: É necesario especificar a que tema quérese cambiar.

en: You are required to specify a theme to update.
gl_ES: É necesario especificar un tema para que se actualice.

en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
gl_ES: Estás a executar Jetpack nun <a href="%s" target="_blank">servidor de staging</a>.

en: You are running Jetpack on a staging server.
gl_ES: Estás a executar Jetpack nun servidor de desenvolvemento.

en: You are the Jetpack owner.
gl_ES: Es o propietario de Jetpack.

en: You are using an outdated version of WordPress
gl_ES: Estás a usar unha versión desactualizada de WordPress

en: You are using an unsupported browser version.
gl_ES: Estás a utilizar unha versión de navegador non soportada.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
gl_ES: Pode activar ou desactivar módulos Jetpack individuais para satisfacer as súas necesidades.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
gl_ES: Podes engadir as variables seguintes ao URL do servizo para compartir:

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%1$s" target="_blank">sitemaps.org</a>
gl_ES: Podes atopar mais información sobre XML sitemaps en <a href="%1$s" target="_blank">sitemaps.org</a>

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
gl_ES: Podes crear unha conexión só para ti mesmo ou para todos os usuarios do teu blogue. As conexións compartidas márcanse co texto (Compartido).

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
gl_ES: Podes xestionar a lista branca de toda a túa rede mediante o administrador da rede.

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
gl_ES: Agora podes aforrar tempo no rexistro, ao conectar a túa conta de WordPress.com a %s.

en: You can see the information about security scanning in the "At a Glance" section.
gl_ES: Podes ver a información sobre a seguranza que escanea na sección "Nunha Ollada".

en: You can tweak these settings if you'd like more advanced control. Read more about what you can do to {{a}}optimize your site's SEO{{/a}}.
gl_ES: Podes modificar estes axustes se queres un control máis avanzado. Le máis sobre como {a}}optimizar o SEO do teu sitio{{/a}}.

en: You cannot disconnect, without having first connected.
gl_ES: Non podes desconectar sen conectar previamente.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
gl_ES: Non tes suficiente <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">nivel de liberdade</a> para ver este vídeo. Apoia ao software libre e actualiza.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
gl_ES: Non ten permisos suficientes para acceder a esta páxina.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
gl_ES: Non tes os permisos de usuario suficientes para realizar esta acción.
    			Por favor, contacta co administrador do teu sitio se crees que é un erro.

en: You get detailed visitor stats, state-of-the-art security services, image performance upgrades, traffic generation tools, and more.
gl_ES: Obtén estatísticas detalladas de visitantes, servizos de seguridade de última xeración, actualizacións no rendemento de imaxes, ferramentas de xeración de tráfico e máis.

en: You have JavaScript disabled
gl_ES: Tes deshabilitado JavaScript

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
gl_ES: Decidiches non conectar o teu sitio. Por favor, feixe clic en "aceptar" cando apareza se desexas conectar as túas contas.

en: You have paid for backups and security scanning but they’re not yet active.
gl_ES: Pagaches por copias e analisis de seguridade pero aínda non están activas.

en: You have paid for backups but they're not yet active.
gl_ES: Pagaches polas copias de seguridade pero aínda non están activas.

en: You have shared this post with %s
gl_ES: Compartiches este artigo con %s

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
gl_ES: Conectaches correctamente a túa conta %1$s con %2$s.

en: You have successfully disconnected Jetpack
gl_ES: Desconectaches Jetpack con éxito

en: You may whitelist an IP address or series of addresses preventing them from ever being blocked by Jetpack. IPv4 and IPv6 are acceptable. To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
gl_ES: Deberías autorizar algunhas direccións IP para que non sexan bloqueadas por Jetpack. Admítense direccións IPv4 e IPv6. Para especificar un rango, introduce o valor menor e o maior separados por un guión, p. ej: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
gl_ES: Para comentar debe estar <a href="%s">rexistrado</a>.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
gl_ES: Debe estar <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">conectado</a> para enviar un comentario.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
gl_ES: Debe conectar o plugin Jetpack a WordPress.com para utilizar esta función.

en: You must specify a Post ID
gl_ES: Debes especificar un IDE de artigo

en: You must specify a valid action
gl_ES: Tes que especificar unha acción válida

en: You must specify a valid blog URL!
gl_ES: Debes especificar unha URL válida para o blogue!

en: You must specify a whitelisted option_name
gl_ES: Tes que especificar un option_name aprobado

en: You must specify an option_name
gl_ES: Tes que especificar un option_name

en: You must specify an option_value
gl_ES: Tes que especificar un option_value

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
gl_ES: Necesitas ter un IDE numérico de usuario para que o <a href="%1$s">widget de Goodreads </a> funcione correctamente <a href="%2$s" target="_blank">Instrucións</a>.

en: You need to provide the name of the cronjob to schedule.
gl_ES: É necesario proporcionar o nome do cronjob para programar.

en: You need to register for VaultPress.
gl_ES: Necesitas rexistrarche para VaultPress.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
gl_ES: Debe rexistrar o seu Jetpack antes de conectalo.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
gl_ES: Tes que seleccionar que se mostra en leste <a href="%s">widget do perfil de Gravatar</a>.

en: You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
gl_ES: Debes permanecer conectado ao teu blogue de WordPress mentres autorizas Jetpack.

en: You will receive instant notifications in your dashboard or your mobile device when somebody comments
    		on any of your sites. Reply directly wherever you are to keep the conversation going.
gl_ES: Recibirás avisos instantáneos no escritorio do teu dispositivo móbil cando alguén deixe comentarios
    		en calquera dos teus sitios. Responde directamente desde calquera parte para manter activa a conversación.

en: You're fueled up and ready to go, Jetpack is now active.
gl_ES: Vostede está alimentado e listo para funcionar, Jetpack está agora activo.

en: You're fueled up and ready to go.
gl_ES: Vostede está alimentado e listo para funcionar.

en: Your API key
gl_ES: A túa clave de API

en: Your API key is invalid
gl_ES: A túa clave API non é válida

en: Your Antispam key is valid.
gl_ES: A túa clave antispam non é válida.

en: Your Custom Content Types
gl_ES: Os teus tipos de contidos personalizados

en: Your Email Address
gl_ES: O teu enderezo de correo-e

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
gl_ES: O teu IP (%1$s) foi marcada debido a potenciais violacións da seguridade.

en: Your Jetpack is already connected.
gl_ES: O teu Jetpack xa está conectado.

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
gl_ES: O seu Jetpack parece estar configurado correctamente!

en: Your Name
gl_ES: Nome

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
gl_ES: O teu arquivo de Porfolio non ten entradas aínda. Podes empezar a crealas no teu escritorio.

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
gl_ES: As estatísticas do teu sitio funcionan mellor con JavaScript activado.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
gl_ES: O teu arquivo de testemuños non conta con ningunha entrada ata o momento. Podes empezar a crealas no teu escritorio.

en: Your answer was incorrect, please try again.
gl_ES: A resposta non é correcta, téntao de novo.

en: Your blog does not currently have any published posts.
gl_ES: O teu blogue non ten artigo ningún publicado.

en: Your comment is awaiting moderation.
gl_ES: O teu comentario está á espera de moderación.

en: Your comment is in moderation.
gl_ES: O teu comentario está en moderación.

en: Your comment was approved.
gl_ES: Aprobouse o teu comentario.

en: Your current IP: %(ip)s
gl_ES: Túa IP actual: %(ip)s

en: Your current IP: %s
gl_ES: O teu IP actual: %s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
gl_ES: O teu blogue principal non está conectado a WordPress.com. Conéctache para obter unha clave API.

en: Your new field was saved successfully
gl_ES: O teu campo novo gardouse con éxito

en: Your paid plan gives you access to prioritized Jetpack support.
gl_ES: O teu plan de pago dáche acceso ao soporte prioritario de Jetpack.

en: Your server is misconfigured, which means that Jetpack Protect is unable to effectively protect your site.
gl_ES: O teu servidor está mal configurado, o que significa que Jetpack Protect non pode protexer o teu sitio con efectividade.

en: Your site could not connect to WordPress.com via HTTPS. This could be due to any number of reasons, including faulty SSL certificates, misconfigured or missing SSL libraries, or network issues.
gl_ES: O seu sitio non puido conectar con WordPress.com a través de HTTPS. Isto podería ser debido a unha serie de razóns, incluíndo certificados SSL defectuosos, bibliotecas SSL mal configuradas ou ausentes, ou problemas de rede.

en: Your site did not get a response from our debugging service in the expected timeframe. If you are not experiencing other issues, this could be due to a slow connection between your site and our server.
gl_ES: O teu sitio non recibiu resposta do noso servizo de depuración no marco de tempo esperado. Se non estás a experimentar outros problemas, podería ser debido a unha conexión lenta entre o teu sitio e o noso servidor.

en: Your site is backed up and threat-free.
gl_ES: O teu sitio está asegurado e libre de ameazas.

en: Your site is connected to WordPress.com.
gl_ES: O teu sitio está conectado con WordPress.com.

en: Your site is in Development Mode, so it can not be connected to WordPress.com.
gl_ES: O teu sitio está en modo de desenvolvemento, polo que non se pode conectar con WordPress.com.

en: Your site is not currently accessible to search engines. You might have "Search Engine Visibility" disabled in your {{a}}Reading Settings{{/a}}.
gl_ES: O teu sitio non é visible para os motores de procura neste momento. Poida que desactivases "Visibilidade nos motores de procura" nas túas {{a}}Axustes de lectura{{/a}}.

en: Your site is not protected from spam.
gl_ES: O teu sitio non está protexido fronte ao spam.

en: Your site is on Development Mode
gl_ES: O teu sitio web está en modo de desenvolvemento

en: Your site is protected from spam.
gl_ES: O teu sitio está protexido contra o spam.

en: Your site is verified with %1$s and %2$s.
gl_ES: O seu sitio verificouse con %1$s e %2$s.

en: Your site is verified with %s.
gl_ES: O teu stio verificouse con %s.

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
gl_ES: O seu sitio non pode comunicarse cos servidores de Jetpack.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
gl_ES: O seu sitio non pode comunicarse de maneira segura cos servidores de Jetpack.

en: Your site needs an Antispam key.
gl_ES: O teu sitio necesita unha clave Akismet.

en: Your site was successfully backed-up %s ago.
gl_ES: Hai unha copia de seguridade do teu sitio correcta de fai %s.

en: Your sitemap is automatically sent to all major search engines for indexing.
gl_ES: O teu mapa do sitio envíase automaticamente a todos os principais motores de procura para que o indexen.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
gl_ES: O teu tema permite <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
gl_ES: O teu tema é compatible con testemuños

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
gl_ES: A túa carga non se completou, volve tentalo máis tarde ou cruza os dedos e volve tentalo agora.

en: Your url is set as `%1$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%2$s`!
gl_ES: O teu url está fixada como `%1$s`, pero a túa conexión de WordPress.com a lista como `%2$s`!

en: Your users will be able to log in to your site with their WordPress.com account.
    		This includes two-factor authentication making it the safest login mechanism for your site.
gl_ES: Os teus usuarios poderán conectarse ao teu sitio coa túa conta de WordPress.com.
    		Isto inclúe identificación de dous factores polo que o mecanismo de inicio de sesión é o máis seguro para o teu sitio.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %(error_key)s
gl_ES: O seu sitio web ten que ser accesible ao público para usar Jetpack: %(error_key)s

en: a post or page is first published
gl_ES: un artigo ou páxina é publicado por primeira vez

en: a post or page is updated
gl_ES: actualizouse un artigo ou unha páxina

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
gl_ES: opción

[ctx: action]
en: Hide the banner
gl_ES: Ocultar o banner

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
gl_ES: Personalizar

[ctx: admin bar menu group label]
en: Manage
gl_ES: Publicar

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
gl_ES: Personaliza

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
gl_ES: Engadir

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
gl_ES: Engadir

en: after the user clicks the dismiss button
gl_ES: despois de que o usuario feixe clic no botón descartar

en: after the user scrolls the page
gl_ES: despois de que o usuario navegue pola páxina

en: after this amount of time
gl_ES: despois deste intervalo de tempo

en: and
gl_ES: e

[ctx: as sharing source]
en: Email
gl_ES: Correo-e

en: day
gl_ES: día

en: edit
gl_ES: editar

en: edit text
gl_ES: editar o texto

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
gl_ES: Vaia, houbo un problema ao xerar o formulario. Por favor tenta de novo.

en: go back
gl_ES: volver

en: hits
gl_ES: visitas

en: iCalendar Feed URL:
gl_ES: URL do feed de iCalendar:

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
gl_ES: En "%s"

en: jumpstart option reset
gl_ES: opción de impulsa o teu sitio restablecida

en: month
gl_ES: mes

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
gl_ES: Para Ler

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
gl_ES: Navegación de imaxe

[ctx: noun]
en: Comment
gl_ES: Comentario

en: or visit our site for the full feature list.
gl_ES: ou visita a nosa web para a listaxe completa de funcións.

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
gl_ES: Leido

en: pixels
gl_ES: píxeles

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
gl_ES: %s se:

en: proofread
gl_ES: revisar

[ctx: recipe]
en: Difficulty
gl_ES: Dificultad

[ctx: recipe]
en: Directions
gl_ES: Direccións

[ctx: recipe]
en: Ingredients
gl_ES: Ingredientes

[ctx: recipe]
en: Print
gl_ES: Imprimir

[ctx: recipe]
en: Servings
gl_ES: Partes

[ctx: recipe]
en: Time
gl_ES: Tempo

en: seconds
gl_ES: segundos

[ctx: share to]
en: Email
gl_ES: Correo-e

[ctx: share to]
en: Press This
gl_ES: Compartir con Press This

[ctx: share to]
en: Print
gl_ES: Imprimir

[ctx: the Internet Defense League]
en: Learn more about the %s
gl_ES: Máis información sobre o %s

en: the past day
gl_ES: no último día

en: the past month
gl_ES: o mes pasado

en: the past quarter
gl_ES: o trimestre  pasado

en: the past week
gl_ES: na última semana

en: the past year
gl_ES: o ano pasado

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
gl_ES: valor

en: this video
gl_ES: este vídeo

[ctx: verb]
en: Copy
gl_ES: Copiar

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
gl_ES: Ver: %s

en: week
gl_ES: semana

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
gl_ES: Bloqueáronse intentos de acceso malintencionados

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
gl_ES: Comentarios spam bloqueados por Akismet.

[ctx: {$date_format} \a\t {$time_format}]
en: %1$s \a\t %2$s
gl_ES: %1$s \á\s %2$s

en: {{a}}Activate Monitor{{/a}} to receive notifications if your site goes down.
gl_ES: {{a}}Activa Monitor{{/a}} para recibir avisos se o teu sitio cae.

en: {{a}}Activate Protect{{/a}} to keep your site protected from malicious sign in attempts.
gl_ES: {{a}}Activa Protexer{{/a}} para manter o teu sitio protexido de intentos de acceso malintencionados.

en: {{a}}Activate Site Stats{{/a}} to see detailed stats, likes, followers, subscribers, and more! {{a1}}Learn More{{/a1}}
gl_ES: {{a}}Activa as Estatísticas do sitio{{/a}} para ver estatísticas detalladas, gústame, seguidores, subscritores e máis! {{a1}}Aprende máis{{/a1}}

en: {{a}}Contact Support{{/a}}
gl_ES: {{a}}Contacta con soporte{{/a}}

en: {{a}}Manage Likes visibility from the Sharing Module Settings{{/a}}
gl_ES: {{a}}Manage Likes visibilidade desde o Sharing Module Settings{{/a}}

en: {{a}}View backup details{{/a}}.
gl_ES: {{a}}Ver detalles da copia de seguridade{{/a}}.

en: {{a}}View details at VaultPress.com{{/a}}
gl_ES: {{a}}Ver detalles en VaultPress.com{{/a}}

en: {{button}}View detailed stats{{/button}}
gl_ES: {{button}}Ver máis estatísticas{{/button}}

en: {{button}}View more stats on WordPress.com {{/button}}
gl_ES: {{button}}Ver máis estatísticas en WordPress.com {{/button}}

en: {{link}}Configure your %(module_slug)s Settings {{/link}}
gl_ES: {{link}}Configurar as túas %(module_slug)s Configuracións {{/link}}

en: {{link}}Configure your Monitor notification settings on WordPress.com{{/link}}
gl_ES: {{link}}Configura os teus axustes de aviso de Monitor en WordPress.com{{/link}}

en: {{li}}The JETPACK_DEV_DEBUG constant is defined{{/li}}
gl_ES: {{li}}Definiuse a constante JETPACK_DEV_DEBUG{{/li}}

en: {{li}}The jetpack_development_mode filter is active{{/li}}
gl_ES: {{li}}O filtro jetpack_development_mode está activo{{/li}}

en: {{li}}Your site URL lacks a dot (e.g. http://localhost){{/li}}
gl_ES: {{li}}A URL do teu sitio non ten punto (p.ex. http://localhost){{/li}}

en: {{p}}Would you mind telling us why you did not complete the Jetpack connection in this {{a}}2 question survey{{/a}}?{{/p}}{{p}}A Jetpack connection is required for our free security and traffic features to work.{{/p}}
gl_ES: {{p}}Importaríache dicirnos por que non completaches a conexión con Jetpack nesta {{a}}enquisa de 2 preguntas?{{/a}}{{/p}}{{p}}A conexión con Jetpack é obrigatoria para que funcionen as nosas características gratuítas de tráfico e seguridade.{{/p}}

en: {{span}}You can now also configure related posts in the Customizer. {{ExternalLink}}Try it out!{{/ExternalLink}}{{/span}}
gl_ES: {{span}}Agora tamén podes configurar os artigos relacionados no personalizador. {{ExternalLink}}Próbao!{{/ExternalLink}}{{/span}}

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}}  We're sorry for the inconvenience. Please try again later, if the issue continues please contact support with this message: %(error_key)s
gl_ES: {{s}}O teu Jetpack ten un problema.{{/s}} Lamentamos as molestias. Por favor, téntao máis tarde. Se o problema continúa, por favor contacta co soporte con esta mensaxe: %(erro_key)

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}} Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
gl_ES: {{s}}O seu Jetpack ten un fallo.{{/s}}  A conexión desta web con WordPress.com non é posible. Isto xeralmente significa que o sitio non está accesible publicamente (localhost).
